Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.02.2011 16:37

To ja napisał(a):Jak inne wpisy będą tego samego gatunku to gostek występujący jako admin pójdzie z torbami, a to forum będzie nudniejsze niż flaki z olejem i klub geriatryków.


Informuję,że jest specjalny dział gdzie można przekazać wszelkie swoje sugestie na temat przedmiotowego forum.

Pozwolę sobie nie zgodzić z kolegą w kwestii..."nudności".Takoweż mogą wywołać jedynie niczym nie uzasadnione ataki na innych userów oraz zachowanie,nie wykazujące szacunku dla podstawowych zasad savoir-vivru
8)
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 05.02.2011 16:49

Ad meritum,
Ja po wielu kombinacjach drzemek, odpoczynków, kofeiny itp. Od około3 lat jadąc w trasę zapuszczam ciekawego audiobook-a. Na Wołoszański po raz pierwszy zauważyłem, nawet nie chciałem oddać szanownej małżonce kierownicy. Jednak Szwejk czytany przez Stuhr-a działa jak Nad Niemnem. Dwa tygodnie temu wracałem jednym ciągiem z Madonny di C. i słuchając Forsytha dojechałem do Gdanska bez chęci snu. Więc polecam ten sposób i oczywiście dobry sen przed wyjazdem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 17:22

Cóż - anakin to kolo, którego posty za każdym razem tak mnie wzruszają, że normalnie nie jestem w stanie słowa z siebie wydusić... :D
Mam nadzieję, że i ja byłem grzeczny i uprzejmy :wink:
No...ale nie "Panujmy" sobie bo wie Pan...na Pana trzeba zasłużyć... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 17:26

Na pana to trzeba mieć wygląd i nazwisko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 17:39

alessandro1977 napisał(a):2000 km i zero zmęczenia ? Sorki ale jeszcze się taki nie urodził chyba, że mamy do czynienia z Terminatorem 4...


Jak nie pamiętasz jak wygląda Terminator to daj maila albo poczekaj do maja.

Ps. Jazda zawsze na jeden raz zawsze bez spania - 1900km z krótkim postojami na siusiu, po 24 h. jazdy i rozpakowaniu się w apartamencie wypad na cały dzień na plażę. Jazda tylko nocą.

4 litry kawy, 10 red bulli.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 18:14

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.02.2011 18:26

To ja napisał(a):Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.


Pragnę koledze zwrócić uwagę na pkt 8 Regulaminu.Zwrócić uwagę- nie upomnieć.Wyczuwam tu nieodpartą chęć tzw."zaczepki" w stosunku do zebika,co wydaje się kłócić z zasadą :Wersal forever[i]

8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 19:01

Kolego z tego co napisałeś wnioskuje, że jeździsz do Chorwacji która jest na południu Europy i gdzie nie występują noce polarne(to domena północy).
Wytłumacz w takim razie jak to się dzieje, że jedziesz 24godz. i jak to zgrabnie ująłeś "Jazda tylko nocą". Przyznam się szczerze, iż przy takiej logice wymiękam.
Przepraszam te wasze pluszaki mnie zwiodły. To co napisałem dotyczy tekstu zebika.
Który jest chłopczykiem, a który dziewczynką.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 05.02.2011 19:36

Raz jechałem wracając do Polski skończyło się spaniem na parkingu pod Mcdonaldem w Częstochowie - ponieważ znajomym zaświeciła lampka że już teraz do domu. Nigdy więcej....

Jeszcze dodam, że dojechaliśmy na 5 rano i spaliśmy do 13:00. jak byśmy spali po drodze to wyspani też byśmy wrócili ok 13:00 (Gdzie sens gdzie logika)...
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 05.02.2011 21:14

indywidualne predyspozycje. naprawdę.
nie ma sensu w tym temacie dywagować co lepsze co gorsze.

spać czy nie spać? jeśli spać to jak? jeśli nie to jakie przerwy?
bez sensu.

każdy kierowca powinien czuć swoje granice, szczególnie gdy jedzie z rodziną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2011 21:20

To ja napisał(a):Który jest chłopczykiem, a który dziewczynką.


Obie jesteśmy dziewczynkami z tym, że anakin ładniejszą,:D
a nocą jeżdżę bo nie mam okularów przeciwsłonecznych więc nie ma jak jechać w dzień. 24 godziny jazdy to normalna rzecz po 4 litrach kawy i 10 red bullach. :D :D :D :D :D

To ja głowa do góry.

Ps. "wymiękam" może być odebrane, że "nie jest miło" :D :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.02.2011 21:57

To ja napisał(a):Który jest chłopczykiem, a który dziewczynką.

Ja jeszcze tylko w kwestii formalnej.
Uprzejmie przypominam( nie pouczam!),że zdania pytające kończymy znakiem interpunkcyjnym zwanym dalej pytajnikiem( tzw.question mark)
Sformułowane w powyższy sposób zdanie, jest zdaniem oznajmiającym,a niestety kolega nie posiada podstawowej wiedzy w tym temacie,więc niczego nie może oznajmiać. 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.02.2011 22:04

Wyraźnie źle interpretujecie cytat.

Powinno być:
To ja napisał(a):To co napisałem dotyczy tekstu zebika.
Który jest chłopczykiem, a który dziewczynką.


Chłopak ma poważny dylemat, w jakiś dziwny sposób postrzegając dwoistość natury Zebika.

Wyraźnie się pogubił.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 05.02.2011 22:15

Wy drapcie się koty dalej, a ja nawiążę do tematu.

scrapp napisał(a):Ad meritum,
Ja po wielu kombinacjach drzemek, odpoczynków, kofeiny itp. Od około3 lat jadąc w trasę zapuszczam ciekawego audiobook-a. (...) polecam ten sposób i oczywiście dobry sen przed wyjazdem.


scrapp, to naprawdę dobry pomysł. Dziękuję.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.02.2011 22:19

smer napisał(a):Wy drapcie się koty dalej.

Jesteś niegrzeczny 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone