Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prezent urodzinowy - Jordania i Jerozolima

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.03.2023 13:56

No tak, podobno duże różnice temperatur, ubranie "na cebulkę" jak najbardziej wskazane :)
Oj, będzie coraz piękniej. Już się nie mogę doczekać :hearts:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.03.2023 18:48

Aglaia napisał(a):Koń niby w cenie biletu ale "tip" już nie ;-) . A ile tego tip dać to już zależy od zdolności negocjacyjnych. My chyba w końcu wytargowaliśmy 20 JOD za konia i wsadziliśmy na niego dwójkę dzieci ;-) . Dzieci miały obiecaną przejażdżkę w nagrodę po przemaszerowaniu prawie 50 000 kroków po całej Petrze więc należało im się bez względu na cenę :lol: .

No właśnie, tak sobie myślałam, że nie zachęcaliby do przejażdżki z takim zaangażowaniem, gdyby nie mieli z tego dużego zysku :wink: . 20 jod to nie mało, ale dla takich dzielnych dzieci warto :D
Aglaia napisał(a):Osiołek od restauracji do początku szlaku do grobowców królewskich skasował nas 15 JOD. Hasłu "Ferrari for your children, sir" trudno było się oprzeć ale przynajmniej dzięki temu dzieciaki zachowały siły na wejście szlakiem nad grobowce skąd mogliśmy popatrzeć na skarbiec z góry :-) .

Weszliście z dzieciakami nad grobowce 8O ? Mijaliśmy rodaków z małymi dziećmi, pytali nas czy jeszcze daleko, musiałam odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że daleko . Dzieci były mniej zmęczone niż rodzice. Być może też miały przejażdżkę ferrari :wink: .

Ps. Jeżdżę w góry z dzieciakami ze szkoły i muszę przyznać, że są bezproblemowe.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.03.2023 18:58

Kapitańska Baba napisał(a):Zapwiada się cudna wędrówka. Chodźmy już dalej :smo:

Już się zbieram :wink:
mysza73 napisał(a):Nadrobiłam :D
Wszystko mi się podoba :lol:
Ale coś czuję, że Petra bo będzie coś dla mnie :oczko_usmiech:

Kamieni tam jest dużo, ale ... palmy żadnej :oczko_usmiech:
maslinka napisał(a):Oj, będzie coraz piękniej. Już się nie mogę doczekać :hearts:

Aż się boję, żebym tej Petry nie "zepsuła" bo ją się niełatwo fotografuje, a ludzi tłum nie pomagał, ale się postaram :) .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.03.2023 19:32

Petra to chyba najbardziej przeze mnie wyczekiwany etap Twojej podróży.
Bardzo chciałabym tam dotrzeć.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.03.2023 19:39

wiola2012 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Nadrobiłam :D
Wszystko mi się podoba :lol:
Ale coś czuję, że Petra bo będzie coś dla mnie :oczko_usmiech:

Kamieni tam jest dużo, ale ... palmy żadnej :oczko_usmiech:
No ale do lasu palmowego można se iść :oczko_usmiech:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 29.03.2023 12:08

wiola2012 napisał(a):
Aglaia napisał(a):Koń niby w cenie biletu ale "tip" już nie ;-) . A ile tego tip dać to już zależy od zdolności negocjacyjnych. My chyba w końcu wytargowaliśmy 20 JOD za konia i wsadziliśmy na niego dwójkę dzieci ;-) . Dzieci miały obiecaną przejażdżkę w nagrodę po przemaszerowaniu prawie 50 000 kroków po całej Petrze więc należało im się bez względu na cenę :lol: .

No właśnie, tak sobie myślałam, że nie zachęcaliby do przejażdżki z takim zaangażowaniem, gdyby nie mieli z tego dużego zysku :wink: . 20 jod to nie mało, ale dla takich dzielnych dzieci warto :D
Aglaia napisał(a):Osiołek od restauracji do początku szlaku do grobowców królewskich skasował nas 15 JOD. Hasłu "Ferrari for your children, sir" trudno było się oprzeć ale przynajmniej dzięki temu dzieciaki zachowały siły na wejście szlakiem nad grobowce skąd mogliśmy popatrzeć na skarbiec z góry :-) .

Weszliście z dzieciakami nad grobowce 8O ? Mijaliśmy rodaków z małymi dziećmi, pytali nas czy jeszcze daleko, musiałam odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że daleko . Dzieci były mniej zmęczone niż rodzice. Być może też miały przejażdżkę ferrari :wink: .

Ps. Jeżdżę w góry z dzieciakami ze szkoły i muszę przyznać, że są bezproblemowe.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 29.03.2023 12:17

wiola2012 napisał(a):Weszliście z dzieciakami nad grobowce 8O ? Mijaliśmy rodaków z małymi dziećmi, pytali nas czy jeszcze daleko, musiałam odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że daleko . Dzieci były mniej zmęczone niż rodzice. Być może też miały przejażdżkę ferrari :wink: .

Ps. Jeżdżę w góry z dzieciakami ze szkoły i muszę przyznać, że są bezproblemowe.


Przeszliśmy cały szlak od wejścia do Ad-Dajr, potem osiołek od restauracji do początku szlaku do grobowców, przejście nad grobowce (do tej "knajpy" na półce skalnej), zejście i ostatni odcinek dzieci na koniu. Na koniec dnia ja byłam chyba najbardziej padnięta - nogi wchodziły mi tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę :lol: .

Syn jest dobrym piechurem pewnie dałby radę przejść wszystko na własnych nogach ale skoro córka miała dodatkowe atrakcje to jemu nie mogliśmy odmówić. Córka ma tę przypadłość, że zaraz jak wyjdzie z samochodu to "nóżki bolą" ale jak się robi trudno (pod górę, schodki, teren itp.) to odpala petardę i trudno ją dogonić. Stąd na tych newralgicznych częściach muszą być dodatkowe atrakcje.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.03.2023 15:38

megidh napisał(a):Petra to chyba najbardziej przeze mnie wyczekiwany etap Twojej podróży.
Bardzo chciałabym tam dotrzeć.

Podejrzewam, że jak przełamałaś się już co do wyjazdu na własną rękę , to i do Petry prędzej niż później się wybierzesz :). Zawsze można też z wycieczką, ale mijaliśmy zorganizowane wycieczki i szczerze mówiąc to nie dla mnie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.03.2023 15:43

mysza73 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ale coś czuję, że Petra bo będzie coś dla mnie :oczko_usmiech:

Kamieni tam jest dużo, ale ... palmy żadnej :oczko_usmiech:
No ale do lasu palmowego można se iść :oczko_usmiech:

Z Petry na piechotkę trochę daleko, ale po kąpieli nad MM jak najbardziej :wink: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.03.2023 15:53

Aglaia napisał(a):Przeszliśmy cały szlak od wejścia do Ad-Dajr, potem osiołek od restauracji do początku szlaku do grobowców, przejście nad grobowce (do tej "knajpy" na półce skalnej), zejście i ostatni odcinek dzieci na koniu. Na koniec dnia ja byłam chyba najbardziej padnięta - nogi wchodziły mi tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę :lol: .

No nie dziwię się, taka trasa może dać w kość 8O . Poza tym, dzieci zajmują się tylko sobą, a rodzic i sobą i dziećmi :D .
Aglaia napisał(a):Syn jest dobrym piechurem pewnie dałby radę przejść wszystko na własnych nogach ale skoro córka miała dodatkowe atrakcje to jemu nie mogliśmy odmówić. Córka ma tę przypadłość, że zaraz jak wyjdzie z samochodu to "nóżki bolą" ale jak się robi trudno (pod górę, schodki, teren itp.) to odpala petardę i trudno ją dogonić. Stąd na tych newralgicznych częściach muszą być dodatkowe atrakcje.

Petra bez dodatkowych atrakcji mogłaby się dzieciom znudzić, bo nie ukrywajmy, dla nich większą frajdą był osiołek czy konik niż kolejny grobowiec :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.03.2023 19:33

Wiolu , odrobiłem zaległości , pływałem z Wami w Morzu Martwym i spacerowałem po zamku Karak , a teraz z przyjemnością pokonam kanion Al. - Siq i popatrzę na cudeńko Nabatejczyków 8)


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.03.2023 19:43

piotrf napisał(a):Wiolu , odrobiłem zaległości , pływałem z Wami w Morzu Martwym i spacerowałem po zamku Karak , a teraz z przyjemnością pokonam kanion Al. - Siq i popatrzę na cudeńko Nabatejczyków 8)
Pozdrawiam
Piotr

W dobrym towarzystwie przyjemnie się spaceruje, więc cieszę się, że nadrobiłeś :D.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.03.2023 20:37

:)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.03.2023 20:38

:) :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.03.2023 20:38

:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prezent urodzinowy - Jordania i Jerozolima - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone