Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ogromna prośba

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.07.2018 22:48

Odkup od turystów polskich na pewno mają zapasy. Mogą chleba nie mieć czy soli lub cukru ale wódkę mają.
wysoki707
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2018
Re: Ogromna prośba

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki707 » 23.07.2018 23:19

Ok, dzięki to obczaję kalendarz i najwyżej kogoś spytam. Właśnie chciałem unikać kupowania od Polaków, bo wiem że mają zapasy, ale czy aż tyle haha.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.07.2018 13:01

Ja swoim daje Zubrowke:)
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 24.07.2018 13:20

W zeszłym roku wybraliśmy się do Chorwacji pierwszy raz. Nawet nie czytając forum pomyślałam o tym aby dać coś gospodarzom - drobiazg z Polski.
A że dopiero co porobiłam słoiki ogórków małosolnych ze swojego ogródka to pomyślałam, że to dobry pomysł.
Teraz przeglądam forum i widzę że nie tylko ja na taki pomysł wpadłam.
Jeden słoik dałam gospodyni w pierwszy dzień pobytu. Potem jak sie zorientowałam że na dole mieszkają Teście gospodyni, którzy również byli bardzo mili to i im dałam słoiczek ogórków.
W dniu wyjazdu dostaliśmy buteleczkę Rakiji.
W sobotę znowu trzeba zerwać ogórki z ogródka, więc myślę że wezmę znowu ze sobą.
Jedziemy w nowe miejsce ale zawsze mi się wydawało że to takie miłe kiedy można coś podarować.
Jak Was tak czytam to chyba jeszcze flaszkę polskiej wódki też wezmę ;)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.07.2018 14:35

aisa80 napisał(a):W zeszłym roku wybraliśmy się do Chorwacji pierwszy raz. Nawet nie czytając forum pomyślałam o tym aby dać coś gospodarzom - drobiazg z Polski.
A że dopiero co porobiłam słoiki ogórków małosolnych ze swojego ogródka to pomyślałam, że to dobry pomysł.
Teraz przeglądam forum i widzę że nie tylko ja na taki pomysł wpadłam.
Jeden słoik dałam gospodyni w pierwszy dzień pobytu. Potem jak sie zorientowałam że na dole mieszkają Teście gospodyni, którzy również byli bardzo mili to i im dałam słoiczek ogórków.
W dniu wyjazdu dostaliśmy buteleczkę Rakiji.
W sobotę znowu trzeba zerwać ogórki z ogródka, więc myślę że wezmę znowu ze sobą.
Jedziemy w nowe miejsce ale zawsze mi się wydawało że to takie miłe kiedy można coś podarować.
Jak Was tak czytam to chyba jeszcze flaszkę polskiej wódki też wezmę ;)


Weź, weź i oprócz polskiej wódeczki polecam jeszcze słodycz - śliwkę nałęczowską w czekoladzie, bo bardzo lubią oraz porządne kabanosy.
Aha, teściowie nie teście. Po teście można się dowiedzieć o ciąży, albo znanym egzaminie.
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 24.07.2018 14:55

numenius napisał(a):
aisa80 napisał(a):W zeszłym roku wybraliśmy się do Chorwacji pierwszy raz. Nawet nie czytając forum pomyślałam o tym aby dać coś gospodarzom - drobiazg z Polski.
A że dopiero co porobiłam słoiki ogórków małosolnych ze swojego ogródka to pomyślałam, że to dobry pomysł.
Teraz przeglądam forum i widzę że nie tylko ja na taki pomysł wpadłam.
Jeden słoik dałam gospodyni w pierwszy dzień pobytu. Potem jak sie zorientowałam że na dole mieszkają Teście gospodyni, którzy również byli bardzo mili to i im dałam słoiczek ogórków.
W dniu wyjazdu dostaliśmy buteleczkę Rakiji.
W sobotę znowu trzeba zerwać ogórki z ogródka, więc myślę że wezmę znowu ze sobą.
Jedziemy w nowe miejsce ale zawsze mi się wydawało że to takie miłe kiedy można coś podarować.
Jak Was tak czytam to chyba jeszcze flaszkę polskiej wódki też wezmę ;)


Weź, weź i oprócz polskiej wódeczki polecam jeszcze słodycz - śliwkę nałęczowską w czekoladzie, bo bardzo lubią oraz porządne kabanosy.
Aha, teściowie nie teście. Po teście można się dowiedzieć o ciąży, albo znanym egzaminie.


OK :) Dzięki za czujność :)
MrSqL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSqL » 23.08.2018 12:58

Myślę, że mam dobry pomysł na prezent. Zabiorę lokalny przysmak, toruńskie pierniki. Przy okazji będę mógł im opowiedzieć o swoim mieście i przysmaku. Pewnie local samogon tez zbiorę ;) nie każdy lubi słodkie :D
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 23.08.2018 13:09

My daliśmy Żołądkową Gorzką na początku i polskie dżemy na koniec przed wyjazdem.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 23.08.2018 13:27

kminek napisał(a):My daliśmy Żołądkową Gorzką na początku i polskie dżemy na koniec przed wyjazdem.

zostały niespożyte :?: :mrgreen:
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 30.08.2018 21:57

Adwokat Gdański i śliwki nałęczowskie już czekają dla gospodarzy.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.09.2018 18:45

Nasz nas białą Żubróweczkę i torcik wedlowski, my od niego oliwę i wino :) Bardzo dobry barter :mrgreen:
chopperrulez
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) chopperrulez » 13.07.2019 15:51

Odgrzeję trochę "kotleta". Jedziemy czwarty raz w to samo miejsce. Chciałbym zrobić prezent gospodarzowi. Niestety, nie mam pomysłu. Pić (alkoholu :P) nie może. Słodyczy nie może. Pieniędzy też wziąć nie chce. Poradźcie proszę, bo nie mam pomysłu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2019 16:12

chopperrulez napisał(a):Odgrzeję trochę "kotleta". Jedziemy czwarty raz w to samo miejsce. Chciałbym zrobić prezent gospodarzowi. Niestety, nie mam pomysłu. Pić (alkoholu :P) nie może. Słodyczy nie może. Pieniędzy też wziąć nie chce. Poradźcie proszę, bo nie mam pomysłu.

Jeść chyba może :wink: - więc np. dobrą polską kiełbasę.
Lub np. coś do domu - jedziesz tam czwarty raz, więc może wcześniej widziałeś czego mu brakuje lub w czym gustuje.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 16:59

W tym roku zaliczyliśmy pozaplanowy, gratisowy, kwietniowy, tygodniowy pobyt w Dalmacji na zaproszenie naszej chorwackiej przyjaciółki. Jako że fotografia to konik naszej Mileny podarowaliśmy jej dwa potężne albumy fotograficzne - jeden z atrakcjami naszego kraju, drugi o Warszawie. Trzecią pozycją była książka Makłowicza "Dalmacja. Książka kucharska". Niech i ona łapie trochę polskiego. :wink:
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 13.07.2019 20:00

Witam.
W tym roku łącko śliwowica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone