Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.03.2017 12:54

A tam już kwiaty, wiosna...super.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2017 13:59

Zajmuję drugie miejsce w drugim rzędzie i śledzę proljece :lol:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.03.2017 14:27

Witam wiosennie :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.03.2017 15:09

:D śliczna ta Twoja Pani wiosna
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.03.2017 16:13

Wiosna, wiosna,wiosna,ach to Cro :hearts:
zapisana! :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2017 16:26

Ze zdjęć wynika, że fajną mieliście pogodę. Ciekawa jestem czy stale tak ładna była, czy niestety w tym okresie lubi płatać figle...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.03.2017 16:52

jak wiosna to jestem i zostaję na dobre :papa:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 12.03.2017 16:53

Niech będzie wiosennie :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.03.2017 20:57

Witam: didik, elka21, CronikiCROpka, Igłą pinii, marek.pl3, janka.mik, mysza73, Kunii, ruzica, Vjetar, Janusz Bajcer, lotnikwsk, majeczka, CroAna, piekara114, beatabm, dr.kokos.
Widzę, że parę osób równie spragnionych wiosny się znalazło więc zaraz jedziemy prosto nad Adriatyk :lol:
Piekara114 co do pogody to w dzień w zasadzie była bardzo stabilna. Przedostatniej nocy mieliśmy okazję przeżyć pierwszą w tym roku dla nas delikatną burzę no i był jeden poranek ze skrobaniem przedniej szyby.
Zapraszam :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.03.2017 21:22

Większość osób, które się dowiedziały o naszym tegorocznym pomyśle na ferie była raczej zdziwiona. No bo, że Chorwacja super jest to każdy wie, ale Chorwacja w zimę??? w sumie czemu nie.
Generalnie jako mama świeżo upieczonej uczennicy klasy "0" :lol: po otrzymaniu informacji ze szkoły o terminie ferii czyli coś ok. początku października zaczęłam się zastanawiać gdzie pojedziemy na pierwsze ferie naszej pociechy. Góry? Bałtyk? a może gdzieś za granicę ? Przypadkiem trafiłam na noclegi w Chorwacji w Bibinje w atrakcyjnej cenie. Jak jeszcze zobaczyłam opcję apartamentu z 3 sypialniami zaświeciło mi się światełko, że może tak zabierzemy na te nasze ferie jeszcze obie nasze mamusie. Babcie do szkoły już nie chodzą ale przecież ferie mogą mieć a obie chciały zawsze zobaczyć Chorwację.

Nie obyło się bez drobnych albo raczej w sumie większych problemów. Jakieś 3 dni przed wyjazdem pomyśleliśmy o napisaniu maila do naszych gospodarzy z zapytaniem o łóżeczko dla młodszej córki. Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy ale nie takiej odpowiedzi się spodziewałam. Pani mi odpisała, że nie mogą zrealizować naszej rezerwacji bo zalało im mieszkanie i takie tam :evil: . Lekki stres bo wszystko zaplanowane, babcie spakowane my częściowo też a jazda w ciemno w zimę to chyba średni pomysł. Na szczęście w nieszczęściu apartament rezerwowałam przez booking, który trzeba im przyznać stanął na wysokości zadania i znalazł nam szybko nowy apartament równie duży i z widokiem na morze, jedynie trochę dalej od Zadaru bo w Sukosanie. Kwatera była jednak ok.200 euro droższa, kwotę tą musieliśmy zapłacić natomiast booking zapewnił nam zwrot kwoty po powrocie. Obecnie sprawa jest jeszcze w toku. Opóźnienie trochę z mojej winy ale wciągu 5 dni mamy mieć pieniądze na koncie. Oczywiście dam znać w dalszej części jak się temat zakończy.

I tak niepostrzeżenie w ogólnym pędzie nastał nam 10.02.2017. Po pracy jeszcze szybkie dopakowanie, ładowanie boksu na dach i ok. godziny 22:00 wyjeżdżamy z domu. Termometr pokazuje nam -9. Jedziemy najpierw do Warszawy po resztę ekipy czyli Mamę i Teściową lub Teściową i Mamę zależy od punktu siedzenia :oczko_usmiech: Ponieważ jedziemy tylko na tydzień wybraliśmy opcję jazdy nocą i na raz. Trasa w wersji szybszej czyli Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja.
W naszym apartamencie w Sukosanie meldujemy się ok godz. 14:00.
Kilka fotek z trasy już w Chorwacji aczkolwiek jeszcze mało wiosenne.

IMG_2058.JPG

IMG_2061.JPG

IMG_2065.JPG

IMG_2077.JPG


Temperatura przed tunelem Sv Rok
IMG_2088.JPG

IMG_2093.JPG


temperatura za tunelem, niestety mało wyraźne zdjęcie ale widnieje tam 10,9 stopnia
IMG_2094.JPG

IMG_2101.JPG


Pierwszy Chorwat lub Chorwatka :?: jakich spotykamy.
IMG_2102.JPG

Pierwszy widok Adriatyku
IMG_2107.JPG

A już samo powitanie po pół rocznej przerwie bezcenne :lol:
IMG_2127.JPG


:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2017 21:49

Podwójne brawa :!: Za wybór pory i ekipy :wink:

Ja zastanawiam się od lat nad zabraniem Mamy i Teściowej ma wakacje :|

Proszę o , w miarę szybkie, przeniesienie się do kwiatków i motylków :D U nas w Gdyni zimno sakramencko :(
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.03.2017 22:48

Katerina napisał(a):Podwójne brawa :!: Za wybór pory i ekipy :wink:

Ja zastanawiam się od lat nad zabraniem Mamy i Teściowej ma wakacje :|

Proszę o , w miarę szybkie, przeniesienie się do kwiatków i motylków :D U nas w Gdyni zimno sakramencko :(


U nas sama decyzja i rezerwacja to była raczej spontaniczna decyzja :lol: Latem pewnie z różnych powodów ciężka do zrealizowania.
Co do kwiatków jutrzejszy odcinek będzie już zdecydowanie lepszy, więc zapraszam :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.03.2017 23:04

To czekam na te kwiatki :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2017 23:51

Ta Mała Kapela w białym otoczeniu to rzadko na cropelce można zobaczyć... :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 13.03.2017 11:37

słoma79 napisał(a):To czekam na te kwiatki :oczko_usmiech:


będą będą różne kwiatki :lol:

piekara114 napisał(a):Ta Mała Kapela w białym otoczeniu to rzadko na cropelce można zobaczyć... :papa:


No mówiłam, ze to taka niecodzienna Chorwacja :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone