Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 20:25

W czerwcu byłem 10 dni u wspaniałych ludzi w Podacy za 5 dni wybieram się do Baski Vody i mam zamiar odwiedzić moich "czerwcowych gospodarzy"
Kupiłem już dla nich
- zobrowke
- 6 pak zywca
- pudełko Prince Polo
-opakowanie krowek
-opakowanie śliwek naleczowskich
-ptasie mleczko
Cześć dla dorosłych cześć dla dzieciaków :)
Nie muszę tego robić ale chce bo czułem się u nich jak u rodziny.....
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.07.2019 20:27

Chłopska Pędzona Bimber, Kiełbasa Szlachetna (Nasze Smaki), śliwka nałęczowska w czekoladzie i gorzka czekolada (60% Wedel). Mocno chwalili :) .
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 21:04

Cro-świr napisał(a):Witam.
W tym roku łącko śliwowica.

Zaraz się na mnie rzuca sepy.... :)... Znawcy trunków z Bośni
Z racji mojego zawodu znam wielu wytwórców sliwowicy z łacka... 70% śliwki dostępnej na rynku to zwykły bimber z aromatem śliwek pozostałe 30 jest ok ale naprawdę ciężko trafić chyba że masz bezpośredni dostęp
Poza tym sliwowica to tylko dla koneserów... Doskonale nadaje się na prezent ale średnio do picia
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 13.07.2019 21:38

Kto co lubi, ja lubię gospodarzy których widzę przy zameldowaniu i przy zdawaniu kluczy, jacy by mili nie byli, nie mam parcia na obcowanie z nimi, Byle byli pomocni w razie problemów "apartamentowych". Wtedy z przyjemności wystawię im bardzo dobrą opinię sieci. Poza tym to układ handlowy, ja płacę oni dostarczają usługę.

Inna sprawa jeśli są to relacje bardziej osobiste.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2019 21:50

arturescu napisał(a):Kto co lubi, ja lubię gospodarzy których widzę przy zameldowaniu i przy zdawaniu kluczy, jacy by mili nie byli, nie mam parcia na obcowanie z nimi, Byle byli pomocni w razie problemów "apartamentowych". Wtedy z przyjemności wystawię im bardzo dobrą opinię sieci. Poza tym to układ handlowy, ja płacę oni dostarczają usługę.

Inna sprawa jeśli są to relacje bardziej osobiste.


Na szczęście są tu tacy co lubią co innego.....

Ja w tym roku biore malagę, bimberek, szynkę surową na sznurku, krakowską suchą, dobre ogórki kiszone :oczko_usmiech:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 13.07.2019 21:54

Ja jestem akurat z tych co dają:). Byliśmy pierwszy raz w ubiegłym roku na Peljesacu i przywiozłem zestaw miodów( które sam pozyskałem). Pech chiciał że zawiesiłem się autem gdzieś na drodze niedaleko kwatery i była mała awaria zawieszenia. Szczęście w nieszczęściu że dosłownie 5 minut po tym , przejeżdżali właściciele nasz app. Zatrzymali się, dojechaliśmy do znajomego im mechanika i dali mi siłą w użytkowanie swój samochód( ja oczywiście nie chciałem ale nie będę się szarpał:)). Nic za to nie chcieli, ale też wewnętrznie czułem się ok, bo na dzień dobry wymieniliśmy sie drobiazgami. I co, za 27 dni jedziemy do Nich znowu. Myślę o sękaczu..., chyba fajny drobiazg?
ps. Nie wiem czemu ale większość miejscowych mi machała jak sie mijaliśmy :D
20180629_191040-001.jpg
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 14.07.2019 10:15

Witam.
Odnosząc się do łąckiej śliwowicy to muszę zaznaczyć,że mam dostęp do oryginału.
Pozdrawiam.
Marek P.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 14.07.2019 11:13

rufus295 napisał(a):Ja jestem akurat z tych co dają:). Byliśmy pierwszy raz w ubiegłym roku na Peljesacu i przywiozłem zestaw miodów( które sam pozyskałem). Pech chiciał że zawiesiłem się autem gdzieś na drodze niedaleko kwatery i była mała awaria zawieszenia. Szczęście w nieszczęściu że dosłownie 5 minut po tym , przejeżdżali właściciele nasz app. Zatrzymali się, dojechaliśmy do znajomego im mechanika i dali mi siłą w użytkowanie swój samochód( ja oczywiście nie chciałem ale nie będę się szarpał:)). Nic za to nie chcieli, ale też wewnętrznie czułem się ok, bo na dzień dobry wymieniliśmy sie drobiazgami. I co, za 27 dni jedziemy do Nich znowu. Myślę o sękaczu..., chyba fajny drobiazg?
ps. Nie wiem czemu ale większość miejscowych mi machała jak sie mijaliśmy :D
20180629_191040-001.jpg


Prawdziwy Sękacz z Podlasia jest dobrym pomysłem
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 14.07.2019 11:16

Właśnie o takim myślę, muszę tylko odpowiedniego producenta znaleźć.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 14.07.2019 13:46

rufus295 napisał(a):Właśnie o takim myślę, muszę tylko odpowiedniego producenta znaleźć.

Sam bym takiego zjadł :)u mnie niestety takie prawdziwe są nie do kupienia
Stan1971
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stan1971 » 16.07.2019 21:40

rufus295 napisał(a):Właśnie o takim myślę, muszę tylko odpowiedniego producenta znaleźć.

Mogę polecić tego producenta, to są moje rodzinne strony, lepszego nie znajdziesz nawet na Litwie. Wysyłkowo też chyba działają.

Produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych w dniu 2014-08-07 w kategorii Wyroby piekarnicze i cukiernicze w woj. podlaskim (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi).
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 12:02

Co roku dla gospodarzy bierzemy żubrówkę i śliwkę nałęczowską. W zeszłym roku miałam w domu jeszcze 3 paczki krówek, wzięłam je na drogę, ale że ja krówek nie cierpię, a dzieci miały ciekawsze przysmaki, dowiozłam je do Chorwacji. Moje córki wzięły więc paczkę i poszły częstować gospodarzy, sąsiadów i dzieci. Okazało się, że bardzo im te krówki smakowały. Zjedli te 3 paczki. W tym roku więc też je zabiorę, skoro Chorwaci gustują w takich słodyczach.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.07.2019 12:30

jotusia napisał(a):Co roku dla gospodarzy bierzemy żubrówkę i śliwkę nałęczowską. W zeszłym roku miałam w domu jeszcze 3 paczki krówek, wzięłam je na drogę, ale że ja krówek nie cierpię, a dzieci miały ciekawsze przysmaki, dowiozłam je do Chorwacji. Moje córki wzięły więc paczkę i poszły częstować gospodarzy, sąsiadów i dzieci. Okazało się, że bardzo im te krówki smakowały. Zjedli te 3 paczki. W tym roku więc też je zabiorę, skoro Chorwaci gustują w takich słodyczach.



No nie wiem czy im krówki smakowały. By może wykrzywiali się robiąc dobrą minę. krówki jak krówki kto lubi ten się czubi.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 17.07.2019 12:32

Raczej nie, bo zjedli też pozostałe 2 opakowania. Ja krówek nie cierpię, ale legendy głoszą, że są tacy, którym one smakują.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 17.07.2019 13:26

Kochani :hut: :hut: :hut:

Co kraj to obyczaj. Moi Gospodarze z Breli Stomarića dbają o domową atmosferę. Jadę w tym roku już po raz szósty pod ten sam adres. Zawsze mam gratisy podczas pobytu. W ciągu całego pobytu zawsze mamy darmową kolacja, darmowy obiad wszystko przyniesione i zastawione na balkonie na gotowo tylko siadać i jeść, kilka butelek lepszego winka, śliwowica, wiśniowica też przynajmniej po flaszce, owoce, czasem sardynki, ryby grilowane i słodkie deserowe dodatki. praktycznie codziennie coś mamy nowego dostarczone do pokoju. zawsze zabieram prezenty dla Gospodarzy. jednego roku był to kosz upomnikowy z wędliną , mocnymi polskimi trunkami, słodkim, suszonymi grzybami, miodem i takie tam, drugiego roku obrazek ręcznie malowany z widokiem poznańskiego ratusza (wisi na honorowym miejscu w pokoju Gospodarzy), i tak co roku coś wymyślam. w zeszłym roku zabrałem kieliszki do wina z polskiej huty szkła w Krośnie i coś mocniejszego niż wino......Gospodarze są zachwyceni.
Jak ktoś chce sprawdzić metę w Breli Stomarića wystarczy wejść w poniższy link :
https://www.brela-holidays.com/hr/
POLECAM ! :papa: :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone