Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom Dubrownik - Hvar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cro.peczka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.08.2006
prom Dubrownik - Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro.peczka » 22.08.2006 16:54

Witam serdecznie,
Czy ktoś może wie, jak dostać się najszybciej z Dubrownika na wyspę Hvar? Z tego co do tej pory znalazłam (na stronie jadrolinji) jest jeden prom o 10.00 rano. Czy jest to jedyna możliwość aby dostać się na wyspę? Trudno mi uwierzyć, że byłaby to jedyna możliwość drogą morską. A może lepiej jednak wybrać transport autobusem do Splitu i stamtąd promem.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak zrobić to najsprawniej i najszybciej to bardzo proszę o radę.

pozdrawiam
cro.peczka
tozyje
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2006
odp

Nieprzeczytany postnapisał(a) tozyje » 23.08.2006 15:07

nie orientuje się w aktualnym rozkładzie jadrolinii, ale promów do miasta Hvar poza sezonem jest chyba więcej niż jeden. mój znajomy wrócił z Hvaru kilka dni temu, twierdzi, że we wrześniu do miasta Hvar kursują trzy a do Starego Gradu kolejne trzy. Transport jest więc łatwy a zakup biletu to żaden problem. ja płynąłem dwa lata temu, płaciłem równowartość 10-12 złotych. tak więc, wykup biletu na bus jest zupełnie zbędny.
przemi77
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.07.2005
prom na hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemi77 » 28.08.2006 21:18

robie dokladnie te sama droge (dubrovnik-hvar) i z tego co sie orientuje nie ma promu czesciej na hvar niz co 3 dni (jadrolinja). opcja splitu tez wchodzi w gre-stamtad promy codziennie i to kilka - jest opcja prywatnych przewoznikow ale ci nie sa regularni i jak zalezy ci na czasie to nie polecam bo mozesz zostac z reka w nocniku-pozdrawiam
cro.peczka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro.peczka » 05.09.2006 19:09

dzięki za odpowiedzi,
już jestem po urlopie. W tamtą stronę tzn z Dubrownika na Hvar płynęłam promem - podróż trwa około 7 godz, kosztuje coś ponad 90 kuna za osobę..w sumie jest miło, można się poopalać, podziwiać piękne widoczki... Ale w drogę powrotną dla urozmaicenia wybrałam się autobusem do Sucuraju, dalej promem do Drwenika - idea była taka aby w Drweniku złapać jakiś autobus do Dubrownika - niestety to był największy bład tej wyprawy. Wg rozkładu jechał tylko jeden autobus tą trasą o 7.20 - więc pozostało łapanie STOPa, co ze sporą ilością bagażu było mocno uciążliwe... ale po trzech przesiadkach udało się w końcu dojechać...

pozdrawiam
Ania

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone