Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 05.02.2011 22:27

anakin, może faktycznie troszeczkę, ale zawsze tak reaguję na spam.

To intrygujące Cię zdanie napisałem z rozmysłem; miałem nadzieję wsadzić ten (mały przecież i w sumie nieobraźliwy) kijaszek w mrowisko, żeby trochę niektórych opamiętać.

Wydaje mi się, że przedmiotowy temat został założony po to, żeby wspólnie coś uradzić i w konsekwencji zapobiec nieszczęściu, a nie żeby na wyścigi tłuc pianę.

Jeśli ktoś czuje się bardzo obrażony, to przepraszam, ale mimo to proszę o zastanowienie się nad swoim zachowaniem. Dziękuję :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.02.2011 22:31

smer napisał(a):Wy drapcie się koty dalej, a ja nawiążę do tematu.

scrapp napisał(a):Ad meritum,
Ja po wielu kombinacjach drzemek, odpoczynków, kofeiny itp. Od około3 lat jadąc w trasę zapuszczam ciekawego audiobook-a. (...) polecam ten sposób i oczywiście dobry sen przed wyjazdem.


scrapp, to naprawdę dobry pomysł. Dziękuję.

A ti, a ti ... niegrziećny ... :wink:

Próbowałem tego w zeszłym roku, ale nie potrafiłem się skupić na jeździe, słuchaniu książki, oglądaniu okolicy i robieniu zdjęć.

Ale to pewnie dlatego, że w dzień jechałem, więc w nocy, te ostatnie rzeczy odpadają.

W nocy to też może być dobry sposób na współpasażerów, albo na dzieci.
Można tak bajki sobie posłuchać.

Ja bardzo poważnie cały czas mówię :?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.02.2011 22:33

smer napisał(a):Jeśli ktoś czuje się bardzo obrażony, to przepraszam, ale mimo to proszę o zastanowienie się nad swoim zachowaniem. Dziękuję :wink:


I to mi się podoba. :D
Wersal. 8)
Dziękuję.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 05.02.2011 22:39

anakin napisał(a):I to mi się podoba. :D
Wersal.


Eee tam... Po prostu Oberschlesien...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 22:58

smer napisał(a):
anakin napisał(a):I to mi się podoba. :D
Wersal.


Eee tam... Po prostu Oberschlesien...



admin1 napisał(a):1. Ma być miło.
2. Koniec regulaminu.
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 05.02.2011 23:37

alessandro1977 napisał(a):Przejazd jednego kierowcy bez odpoczynku to głęboka głupota...

Popieram w całości! Sam przerabiałem taką jazdę, zmęczenie ogromne, a korzyści nie wiele!
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 06.02.2011 02:59

wyjeżdzam o 18 z Polski i jade sam całą drogę kilka postojów aby rozprostować kośći i bez problemów
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 06.02.2011 08:40

Witam.
JA wyjezdzam z kraju ok 17,00 i jade ok 3-4 godzinki.Potem przerwa na karmienie dzieciaka,nowy pampersik i jazda.Jade tyle na ile organizm daje.Jestem zmeczony to kimka.Mam gdzies czas dojazdu.Liczy sie bezpieczenstwo mojej rodziny i innych... :!: :!: :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 11:37

Łeekstra Kamil...wreszcie jakaś niekozacka wypowiedź... :wink:
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 06.02.2011 12:23

Myślę ża ma równiez znaczenie skąd wyruszamy, ja jade z Krakow więc mam tylko jakieś 200km zwtkłymi drogami potem już tylko autostrada.
Jeśli jechałbym ze środkowej lub północnej części kraju nie widzę możliwości dojazdu bez noclegu.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.02.2011 12:40

Zastanawiam się czy nie wyskoczyć dzisiaj na kilka dni na Istrię. Trasa wg viamichelin 916 km - 10 godzin. Wg mnie taka trasa jest spokojnie do zrobienia "na raz" przez jednego średnio doświadczanego kierowcę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 13:17

Jacek_Do napisał(a):Myślę ża ma równiez znaczenie skąd wyruszamy, ja jade z Krakow więc mam tylko jakieś 200km zwtkłymi drogami potem już tylko autostrada.
Jeśli jechałbym ze środkowej lub północnej części kraju nie widzę możliwości dojazdu bez noclegu.


Ja z Bolesławca i ponieważ jeżdżę przez Niemcy to cały czas jadę autostradami...nie sądzę jednak, że to jakaś wielka różnica jeżeli chodzi o potrzebę odpoczynku...
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.02.2011 13:17

Jacek_Do napisał(a):Myślę ża ma równiez znaczenie skąd wyruszamy, ja jade z Krakow więc mam tylko jakieś 200km zwtkłymi drogami potem już tylko autostrada.
Jeśli jechałbym ze środkowej lub północnej części kraju nie widzę możliwości dojazdu bez noclegu.


korcula - białystok, zrobiłem bez noclegu, więc się da.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 13:33

Jesteś geniuszem...
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 06.02.2011 14:04

W ubiegłym roku Kraków- Paklenica ok 1100 km
Wyjazd 5.00 rano niedziela " o " aut po drodze Polska-Słowacja - kawałek Węgier do godziny 11. oo . Obiad 1,30 godziny spokojnie bez nerwów aby odpocząć . 12.30 Wyjazd reszta węgier , Słowenia , Chorwacja , Paklanica około 19.30 . Po drodze obiad tankowania około 5-6 ciu kawka , krzaczki . Nie jeżdzę nocą wolę wstać o 4 tej niż jechać nocą . Taki jestem gatunek .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone