Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom Mali Losinj-Zadar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annarozmus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.03.2008
prom Mali Losinj-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) annarozmus » 07.03.2008 14:22

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, bo w tym roku w lipcu wybieram na małe tour de Croatia-małe bo zamierzam nocować w trzech miejscach Chorwacji-jednym z nich jest właśnie wyspa Losinj. Zlazłam gdzieś, że jest możliwość przepłynięcia z wyspy do Zadaru-czy ktoś może mi udzielić więcej informacji na ten temat. Ceny, terminy odpływu promu.
mam również pytanie odnośnie kwater na tej wyspie-chcemy tam zostać tylko 3 dni-czy nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery dla 5 osób w połowie lipca-jedziemy w ciemno! proszę o pomoc :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2008 14:42

annarozmus napisał(a):.... Zlazłam gdzieś, że jest możliwość przepłynięcia z wyspy do Zadaru-czy ktoś może mi udzielić więcej informacji na ten temat. Ceny, terminy odpływu promu.....

Info o połączeniach promowych jak i o cenach znajdziesz na www.jadrolinija.hr
annarozmus napisał(a):...... pytanie odnośnie kwater na tej wyspie-chcemy tam zostać tylko 3 dni-....

miejscowi niezbyt chętnie wynajmują lokale na tak krótki czas ale jakby coś wam się trafiło to musicie się liczyć z ceną minimum 30 % wyższą od stosowanych w danym rejonie - taki mają sposób na rekompensowanie sobie kosztów tak krótkiego pobytu
annarozmus napisał(a):...... nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery dla 5 osób w połowie lipca-jedziemy w ciemno!....

odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dyskuscji na ten temat w dziale FAQ
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2008 15:29

leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 07.03.2008 19:07

annarozmus ...
jest tylko jeden problem tam promy kursują ale nie wyładujesz autka - po prostu nie ma tam takiego nabrzeża, że zjedziesz sama, a dźwigami nie zauważyłem by wyładowywali.
A tak po za tym co całkiem fajna wyspa.
O ile nasza zasada "nigdy nie w to samo miejsce" to tam zamierzam powrócić...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.03.2008 19:24

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2008 20:56

Knicz Mirosław napisał(a):annarozmus ...
jest tylko jeden problem tam promy kursują ale nie wyładujesz autka - po prostu nie ma tam takiego nabrzeża, że zjedziesz sama, a dźwigami nie zauważyłem by wyładowywali.
A tak po za tym co całkiem fajna wyspa.
O ile nasza zasada "nigdy nie w to samo miejsce" to tam zamierzam powrócić...


Coś chyba nie tak Mirosławie z tymi promami , przecież w cennikach jest
"jak byk" opłata za samochód :lol:

A na zdjęciach widać prom przy nadbrzeżu w Mali Losinj

Obrazek

Obrazek
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 08.03.2008 20:50

Januszu napisałem co sam widziałem, że jak prom był cumowany do nabrzeża to ni jak było zjechać autem przez burtę, której wysokość mieściła się z dobrych kilka metrów nad nabrzeżem, a dźwig też nic nigdy nie wyładowywał.
Prom nigdy (podczas moich pobytów w porcie) nie cumował rufą bądź dziobem, a tylko burtą stąd moje info, że nie ma możliwości wyładowania autka. A autka na promie owszem były ....
Jeżeli się mylę to proszę o żółtą kartkę. :oops:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.03.2008 21:45

Na zdjeciach to legendarny prom "Marina"-data budowy 1938 rok. 8O

pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2008 01:40

:oops: Jeśli faktycznie w Mali Losinj nie można wjechać autem na prom , to widocznie nie można polegać na informacjach zawartych na stronie "Jadroliniji" i "chorwackie.pl" :?: :evil:
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 12.03.2008 15:26

Witam wszystkich serdecznie,

Postanowiłam napisać pare słów w temacie.
Losinj odwiedzam od lat, z tego co pamietam to kilka lat temu przypływały tam promy samochodw nawet z Włoch, jednak w zeszłym roku juz tego niezauważyłam, potwierdza to ta strona:

http://www.travel-design.com/croatia/croatia-by-boat/



Jeśli chodzi o port, to dodam że jego część przy samej stoczni remontowej jest przygotowana na to by dobijały do niej duze promy samochodowe , ale jest to ta część portu do której turysci nie spaceruja.

Natomiast odnosnie kwater, krótkiego terminu, i jazdy "w Ciemno" na te wyspę to chyba odradzam, ja dla pewnosci robię rezerwację z duzym wyprzedzeniem, na ten rok zrobiłam juz w styczniu :)

Pozdrawiam,
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.03.2008 00:38

Koleżanka Caipirinha jest bardzo operatywna osobą. Ciekawe czy jest stanu wolnego czy zajęta. To tak nawiasem mówiąc.

Nie byłem w tym regionie więc się nie wypowiadam, a koleżance zyczę powodzenia.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.03.2008 13:32

caipirinha proszę Cię o wyjaśnienie czy widziałaś/eś jak z promu zjeżdżają autka w porcie Mali Losin.
Orientuję się gdzie jest stocznia remontowa w tym porcie, a przynajmniej kojarzę, że było to w kierunku mostu obrotowego (przynajmniej wydaje mi się, ze tamtędy możnaby tam dojść). Faktycznie mało kto tam zachodzi. Ja widziałem nabrzeże do jakich dobijają promy by załadować/wyładować autka (było to na końcu nabrzeża skąd odpływają stateczki wycieczkowe m.in. Kristofor), ale podczas moich pobytów prom nigdy nie cumował tak by było to możliwe (zawsze cumował burtą).
Z uwagi na Twoją znajomośc wyspy proszę o rozstrzygnięcie tej kwesti, jak i podanie jak można dojechać do plaż na półwyspie KURILA gdzie leży "biała plaża" dostępna na piechotę w miejscowści Liski. Interesuje mnie droga zaznaczona do latarni. Jakoś nie trafiłem (same PRIVAT) i trzeba było zawracać.
A namiar na app też poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bo zamierzam tam jeszcze wrócić
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 18.03.2008 12:21

Witam ponownie,

Google Earth - i wszytko bedzie jasne :)

Odpal ten programik, Mali jest tam świetnie sfotografowane, fakt że nie są to super aktualne fotki ale widać wszytko co trzeba :)

Widać rewelacyjnie miejsce w porcie przystosowane do przyjmowania promów samochodowych :

Obrazek

( na tej fotce akurat stoją tam jakies małe łódeczki :))

A do miejsca tego trafiłam przez przypadek, akurat jak jakis pom przybijał. (obok jest parking na którym czekają na właścicieli odholowane samochody :( )

A jak dojechac do plaż o które pytasz?? Powiem szczerze ze choć na Losnji byłam juz 4 razy to do miejscowości Liski nie dotarłam :oops:

Ja spedzałam dużo czasu na dzikich plażach za lotniskiem , a mój sposób na dotarcie tam był taki - wydruk w dużym przybliżeniu zdjęć wyspy z googla :) i w zalezności od wybranej drogi samochód lub skuter :)


Pozdrawiam,

PS. Już nie mogę doczekać sie lipcowego wieczoru w porcie w Mali ze szklaneczka Caipirinhy w ręku :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2008 12:43

caipirinha napisał(a):PS. Już nie mogę doczekać sie lipcowego wieczoru w porcie w Mali ze szklaneczka Caipirinhy w ręku :D


Z promem już wszystko jasne :lol:

Ale "nick = drink" - to trzeba wyjaśnić :wink: :papa:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 06.07.2020 22:41

Czyli jak to jest z tym promem,można płynąć z Losinj do Zadaru?
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone