Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 12.05.2006 08:47

aneta_jacek napisał(a): Może wygra kompromisowo Orebić ??


to tak jakby w konfrontacji pomiędzy Szklarską Porębą a Karpaczem wybrano kompromisowo Opole ;-)


aneta_jacek napisał(a):1/ dobra baza wypadowa tak żeby nigdzie nie było za daleko ( dużo wycieczek ma być Korcula, Mljet, Dubrovnik i co się da po drodze )

żadne nie jest idealne. Z Trstenika dalej z Zuljany trudniej

aneta_jacek napisał(a):2/ sporo apartamentów do wyboru w ciamno
( Jacek twierdzi że Trstenik wygląda "dzuirowato" - czy to prawda w porównaniu z Żulijana? )

Wydaje mi się że w Trsteniku będzie wiecej kwater. Żuljana też wygląda dziurowato.

aneta_jacek napisał(a):3/ żeby było coś czynnego we wrześniu typu dyskowstrząsy i knajpki na wieczór

A to do Orebica proszę

aneta_jacek napisał(a):Kto ma jakieś lepsze pomysły na 14 dni na Peljesacu w pierwszej polowie września ??? :D Tak żeby się nie nudzić?

Jak się chce to sie nie nudzi ale jak chcecie zwiedzać to pamiętajce że dni są coraz krótsze
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.05.2006 11:19

Kir dzięki za Twoje rady :)

Byliśmy już w drugiej polowie września w Makarskiej kiedyś i wtedy to co jest tlumem normalnie jest całkiem fajnym miasteczkiem. Minus o ktorym faktycznie muszę pamiętać to krotszy dzień i mniej czasu na zwiedzanie.

Jedziemy do Orebicia. W tego co tu napisano jestem pewna że to jest to co mi się bedzie podobać.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.05.2006 14:00

tboy napisał(a):
Kris napisał(a):Witaj,
ja też jestem zauroczony Borakiem. Jestem tam co roku już od 5 lat


Kris podaj namiar na siebie, mam kilka pytań

ja też mam kilka pytań na temat Borak,jeżeli możesz Kris to odezwij się adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 12.05.2006 18:21

opis z adriatika net


Dingač Borak Potomje to miejscowość położona na zboczu płodnym w winogrona na południowym wybrzeżu Pelješca - półwyspu Południowej Dalmacji, który z lądem połączony jest linią promową Ploče - Trpanj. Od Trpnja dzieli ją około 15 km, a również o tyle oddalona jest od innej miejscowości turystycznej Orebić. Region Potomja znany jest z tradycji uprawy i obróbki winogron i oliwek i właśnie na zboczach noszących nazwę Dingač uprawia się winogrona do produkcji jednego z najwyższej jakości chorwackich czerwonych win o nazwie Dingač. Wino to z chronionym regionem geograficznym cechuje się cierpkim i mocnym smakiem, który zawdzięcza ciepłym klimacie z dużą ilością słońca. Z tego samego powodu Dingač Borak Potomje jest lubiany przez turyststów, którzy znajdą tutaj niezwykły spokój. Wystarczy wspomnieć, że najbliższy sklep znajduje się aż 3 km dalej, podczas gdy apartamenty i pokoje w prywatnych domach wypoczynkowych oddalone są od morza tylko o 10 do 20 metrów. Plaże są tutaj żwirowe, miejscami piszczyste, a kąpieliska przed domami są kamienne. Oprócz wina, ryb i ostryg, Pelješac znany jest z atrakcyjnych widoków podmorskich, jest więc chętnie zwiedzany przez nurków i osoby zajmujące się sportowym połowem ryb.

Polecamy zobaczyć: osiedla Potomje, Trstenik, Pijavično / miejscowości turystyczne Trpanj i Orebić

Jak dojechać: z przystani promowej Trpanj: 13 km na południe od Trpnja po lokalnej drodze, która w miejscowości Županje Selo odziela się w kierunku Potomja i prowadzi bezpośrenio do miejscowości
3fritz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3fritz » 13.06.2006 16:21

A ja z innej beczki: a propo win na Peljasacu(oprocz drogiego dingaca) macie moze jakies namiary na kupno dobrego wina w tym rejonie? I niezbyt drogiego ale nie odrzucajacego.Ja na Peljasacu w zeszle wakacje w zasadzie jeden punkt z winem do przyjecia znalazlam i to na samym poczatku polwyspu.Reszta to dno..
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2006 17:08

Z drogi w kierunku Orebica kilka widziałem, ale szczegółów nie podam.

FUX
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 14.06.2006 08:50

3fritz napisał(a):A ja z innej beczki: a propo win na Peljasacu(oprocz drogiego dingaca) macie moze jakies namiary na kupno dobrego wina w tym rejonie? I niezbyt drogiego ale nie odrzucajacego.Ja na Peljasacu w zeszle wakacje w zasadzie jeden punkt z winem do przyjecia znalazlam i to na samym poczatku polwyspu.Reszta to dno..




Zastanawiam się co dla Ciebie jest "niezbyt drogim winem".

Chorwackie "stolno vino" sprzedawane do butelek po coli jest tanie z zasady i rozwodnione. Nie ma też rocznika ani innych "parametrów".
Lepiej go tez nie trzymac dłuzej jak 2, 3 dni nawet w lodówce bo skwaśnieje.

Za markowane wina z mniejszych prywatnych winnic trzeba zapłacic sporo ( np za dobry rocznik wytrawnego Terana placilam 60 kn, za białą Zlathine w Vrbniku ok 45 kn za butelkę i to wcale nie byly najdrozsze jakie mieli ). Nie w tym dziwnego. Takie ceny będa wszędzie. Rarytas polega na tym że w Chorwacji można spróbowac win ktore cieżko kupic potem w Polsce.

Jesli szukasz w sklepie przyzwoitego winka do obiadu to jest bardzo dobre poł-wytrawne macadońskie zdaje sie z charakterystyczna czarna sylwetką kobiety na etykiecie, dobrze sie pije bez posmaku tanin, cena ok 10 kn.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 30.06.2006 08:40

tboy napisał(a):
Kris napisał(a):Witaj,
ja też jestem zauroczony Borakiem. Jestem tam co roku już od 5 lat


Kris podaj namiar na siebie, mam kilka pytań


Witaj,

wyłaczyłem powiadamianie i przegapiłem Twoje pytanie. Pytaj mailowo na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

pozdrawiam
Krzysztof
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 25.08.2008 21:51

Sławomir Wocial napisał(a):Trstenik to bardzo malownicze misteczko , wpadam tam czasami (cudowna droga zboczem góry) z oddalonego o 7 km Dingaca na Karlovacko , chociaż bliżej mam do Potomja. Ładne , malownicze jest tam parę knajpek ale wakacji tam nie chciałbym spedzić. "Plaża" ma szerokość 5 metrów i jest to pasek zaraz za wąską uliczką gdzie jest wiele samochodów. Ze zdjęć w necie to cudo ale to złudzenie. W tej okolicy polecałbym Borak , ale wiadomo , każdy lubi co innego
http://www.croatia1.com/images/plaze/pl-trst1.jpg
http://www.croatia1.com/images/pelj-sit ... a-vrha.jpg
http://www.croatia.hr/Hrvatski/Destinac ... nation=177
http://www.peljesac.org/trstenik/trsteniktemp.htm
zobacz to. Pozdrav!! :lol:

Muszę zaoponować. Plaża główna w Trsteniku jest wąska, ale bardzo ładna, a plaże sąsiadujące wręcz przepiękne. Nie ma sensu się licytować, ale mam dla Was małą zagadkę: zgadnijcie jaką plażę przedstawia zdjęcie na popularnym atlasie samochodowym Marco Polo?
Pozdrawiam.
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 03.10.2008 21:08

Jacunio napisał(a):
nerin1 napisał(a):heja,

Czy ktos moze polecic cos na Półwyspie Peljesac? Może Trstenic???

e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Lovište - malutka miejscowość rybacka na "końcu świata"... :)

PozdraV
J.

Czy masz może jakieś namiary na kwatery w Loviste? Planujemy tam wyjazd już w przyszłym roku, ale jak coś ciekawego byś miał to proszę o info może na meila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z góry dziękuje i pozdrawiam
a Loviste oczywiście dla mnie najładniejsze na Płw. Peljesac dlatego chcę tam wrócić. Viganj również ładne, jednak bardziej wietrzne i morze o kilka stopni chłodniejsze.
Pozdrawiam
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 03.10.2008 22:31

I ja dorzucę swoje 3gr:

w samej ZULJANIE - NIE POLECAM - apartamentu NR 2 z oferty http://www.chorwackie.pl/zakwaterowanie ... jesac.html

Opis wydaje się być całkiem przyjemny, tymczasem widok na ogród i owszem jest, ale w ogrodzie parking dla samochodów (1,5 m od wejścia do "apartamentu"). Sam apartament ponury, lekko zawilgocony a cena 50 Euro to już po prostu przegięcie. Łazienka to żenada - brudno, kibelek bez przykrywaniej deski itp. fuj

Pozostałe apartamenty w tej lokalizacji, zdaniem pozostałych lokatorów są OK.

Ja zrobiłem się na ... mydło? Zmęczyliśmy dwie opłacone zaliczką noce (dzień przeznaczony na Dubrownik) i ruszyliśmy dalej - plaża w samej Zuljanie zaglonowana choć o zatoczkę dalsza już OK.

Sam półwysep bardzo, bardzo piękny choć przyznać muszę, że na północy ceny sa niższe a jakość nieco wyższa.
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 04.10.2008 12:15

Na północy ceny niższe, bo czymś trzeba zachęcić turystów do pobytu i w tej mniej popularnej części Peljesac. Zwykle turyści ciągną na ciepłe, osłonięte od wiatrów, południe półwyspu.
Tak jak trzeba zapłacić za dobre wino to tak za dobrą kwaterę podobnie.
Północna część również ma swój urok, szczególnie w upalne lato- polecam.
Środkowa to wspaniałe, czasami już luksusowe winnice i cała magia tej branży.
Natomiast południe to raj dla turysty, znajdzie to co oczekuje: i zabytki, i rozrywkę, i dobry apartament, i piękną plażę, i dobre winko, i intymną zatoczkę, no i widoki na sąsiednią wyspę.
Kilka miejsc to zapewnia, ale napopularniejszy to jednak będzie Orebic. Apartamentów sporo, do wyboru - standard bardzo dobry, połączenia komunikacyjne np. z Korculą (taksówki, promy), no i dla lubiących "spacery" po górkach - Ilija (Eliasz) czeka.
Na obrzeżach można znaleźć dom i zatoczkę, że również ma się wrażenie "końca świata" -polecam.
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 18.10.2008 23:10

Proszę o pomoc w wyborze miejsca na półwyspie na 2-tygodniowy urlop latem 2009 r.
W lipcu bylismy tydzień na wiosce w okolicach Zadaru, tydzień w Baśce Voda. W przyszłym roku chcielibyśmy pojechać trochę dalej. Wybór padł na Pelješac.
Naszym ograniczeniem jest duża grupa 4-5 rodzin z dziećmi w różnym wieku. Trudno znaleść 5 apartamentów w jednym diomu (lub blisko obok siebie) w miarę komfortowych i niezbyt drogich.
Dzieci najlepiej się bawiły w wiosce w okolicach Zadaru (15 metrów od morza). Ważna tylko plaża, duże podwórko-ogród przy domu i własne towarzystwo. Dorośli lepiej czuli się w Baśce Vodzie- trochę wieczornych atrakcji. Niestety daleko od plaży i kwatery praktycznie bez podwórka
Czy znajdziemy coś dla naszej dużej grupy (w 2009 r. 16-21 osób) na półwyspie. Coś na przedmieściach, ale żeby wieczorem część dorosłych mogła gdzieś wyjść. Proszę o informacje.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 19.10.2008 10:02

Niestety nie mogę ci pomóc ale mam do ciebie prośbę.Czy możesz mi podać namiary na ta wioskę i apartament w ololicach Zadaru(właśnie cos takiego poszukuję,blisko morza)Mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 19.10.2008 12:17

:lol:
Do Mazur....A jeżeli chodzi o Peljesac to napisz na mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
-myślę, że coś będę w stanie polecić dla Waszej gromadki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone