Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.07.2019 13:27

leswac napisał(a):Kochani :hut: :hut: :hut:

Co kraj to obyczaj. Moi Gospodarze z Breli Stomarića dbają o domową atmosferę. Jadę w tym roku już po raz szósty pod ten sam adres. Zawsze mam gratisy podczas pobytu. W ciągu całego pobytu zawsze mamy darmową kolacja, darmowy obiad wszystko przyniesione i zastawione na balkonie na gotowo tylko siadać i jeść, kilka butelek lepszego winka, śliwowica, wiśniowica też przynajmniej po flaszce, owoce, czasem sardynki, ryby grilowane i słodkie deserowe dodatki. praktycznie codziennie coś mamy nowego dostarczone do pokoju. zawsze zabieram prezenty dla Gospodarzy. jednego roku był to kosz upomnikowy z wędliną , mocnymi polskimi trunkami, słodkim, suszonymi grzybami, miodem i takie tam, drugiego roku obrazek ręcznie malowany z widokiem poznańskiego ratusza (wisi na honorowym miejscu w pokoju Gospodarzy), i tak co roku coś wymyślam. w zeszłym roku zabrałem kieliszki do wina z polskiej huty szkła w Krośnie i coś mocniejszego niż wino......Gospodarze są zachwyceni.
Jak ktoś chce sprawdzić metę w Breli Stomarića wystarczy wejść w poniższy link :
https://www.brela-holidays.com/hr/
POLECAM ! :papa: :papa: :papa:



Mój Ty Boże. Cóż za atrakcyjne i wymagające nie wiem ale wydaje mi się lizuskiego podejścia do sprawy. Toż w końcu nasz na Boga wynajmujący .Mój Ty boze cóż robić, cóż robić..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2019 13:33

leswac -dobrze ,że masz małe auto bo byś pół prosiaka zabrał następnym razem :lol: :lol: :oczko_usmiech:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 17.07.2019 13:37

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: autko zmieniłem na większe
pół prosiaka raczej nie wchodzi w grę ale zawsze jedną rzecz zabieram żeby Gospodarzom dać w prezencie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2019 13:37

leswac napisał(a)::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: autko zmieniłem na większe
pół prosiaka raczej nie wchodzi w grę ale zawsze jedną rzecz zabieram żeby Gospodarzom dać w prezencie.

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 17.07.2019 13:39

manewr napisał(a):
leswac napisał(a)::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: autko zmieniłem na większe
pół prosiaka raczej nie wchodzi w grę ale zawsze jedną rzecz zabieram żeby Gospodarzom dać w prezencie.

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


wiesz jakoś inaczej sie wtedy czuję. można ale nie trzeba bo przecież płacimy na pobyt, ale jak oni do nas z przysłowiowym sercem na tacy to dlaczego nie ? nie mam racji ?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.07.2019 15:02

Masz!
Stan1971
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stan1971 » 17.07.2019 20:41

rufus295 napisał(a):Właśnie o takim myślę, muszę tylko odpowiedniego producenta znaleźć.

Wpisz w wyszukiwarkę "Cukiernia Andraka – Sękacz Suchowola"
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2019 21:53

... no cóż, my w tym roku nie zabieraliśmy ze sobą żadnych prezentów, a nawet osobiście nie poznaliśmy naszych gospodarzy, którzy kontaktowali się z nami, tylko od czasu do czasu, jedynie telefonicznie.
Apartament był super czysty, z pralką, zmywarką, etc..., po tygodniu przychodziła pani, która zmieniała nam pościel i ręczniki.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.07.2019 08:40

majeczka napisał(a):... no cóż, my w tym roku nie zabieraliśmy ze sobą żadnych prezentów, a nawet osobiście nie poznaliśmy naszych gospodarzy, którzy kontaktowali się z nami, tylko od czasu do czasu, jedynie telefonicznie.
Apartament był super czysty, z pralką, zmywarką, etc..., po tygodniu przychodziła pani, która zmieniała nam pościel i ręczniki.


Mój mąż miał takie podejście do sprawy : płacę za pobyt to po co mam jeszcze dawać prezenty gospodarzom ?

Wszystko było fajnie jak mieliśmy żadne lub bardzo ograniczone kontakty z gospodarzami - takie bezosobowe.

Ale w tym roku w apartamencie po przyjeździe czekał na nas talerz domowej komiskiej pogacy (podobna z wyglądu jest do burka) , schłodzone wino, sok i woda mineralna.

W trakcie pobytu dostaliśmy jeszcze od gospodarza 2 butelki wina i na pożegnanie znowu pogacę upieczoną przez gospodynię .
Często też z nimi rozmawialiśmy oczywiście przy winie :mrgreen:

Przy tym wszystkim absolutnie się nam nie narzucali.

A ja dla nich nic nie miałam :oops: :oops:

Jadę tam za rok i zabiorę torbę prezentów, bo czułam się tam jak cioci na wakacjach :papa:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 08:57

właśnie pisząc wcześniej o moim postępowaniu wspominałem o podejściu gospodarzy.
płacąc za pobyt nie małe kwoty nikt nic nie musi dawać w prezencie, ale jeśli tak jak u mnie gdzie jeżdżę parę lat moi gospodarze wychodzą ponad to co nam się należy i dają gratisy to trochę głupio bez niczego. prosta sytuacja dla przykładu, kiedy przychodzimy z plaży a na balkonie w pokoju niespodzianka : micha pieczonych ziemniaczków w ćwiartkach z ziołami, pieczeń jagnięca, butelka wina, surówki i sałatki, owoce i ciasto na deser a w lodówce kolejny "zonk" 3 butelki piwka Ożujsko.
i jak w takiej się zachować nie odwdzięczając się w jakiś sposób.
i dodam że jesteśmy na innej stopie przyjaźni - jak w rodzinie (byliśmy poza sezonem już Breli i na Wielkanoc i na Boże Narodzenie, bo nas zaprosili a oni byli u nas też na rewizycie w Poznaniu kilka dni)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.07.2019 09:40

leswac napisał(a):właśnie pisząc wcześniej o moim postępowaniu wspominałem o podejściu gospodarzy.
płacąc za pobyt nie małe kwoty nikt nic nie musi dawać w prezencie, ale jeśli tak jak u mnie gdzie jeżdżę parę lat moi gospodarze wychodzą ponad to co nam się należy i dają gratisy to trochę głupio bez niczego. prosta sytuacja dla przykładu, kiedy przychodzimy z plaży a na balkonie w pokoju niespodzianka : micha pieczonych ziemniaczków w ćwiartkach z ziołami, pieczeń jagnięca, butelka wina, surówki i sałatki, owoce i ciasto na deser a w lodówce kolejny "zonk" 3 butelki piwka Ożujsko.
i jak w takiej się zachować nie odwdzięczając się w jakiś sposób.
i dodam że jesteśmy na innej stopie przyjaźni - jak w rodzinie (byliśmy poza sezonem już Breli i na Wielkanoc i na Boże Narodzenie, bo nas zaprosili a oni byli u nas też na rewizycie w Poznaniu kilka dni)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


U ciebie to już jest wyższy poziom znajomości.

Ale tak jak piszesz skoro od gospodarzy dostaje się gratisy , to trochę głupio tak bez niczego.

Ja nie wiedziałam jak się odwdzięczyć to kupiłam chorwacką śliwowicę to wypiliśmy na pożegnanie :mrgreen:
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 18.07.2019 10:28

My dajemy nalewki własnej produkcji : pigwówka, aroniówka, porzeczkówka :)
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 11:17

travel napisał(a):
leswac napisał(a):właśnie pisząc wcześniej o moim postępowaniu wspominałem o podejściu gospodarzy.
płacąc za pobyt nie małe kwoty nikt nic nie musi dawać w prezencie, ale jeśli tak jak u mnie gdzie jeżdżę parę lat moi gospodarze wychodzą ponad to co nam się należy i dają gratisy to trochę głupio bez niczego. prosta sytuacja dla przykładu, kiedy przychodzimy z plaży a na balkonie w pokoju niespodzianka : micha pieczonych ziemniaczków w ćwiartkach z ziołami, pieczeń jagnięca, butelka wina, surówki i sałatki, owoce i ciasto na deser a w lodówce kolejny "zonk" 3 butelki piwka Ożujsko.
i jak w takiej się zachować nie odwdzięczając się w jakiś sposób.
i dodam że jesteśmy na innej stopie przyjaźni - jak w rodzinie (byliśmy poza sezonem już Breli i na Wielkanoc i na Boże Narodzenie, bo nas zaprosili a oni byli u nas też na rewizycie w Poznaniu kilka dni)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


U ciebie to już jest wyższy poziom znajomości.

Ale tak jak piszesz skoro od gospodarzy dostaje się gratisy , to trochę głupio tak bez niczego.

Ja nie wiedziałam jak się odwdzięczyć to kupiłam chorwacką śliwowicę to wypiliśmy na pożegnanie :mrgreen:




jednego roku był to kosz upominkowy z wędliną , mocnymi polskimi trunkami, słodkim, suszonymi grzybami, miodem i takie tam, drugiego roku obrazek ręcznie malowany z widokiem poznańskiego ratusza (wisi na honorowym miejscu w pokoju Gospodarzy), i tak co roku coś wymyślam. w zeszłym roku zabrałem kieliszki do wina z polskiej huty szkła w Krośnie i coś polskiego mocniejszego niż wino...... :hut: :hut: :hut:
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 18.07.2019 12:22

Witam
A ja mam pomysł na golonke i piwko z polski..i ogoreczki kiszone...
może posmakuje gospodarzowi
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 12:56

kostek101 napisał(a):Witam
A ja mam pomysł na golonke i piwko z polski..i ogoreczki kiszone...
może posmakuje gospodarzowi


:mrgreen: :mrgreen: na pewno tak, tylko trzeba tak zrobić aby golona się w drodze nie popsuła...... :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone