Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 06.02.2011 14:04

kor_nick napisał(a): korcula - białystok, zrobiłem bez noclegu, więc się da.

Udać się wiele razy można.Ale w końcu się nie uda. Ale po co próbować? Dla samochwalstwa, bo nikt rozumny nie pochwali takiego wyczynu.
PS. Sam jeździłem w dalekie trasy na wakacje bez noclegu. Do momentu jak zasnąłem kiedyś za kierownicą na autostradzie w Austrii, a jechałem grubo ponad setkę. Miałem szczęście bo się obudziłem na pasie awaryjnym, gdy nieświadomie zjeżdżałem z autostrady. Zyję, nie zabiłem siebie i rodziny, a wcześniej też byłem taki hojrak :!: :idea:

Nie chwal się więc kolego (i inni Tobie podobni niech się powstrzymają) takimi pseudo-osiągnięciami :evil:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2011 14:22

Myśle że nie ma sensu przekrzykiwać się i przekonywać jedni drugich, co jest lepsze. Dla mnie np. nocleg po drodze to niepotrzebna strata czasu i pieniędzy - ale nie mam zamiaru przekonywać tych którzy wolą pospać, że nie mają racji. Jak ktoś tu już słusznie zauważył, wszystko zależy od organizmu. Ja mam np., tak dziwnie skonstruowany organizm, że za kółkiem baaardzo trudno mi zasnąć, na miejscu pasażera też. Kiedyś robiliśmy trasę Płock - Hannover - Płock na 2 kierowców. Co z tego, że oddałem kierownicę, skoro obok i tak nie zmrużyłem oka?
W ubiegłe lato wyjechałem z Chorwacji ok. 8ej, po drodze Postojna, potem bardzo męcząca w upale Planica i o 16tej kierunek Polska. Zrobiłem sobie 2 drzemki (raz pod Grazem, drugi pod Częstochową) i 2 czy 3 krótkie postoje na kawę. Do domu dojechałem ok. 9tej i nadal nie chciało mi się spać. Jeszcze ze 2 godziny siedziałem przed kompem, poprzeglądałem fotki i dopiero ok. 12 tej się położyłem. Po 2 godzinach snu byłem na nogach i jeszcze potem grilla do północy robiliśmy.

To tylko przykład, ale wiem że osób z takim organizmem jest wiele i nie ma sensu ich przekonywać, że na pewno po tylu i tylu kilometrach będą zmęczeni, bo wcale nie musi tak być. Każdy zna swój organizm najlepiej i zjeżdża na postoj wtedy, kiedy czuje się zmęczony, a nie co ileś km. Sa tacy, którzy po 100 km czują sennośc, a sa tacy którzy 500 przejadą bez problemu.


Anakin i zebik:

Co wyście za towar nabyli, że macie gadkę jak w powieściach Sienkiewicza? :D :D
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 06.02.2011 15:35

alessandro1977 napisał(a):Łeekstra Kamil...wreszcie jakaś niekozacka wypowiedź... :wink:

Dzieki Alessandro...Kozaku...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 17:37

kamil1929 napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Łeekstra Kamil...wreszcie jakaś niekozacka wypowiedź... :wink:

Dzieki Alessandro...Kozaku...


Ja ? Kozak ? Od kiedy ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 17:42

Raul73 napisał(a):Anakin i zebik:
Co wyście za towar nabyli, że macie gadkę jak w powieściach Sienkiewicza? :D :D


Raul, a dlaczego pytasz o swoje :?: :twisted: Najpierw wysyłasz, zachwalasz, a potem pytania. Sklepu Ci jeszcze nie zamknęli z dopalaczami :?:

Na poważnie to oczywiście, nocleg na trasie dłuższej niż 800 - 900km jest wskazany i pożądany - inaczej później mogą zaśpiewać "anielski orszak niech twą duszę przyjmie".
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2011 17:45

zebik napisał(a):
Raul, a dlaczego pytasz o swoje :?: :twisted: Najpierw wysyłasz, zachwalasz, a potem pytania. Sklepu Ci jeszcze nie zamknęli z dopalaczami :?:


Ale u mnie nie ma takich mocnych! Musieliście coś domieszać:D :D
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 06.02.2011 17:48

A ja mam inne pytanie, tak trochę OT . JAK wygodnie przespać owe 2h na parkingu po 18h jazdy?
W ubiegłym roku jechaliśmy w 4rkę 1 autem. Masakra a nie drzemanie. W tym roku będę jechał tylko z żoną, ale bez zmiennika kierowcy. Jak umościć sobie fotele w aucie, ew. (nie zawsze się da) atakować karimatę i asfalt na parkingu :?:
Najgorzej wspominam Austrię,burze z piorunami, w obie strony. Tam tak zawsze? :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2011 17:53

poziomek napisał(a):A ja mam inne pytanie, tak trochę OT . JAK wygodnie

Tak powinno być wygodnie :D :D :D


Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2011 17:56

poziomek

Ja zastosowałem metodę o której kiedyś czytałem gdzieś w necie - i powiem ci że się sprawdza. Metoda polega na tym, że gdy tylko zaczyna cię brać senność, zjeżdżasz na parking, odchylasz siedzenie i od razu zasypiasz. Nie nalezy otwierać okna, a przede wszystkim wychodzić z samochodu, bo wtedy się niepotrzebnie rozbudzisz i trudniej potem zasnąć. Nie bardzo w to wierzyłem, ale sprawdziłem - i działa!
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 06.02.2011 17:56

zebik napisał(a):
poziomek napisał(a):A ja mam inne pytanie, tak trochę OT . JAK wygodnie

Tak powinno być wygodnie :D :D :D

:lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2011 17:57

poziomek napisał(a):Masakra a nie drzemanie. W tym roku będę jechał tylko z żoną, ale bez zmiennika kierowcy.


Ja bym się poważnie zastanowił nad zmianą auta.
Trzeba kupić po prostu takie,które odpowiada Twoim wymaganiom.
Mam nadzieję,że nikt nie uzna tego za reklamę,więc w tajemnicy Ci powiem,że ja np jeżdżę tym:
Obrazek
Z tyłu na pakę rzucam widłami trochę słomy i.........już. 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2011 18:01

O, i z takim pojazdem jak Anakina problem postojów rozwiązuje się sam, bo to trzeba co 200 km tankować, więc masz mnóstwo odpoczynku po drodze :D :D :D No i ile ziemniaków można tym zawieźć!
Tyle że koszt dojazdu przekroczy pewnie koszt całego pobytu, ale to już maly szczegół
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 06.02.2011 19:30

''...Tyle że koszt dojazdu przekroczy pewnie koszt całego pobytu, ale to już maly szczegół...''
Może ... ale w takie wozy ile można zapakować.
Żuczek jak w dobrych rękach to mógł tylko 11 l/100 z haczykiem spalić.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.02.2011 19:39

anakin napisał(a):Ja bym się poważnie zastanowił nad zmianą auta.
Trzeba kupić po prostu takie,które odpowiada Twoim wymaganiom.
Mam nadzieję,że nikt nie uzna tego za reklamę,więc w tajemnicy Ci powiem,że ja np jeżdżę tym:
Obrazek
Z tyłu na pakę rzucam widłami trochę słomy i.........już. 8)

A ja uważam, że Nyssan był lepszy. :wink:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 06.02.2011 19:47

dojazd na miejsce urlopu to część tegoż urlopu,jak sie fajnie zaplanuje to może być również sporą atrakcją,nie koniecznie trzeba pędzić na złamanie karku ileś tyś km,poza tym po takiej trasie bez odpoczynku człowiek cały dzień "chodzi na zwolnionych obrotach" dlatego myślę,że nie warto ryzykować tylko jechać z głową :idea: :idea: :idea: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone