Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót z Chorwacji w sobotę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009
Powrót z Chorwacji w sobotę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 06.05.2011 10:06

Czy wracając z Chorwacji w sobotę mam spodziewać się korków? O której najlepiej wyjechać ,żeby ich uniknąć? Jakie macie doświadczenia odnośnie powrotnej drogi właśnie w sobotę?Zaznaczam ,ze będzie już sezon. Pozdrawiam i dziękuję.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.05.2011 10:22

Zależy skąd jedziesz, im dalej na południe będziesz, tym wcześniej w nocy radzę wyjechać. No i nie pchać się na Macelj, tam i o 5 rano władujesz się w korek.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.05.2011 10:39

A któredy wracasz?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.05.2011 10:43

Rok temu nasz powrót przypadał właśnie na sobotę. Było trochę strachu i wątpliwości, ale obyło się bez korków.
Wracaliśmy z Cresu, musieliśmy wstać dosyć wcześnie, ale za to podróż bez problemów.

W przeciwną stronę były mega korki 8O
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.05.2011 10:44

w ub. roku - początek sierpnia wracałem w sobotę z Podgory( wyjazd o 7 .oo)do granicy z Węgrami -Letenye ( tam 7 min. na granicy ale jakiś jeden typ "blokował") bez korków i kolejek - autostrady płaciłem na bramkach -"tylko kartą"...... nie ma reguły , dużo zależy od szczęścia?
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 06.05.2011 10:58

Będziemy jechać z Pagu. Zawsze jeździmy przez Węgry / Letenye/ i dalej Słowacja. Uważamy tą drogę za bardzo dobrą. Nigdy / byliśmy już 3 razy/ nie przytrafiły nam się korki , ale jeździliśmy w środku tygodnia. W tym roku tak się zdarzyło ,że będzie to sobota . Myśleliśmy też nad niedzielą. Która opcja gorsza?
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 06.05.2011 11:02

W sobotę w sezonie zawsze ryzykownie.
"Dziwnym trafem" (sobota- wyjazd z Chorwacji, niedziela-powrót do domu, poniedziałek-powrót do pracy) już dwa razy wracałem właśnie w sobotę (raz koniec lipca, raz początek sierpnia).
Za pierwszym razem wyjechałem z Primosten ok. godz. 15 i ok. 19 byłem gdzieś pod Zagrzebiem ale potem zdarzyło się coś w postaci bramki do opłat za autostradę i następne 5-6 km pokonałem w 2 godziny. Na przejściu granicznym Gorican-Letenye wylądowałem ok. 22:30.
Innym razem wracając z Orebica (zaliczając po drodze wodospady Kravica) znalazłem się zgodnie ze swoimi planami pod Zagrzebiem ok. godz. 23. Wjechałem sobie na ostatnią stację benzynową przed bramkami opłat przed obwodnicą Zagrzebia i zrobiłem sobie 3-godzinną przerwę na odpoczynek i drzemkę. Ok. 2:30 w nocy wystartowałem i cały ten grożący korkami odcinek przejechałem płynnie przy minimalnym ruchu na drodze i 1-2 minutowym staniu na bramkach oraz bez żadnego czekania na granicy Cro-Węgry.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.05.2011 11:04

Zazwyczaj ludziska z zagranicy :wink: wynajmują kwatery od soboty do soboty tak więc powrót w piątek na wieczór to dobry sposób a uniknięcie korków (wiem, żal wyjeżdżać już w piątek).

Pzdr
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 06.05.2011 11:22

Przez 3-lata z rzędu zawsze powrót wypadał nam w sobotę.
Wyjazd z Pakostane ok godz.11.00 i nie było żadnych problemów na trasie,ruch może większy ale bez problemów.Gorzej na bramkach pod Zagrzebiem ale zawsze płacimy kartą i nie stoimy w kolejce na bramkach gotówkowych gdzie kolejka jest ogromna.
Powrót mieliśmy zawsze w II połowie lipca.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 06.05.2011 12:01

A jakie jest wasze zdanie na temat niedzieli? Czy lepiej wracać w niedzielę czy w sobotę? Czy różnica żadna?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.05.2011 12:12

Martyna 111 napisał(a):A jakie jest wasze zdanie na temat niedzieli?


W ubiegłym roku przymusowy powrót w niedzielę. Wyjazd z Pakostane 11 lipca o godz. 7, kilkanaście samochodów w Macelj, praktycznie całą drogę bezproblemowo i luźno, korek pół godziny w Bielsku Białej, dojazd do domu w okolicach Warszawy o 23,30.
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 06.05.2011 14:06

ja wwyjezdzam zazwyczaj około godziny 20 w niedzielę z mariny i do granicy z polską piekna droga a w okolicach bielska białej sie zaczyna porazka tym bardziej ze wjezdzam tam koło godziny 9
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 06.05.2011 15:02

Do Chorwacji wyjeżdżam około godziny 17:00 w piątek, na miejscu sobota rano, nigdy nie ma korków chyba, że na granicy w Macelj. Powrót środa rano,czasami korkuje w Zagrzebiu na bramkach :(
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 06.05.2011 18:56

Nic się nie martw. Wyjadu nie skracaj. Będzie jak ma być. Przed Zagrzebiem zjedź na bramki automatyczne płatne kartą. Najgorzej to jechać do Chorwacji w pierwszy weekend sierpnia.
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 06.05.2011 21:48

martyna
Idea wygląda prosto - jak masz wracać to wracaj wyjeżdżając w sobotę rano. Im dalej dojedziesz tym lepiej.
Z moich obserwacji wynika, że ludzie zwijają się w sobotę po południu i niedzielę. Do tego dodaj w niedzielę Austriaków i Czechów.
Sobota rano powinno być ok. Jeżeli jedziecie z postojem, to radziłbym Czechy lub Słowację. Bo analogicznie, w niedzielę rano wyjazd z powyższych uchroni Was przed korkami bliżej.
Analogicznie- wyjazd do Cro nie później niż wcześnie rano w piatek (przed falą) lub np. w niedzielę.
Pozdr
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone