Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pontony na plażę.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006
Pontony na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 16.05.2009 08:14

Wiem, że są tematy o pontonach ale w nich głównie jest mowa o pontonach pod silniki. Mnie natomiast chodzi o ponton typowo plażowy, do zabawy i przepłynięcia niewielkiego odcinka np. do sąsiedniej zatoczki. Co prawda w internecie jest sporo ofert sprzedaży ale chodzi mi o praktyczne informacje odnośnie zalet, wad, trwałości, podatności na uszkodzenia. No i ewentualnie subiektywne odczucia czy uważacie, że lepiej kupić mały pontonik tylko do zabawy czy też trochę zainwestować w ponton dla całej rodziny. Czy używacie w pobliżu brzegu kapoków a jeżeli tak to czy są to takie profesjonalne czy tylko dmuchane kamizelki. Do założenia wątku zmobilizowały mnie dzieciaki które chciałyby ponton ale same nie wiedzą jaki a na zbyd poważny sprzęt w tym roku nie będzie już kasy.
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 16.05.2009 09:54

Korzystałem ze zwykłych pontoników dostępnych w Makro lub innych marketach. Jeden taki czarno-pomarańczowy Explorer wytrzymał 2 wyjazdy, inny czarno-niebieski ,rzekomo lepszy, wytrzymał jeden urlop. Są średnio podatne na przebicia. Zabawa fajna,miejsca w aucie zajmują niewiele. Fajna zabawka. Kup i baw się ale nie odpływaj daleko od brzegu :!:
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 16.05.2009 10:00

Mieliśmy w zeszłym roku ponton znajomych nie wielki do 200kg. nie był to jakiś nadzwyczajny nowy, zwykły stary polski ponton wybraliśmy się na wyprawę na Rab ii dał radę wytrzymał odległość, jaką przebył to 2 razy po 4km. Potem okazało się, że było to szaleństwo z naszej strony wyprawa w sumie z nurkowaniem na Rab trwało 7 godzin nie wiedzieliśmy, że nas tak długo nie było, bo nie mieliśmy zegarka.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
na plażę

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 16.05.2009 12:33

Trzeba pamiętać, że Adriatyk to nie jeziorko koło domu i na BEZPIECZEŃSTWIE nie wolno oszczędzać. Na plażę (do pociągnięcia dziecka przy brzegu, gdy samemu ma się grunt) - taki ceraciak może być. Gdy jednak chcesz odpłynąć od brzegu trochę dalej (zwłaszcza z dzieciakami) - to zainwestuj chociaż w dobre kapoki (ratunkowe a nie asekuracyjne) i wodoszczelny futerał na komórkę (i oczywiście trzeba mieć ją naładowaną 8O ). Wtedy w razie problemów będzie można chociaż pomoc wezwać. :idea:

Napisz chociaż ile chcesz wydać na ten sprzęt, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2009 14:18

Uważam, że jeśli chcecie popływać po zatoczce pontonem to lepiej wybrać ponton typu Stomil lub rosyjskie 2-wu, 2 1/2 komory niż produkt z super marketu. Weście sobie do serca uwagę mottom !
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 16.05.2009 14:23

mottom ma rację. Bezpieczeństwo to podstawa.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 16.05.2009 14:29

SEVYLOR
Fish Hunter HF 250 Przeznaczenie: do połowów i przejażdżek łodzią na stawach lub rzekach o słabych prądach. Może być również używany jako dodatkowa łódź.569,00 zł
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 16.05.2009 15:50

Do sąsiedniej zatoczki przepłynąć się da, gorzej może być z powrotem gdy jest prąd i lekkie zafalowanie.

Pływałem kilka metrów od brzegu (Supetar) i prąd miał za 2km/h - tak na oko, bo wolniej od chodu. Ta niewielka prędkość wody skutecznie odstraszała pływających na pontonach z napędem ręcznym, bo wręcz uniemożliwiała płynięcie pod prąd i wiatr - pływali więc w obrębie jednej zatoczki, gdzie woda była spokojna.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 16.05.2009 15:55

Co sadzicie o takim pontonie na plywanie do 50 m od brzegu.
Wlanie taki kupilem i mam zamiar go zabrac do CRO.
klik
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 16.05.2009 19:03

witam,
ja sie nie wypowiadam bo nie chce ani nikomu psuć urlopu ani też nikogo nie chce mieć na sumieniu.
pozdrawiam jak zwykle serdecznie.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 16.05.2009 19:09

Fajnie, że dyskusja się rozkręciła ale mam jeszcze tylko mprośbę, że jeżeli jest tylko możliwość to proszę o zamieszczanie zdjęć swojego sprzętu pływającego.
mariusz1234
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1234 » 16.05.2009 19:44

Polecam fajna zabawa z dzieckiem ale przy brzegu tak do 50 -100 m od brzegu no i w kapoku, a dalej to tylko samemu .chociaż w Duce woda jest długo dłuuuuugo płytka .Zdjęć sprzętu pływającego niestety nie posiadam z przyczyn technicznych
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 16.05.2009 21:32

cchhee napisał(a):Co sadzicie o takim pontonie na plywanie do 50 m od brzegu.
Wlanie taki kupilem i mam zamiar go zabrac do CRO.


Jak kupiłeś to zabieraj 8) .

Jednak pamiętaj, że 50 metrów to niby dwa małe baseny, ale w morzu, pod prąd, pod falę to liczy się kilkukrotnie więcej. Dodatkowo samemu to można wyskoczyć i wrócić wpław, ale z ewentualnymi pasażerami/dzieciakami już (chyba raczej :? ) nie :idea:
Nie chcę nikogo (dorosłego) zbędnie straszyć (macie prawo mieć swoje zdanie), ale z wiosłami na morze to chyba tylko "zaprawiony w boju" kajakarz/kanadyjkarz/wioślarz a nie "oderwany od biurka" ojciec rodziny (tu piszę o sobie) :oops:
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 17.05.2009 08:44

ja tylko dodam od siebie że jeśli chcecie "pływać" takimi wynalazkami z dziećmi to chyba nie dalej jak 10 metrów od brzegu , a nazywanie tego " sprzętem pływającym " to już lekka przesada :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
pływający

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 18.05.2009 14:55

D1ALVARO napisał(a): nazywanie tego " sprzętem pływającym " to już lekka przesada :D


Przecież ten "sprzęt" generalnie jest "pływający" (unosi się na wodzie) i często/gęsto sam pływa bardzo dobrze :roll:

Pytanie - czy ktoś, kto w nim chce dopłynąć do "portu" :idea: zdaje sobie sprawę z DUŻO większego ryzyka niż przy "sprzęcie pływającym" w rozumieniu kol.D1ALVARO

(nie ukrywajmy też jednak, że dla "prawdziwych marynarzy" nasze "profesjonalne pontony" :roll: to też może nie być "sprzęt pływający" - Titanic chyba w sumie też nie był bo zatonął :wink: )
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone