Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Południowa dalmacja - tłumy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Południowa dalmacja - tłumy

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 31.08.2015 14:09

Witam. Relacja na świeżo. Jeśli ktoś chce wybrać się do cro teraz tj. 31.08 lub najbliższe dni to odradzam. W południowej dalmacji nie ma gdzie się wcisnąć, tłumy czechów, słowaków, niemców i polaków. Plaże zaludnione. Nie ma gdzie autem stanąć. Szukanie kwatery sensownej to min. 7 godzin. Reszta albo nieciekawa albo droga. Radzę przeczekać do połowy września. Pozdrawiam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2015 10:14

Było jechać do Makarskiej :?: :mrgreen:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 01.09.2015 10:36

planowaliśmy do Podaca lub okolice - Brist, Gradac. Wylądowaliśmy w Bratus obok Krvavicy. Nawet ładnie, tylko te tłumy. Coś strasznego. 6 lat temu byliśmy w Bilo obok Primosten i nawet w Primosten takiego zbiegowiska nie było. W okolicach Makarskiej zauważyłem jeszcze jeden minus. Brak plaż takich jakby prywatnych przy domach. Pionowe zbocza do morza. Pozostaje więc wędrować w najlepszym wypadku kilkaset metrów do plaży publicznej. Niezbyt to wygodne mając dziecko i bagaż. Piękne widoki z trasy i tarasu ale użytkowo o wiele gorzej niż na północ od Splitu.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 01.09.2015 19:58

No nie może być ! W połowie sierpnia tłumów nie było, a teraz są ?

Na głównych plażach może jeszcze jest ciasno, ale zawsze można ustronne, mało zaludnione miejsce znaleźć.

Powiem szczerze że w tym roku tylko raz taki tłum widziałam, przejeżdżając przez Gradac, ale że na publiczne plaże nie chodzę, więc problemu nie widzę. Z tabliczkami o apartamentach stali już po 20 sierpnia, nie sprawdzałam, bo "domek" mieliśmy ze sobą, ale było tego sporo, więc dziwi mnie trochę ten post
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.09.2015 20:28

Tez sie dziwię, ja jestem w Mimicach-Medici plaża kameralna(bardzo piękna) bez tłumów, wolnych apar. tez duzo
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 04.09.2015 09:01

Ja również jestem na rivierze,a dokładnie w Breli. Ludzi jest sporo, ale czy aż takie mega tłumy to raczej nie, a odnośnie apartamentu to znalazłem go bez problemu w 20 minut na ul. Frankopańskiej, jest wszystko co potrzeba (klima, wifi, kuchnia, czysto schludnie i widok z tarasu bajeczny) a to wszystko za 45 euro na 3 osoby. A takich apartamentów jak ten oglądałem kilka w tej cenie, więc nie widzę problemu ze znalezieniem sensownego lokum.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 13:59

W Pakostane kwaterki puste też stały (dziś dojechaliśmy do PL). Plaża miejska pełna, ale już w stronę camp Nordsee luźniej.. a w stronę Dragę już w ogóle fajnie.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.09.2015 21:50

No to było jechać do Tribunj :mrgreen:
Zero tłumów, cisza, spokój :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.09.2015 21:53

W Primosten jest trochę ludzi ale tłumów nie było, w Rogoźnicy dużo wolnych kwater i mało turystów.
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 06.09.2015 21:45

Iwona75 napisał(a):No nie może być ! W połowie sierpnia tłumów nie było, a teraz są ?

Na głównych plażach może jeszcze jest ciasno, ale zawsze można ustronne, mało zaludnione miejsce znaleźć.

Powiem szczerze że w tym roku tylko raz taki tłum widziałam, przejeżdżając przez Gradac, ale że na publiczne plaże nie chodzę, więc problemu nie widzę. Z tabliczkami o apartamentach stali już po 20 sierpnia, nie sprawdzałam, bo "domek" mieliśmy ze sobą, ale było tego sporo, więc dziwi mnie trochę ten post


Widocznie jesteśmy w innych krajach. Jutro wracamy już do domu. Wczoraj byliśmy w Brela i Baska Voda, dziś w Tucepi, tłumy były mimo, iż już wyraźnie dawał się wiatr we znaki. Przedwczoraj nawet w Splicie jeszcze takiej ilości ludzi nie widziałem. Zbiegowisko jak na tureckich targach. Jeśli ktoś uważa ze po sezonie odległość między ludźmi na plaży około 1,0 m to norma to mamy zupełnie inny pogląd na wypoczynek. Obiektywnie - ceny wysokie - w zamian tylko ciepłe morze i widoki. Po powrocie załączę fotki.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 07.09.2015 13:43

Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.09.2015 13:19

banankochan napisał(a):Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)


Na pustyni nie ma Jadranka :).

Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu, tylko rozczarowałem się ilością ludzi (i rzucaniem petów do morza i na plażę. Sam dbam o to, żeby moje dziecko nie sikało do morza, tłumacząc cierpliwie dlaczego, a potem ono widzi jak jakiś flejtuch po 5 piwach rzuca niedopałek na plażę lub do morza).
Sądziłem, że wrzesień jest spokojniejszy - ale jak widać nie w Makarska Riviera.

Wczoraj (po dwóch dniach trochę mniej słonecznej pogody) zaczęło się wyludniać. Plan mój na następny rok jest następujący: od 1 - 7 września pobyt w rejonie od Primosten do Omis, a od 8 -14 w okolicach Breli do Podaca. Powinno być wtedy idealnie.

Jak ogarnę się po przyjeździe (dziś o 6.45 wróciliśmy) to zacznę jakąś obiektywną i umaszczoną fotografiami i filmikami (a jakże!) relację pisać.

Proszę tylko użytkowników o małą pomoc - jak filmiki wrzucać na forum i jaką maks. wielkość mogą mieć?

Pozdrav
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 08.09.2015 17:40

projektom napisał(a):
banankochan napisał(a):Trzeba było jechać na pustynie, tam ludzi nie ma :)


Na pustyni nie ma Jadranka :).

Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu, tylko rozczarowałem się ilością ludzi (i rzucaniem petów do morza i na plażę. Sam dbam o to, żeby moje dziecko nie sikało do morza, tłumacząc cierpliwie dlaczego, a potem ono widzi jak jakiś flejtuch po 5 piwach rzuca niedopałek na plażę lub do morza).
Sądziłem, że wrzesień jest spokojniejszy - ale jak widać nie w Makarska Riviera.

Wczoraj (po dwóch dniach trochę mniej słonecznej pogody) zaczęło się wyludniać. Plan mój na następny rok jest następujący: od 1 - 7 września pobyt w rejonie od Primosten do Omis, a od 8 -14 w okolicach Breli do Podaca. Powinno być wtedy idealnie.

Jak ogarnę się po przyjeździe (dziś o 6.45 wróciliśmy) to zacznę jakąś obiektywną i umaszczoną fotografiami i filmikami (a jakże!) relację pisać.

Proszę tylko użytkowników o małą pomoc - jak filmiki wrzucać na forum i jaką maks. wielkość mogą mieć?

Pozdrav



Wiem, wiem, żartowałem z tą pustynią hah :) no riwiera makarska zawsze będzie się kojarzyła z lekkimi dłumami nawet w końcówce sierpnia i początku września. W tym roku jak wjechałem do Baśki Vody 29 sierpnia to aż się zdziwiłem było chyba o 2\3 ludzi więcej niż w roku 2014 8O
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.09.2015 20:03

Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.09.2015 21:07

sdolas napisał(a):Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.


Coś w tym racji może być. Chorwacja bliżej, a jechać gdzieś trzeba. Sretan Put i Dobrodosli :)

W tym roku dużo klopsów z Niemiec płaszczyło się na plaży :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Południowa dalmacja - tłumy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone