Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Południowa dalmacja - tłumy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
projektom
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 31.08.2015 14:09

Witam. Relacja na świeżo. Jeśli ktoś chce wybrać się do cro teraz tj. 31.08 lub najbliższe dni to odradzam. W południowej dalmacji nie ma gdzie się wcisnąć, tłumy czechów, słowaków, niemców i polaków. Plaże zaludnione. Nie ma gdzie autem stanąć. Szukanie kwatery sensownej to min. 7 godzin. Reszta albo nieciekawa albo droga. Radzę przeczekać do połowy września. Pozdrawiam.
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2015 10:14

Było jechać do Makarskiej :?: :mrgreen:
projektom
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 01.09.2015 10:36

planowaliśmy do Podaca lub okolice - Brist, Gradac. Wylądowaliśmy w Bratus obok Krvavicy. Nawet ładnie, tylko te tłumy. Coś strasznego. 6 lat temu byliśmy w Bilo obok Primosten i nawet w Primosten takiego zbiegowiska nie było. W okolicach Makarskiej zauważyłem jeszcze jeden minus. Brak plaż takich jakby prywatnych przy domach. Pionowe zbocza do morza. Pozostaje więc wędrować w najlepszym wypadku kilkaset metrów do plaży publicznej. Niezbyt to wygodne mając dziecko i bagaż. Piękne widoki z trasy i tarasu ale użytkowo o wiele gorzej niż na północ od Splitu.
Iwona75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 01.09.2015 19:58

No nie może być ! W połowie sierpnia tłumów nie było, a teraz są ?

Na głównych plażach może jeszcze jest ciasno, ale zawsze można ustronne, mało zaludnione miejsce znaleźć.

Powiem szczerze że w tym roku tylko raz taki tłum widziałam, przejeżdżając przez Gradac, ale że na publiczne plaże nie chodzę, więc problemu nie widzę. Z tabliczkami o apartamentach stali już po 20 sierpnia, nie sprawdzałam, bo "domek" mieliśmy ze sobą, ale było tego sporo, więc dziwi mnie trochę ten post
gumis84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.09.2015 20:28

Tez sie dziwię, ja jestem w Mimicach-Medici plaża kameralna(bardzo piękna) bez tłumów, wolnych apar. tez duzo
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 04.09.2015 09:01

Ja również jestem na rivierze,a dokładnie w Breli. Ludzi jest sporo, ale czy aż takie mega tłumy to raczej nie, a odnośnie apartamentu to znalazłem go bez problemu w 20 minut na ul. Frankopańskiej, jest wszystko co potrzeba (klima, wifi, kuchnia, czysto schludnie i widok z tarasu bajeczny) a to wszystko za 45 euro na 3 osoby. A takich apartamentów jak ten oglądałem kilka w tej cenie, więc nie widzę problemu ze znalezieniem sensownego lokum.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 13:59

W Pakostane kwaterki puste też stały (dziś dojechaliśmy do PL). Plaża miejska pełna, ale już w stronę camp Nordsee luźniej.. a w stronę Dragę już w ogóle fajnie.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.09.2015 21:50

No to było jechać do Tribunj :mrgreen:
Zero tłumów, cisza, spokój :D
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.09.2015 21:53

W Primosten jest trochę ludzi ale tłumów nie było, w Rogoźnicy dużo wolnych kwater i mało turystów.
projektom
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 06.09.2015 21:45

Iwona75 napisał(a):No nie może być ! W połowie sierpnia tłumów nie było, a teraz są ?

Na głównych plażach może jeszcze jest ciasno, ale zawsze można ustronne, mało zaludnione miejsce znaleźć.

Powiem szczerze że w tym roku tylko raz taki tłum widziałam, przejeżdżając przez Gradac, ale że na publiczne plaże nie chodzę, więc problemu nie widzę. Z tabliczkami o apartamentach stali już po 20 sierpnia, nie sprawdzałam, bo "domek" mieliśmy ze sobą, ale było tego sporo, więc dziwi mnie trochę ten post

Widocznie jesteśmy w innych krajach. Jutro wracamy już do domu. Wczoraj byliśmy w Brela i Baska Voda, dziś w Tucepi, tłumy były mimo, iż już wyraźnie dawał się wiatr we znaki. Przedwczoraj nawet w Splicie jeszcze takiej ilości ludzi nie widziałem. Zbiegowisko jak na tureckich targach. Jeśli ktoś uważa ze po sezonie odległość między ludźmi na plaży około 1,0 m to norma to mamy zupełnie inny pogląd na wypoczynek. Obiektywnie - ceny wysokie - w zamian tylko ciepłe morze i widoki. Po powrocie załączę fotki.
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 07.09.2015 13:43

Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)
projektom
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.09.2015 13:19

banankochan napisał(a):Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)

Na pustyni nie ma Jadranka :).

Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu, tylko rozczarowałem się ilością ludzi (i rzucaniem petów do morza i na plażę. Sam dbam o to, żeby moje dziecko nie sikało do morza, tłumacząc cierpliwie dlaczego, a potem ono widzi jak jakiś flejtuch po 5 piwach rzuca niedopałek na plażę lub do morza).
Sądziłem, że wrzesień jest spokojniejszy - ale jak widać nie w Makarska Riviera.

Wczoraj (po dwóch dniach trochę mniej słonecznej pogody) zaczęło się wyludniać. Plan mój na następny rok jest następujący: od 1 - 7 września pobyt w rejonie od Primosten do Omis, a od 8 -14 w okolicach Breli do Podaca. Powinno być wtedy idealnie.

Jak ogarnę się po przyjeździe (dziś o 6.45 wróciliśmy) to zacznę jakąś obiektywną i umaszczoną fotografiami i filmikami (a jakże!) relację pisać.

Proszę tylko użytkowników o małą pomoc - jak filmiki wrzucać na forum i jaką maks. wielkość mogą mieć?

Pozdrav
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 08.09.2015 17:40

projektom napisał(a):
banankochan napisał(a):Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)

Na pustyni nie ma Jadranka :).

Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu, tylko rozczarowałem się ilością ludzi (i rzucaniem petów do morza i na plażę. Sam dbam o to, żeby moje dziecko nie sikało do morza, tłumacząc cierpliwie dlaczego, a potem ono widzi jak jakiś flejtuch po 5 piwach rzuca niedopałek na plażę lub do morza).
Sądziłem, że wrzesień jest spokojniejszy - ale jak widać nie w Makarska Riviera.

Wczoraj (po dwóch dniach trochę mniej słonecznej pogody) zaczęło się wyludniać. Plan mój na następny rok jest następujący: od 1 - 7 września pobyt w rejonie od Primosten do Omis, a od 8 -14 w okolicach Breli do Podaca. Powinno być wtedy idealnie.

Jak ogarnę się po przyjeździe (dziś o 6.45 wróciliśmy) to zacznę jakąś obiektywną i umaszczoną fotografiami i filmikami (a jakże!) relację pisać.

Proszę tylko użytkowników o małą pomoc - jak filmiki wrzucać na forum i jaką maks. wielkość mogą mieć?

Pozdrav

Wiem, wiem, żartowałem z tą pustynią hah :) no riwiera makarska zawsze będzie się kojarzyła z lekkimi dłumami nawet w końcówce sierpnia i początku września. W tym roku jak wjechałem do Baśki Vody 29 sierpnia to aż się zdziwiłem było chyba o 2\3 ludzi więcej niż w roku 2014 8O
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.09.2015 20:03

Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.
projektom
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.09.2015 21:07

sdolas napisał(a):Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.

Coś w tym racji może być. Chorwacja bliżej, a jechać gdzieś trzeba. Sretan Put i Dobrodosli :)

W tym roku dużo klopsów z Niemiec płaszczyło się na plaży :)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019