Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Południowa dalmacja - tłumy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.09.2015 22:11

sdolas napisał(a):Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.

Odpadły przede wszystkim tak popularne dotąd kierunki jak Egipt czy Tunezja. Niestety świat się kurczy i w najbliższym czasie prawdopodobnie nic się nie zmieni... chyba, że na gorsze :?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 08.09.2015 22:38

projektom napisał(a):
W tym roku dużo klopsów z Niemiec płaszczyło się na plaży :)



Dokładnie i staruszków do kompletu :)
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 10.09.2015 21:37

banankochan napisał(a):
projektom napisał(a):
W tym roku dużo klopsów z Niemiec płaszczyło się na plaży :)



Dokładnie i staruszków do kompletu :)


No oczywiscie staruszkowie to powini juz dawno miejsce młodziakom zrobić, :hut: : albo na zapiecek
i czekać no własciwie na co :?:
Powinni czekać a nóż sprawdzą się słowa piosenki Maryli Rodowicz ,, Ech mała,,
A tak nawiasem mówiąc każdy z was bedzie kiedyś klopsem a może nawed karminadlem
i ciekawe co wtedy będziecie mówić, :hearts:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 11.09.2015 21:53

babciaolkairysia napisał(a):
banankochan napisał(a):
projektom napisał(a):
W tym roku dużo klopsów z Niemiec płaszczyło się na plaży :)



Dokładnie i staruszków do kompletu :)


No oczywiscie staruszkowie to powini juz dawno miejsce młodziakom zrobić, :hut: : albo na zapiecek
i czekać no własciwie na co :?:
Powinni czekać a nóż sprawdzą się słowa piosenki Maryli Rodowicz ,, Ech mała,,
A tak nawiasem mówiąc każdy z was bedzie kiedyś klopsem a może nawed karminadlem
i ciekawe co wtedy będziecie mówić, :hearts:


Poprawniej byłoby: "Powinni czekać na nóż..." lub "powinni czekać, a NUŻ..."
Ja już jestem klopsem (okrągłym jak pieron hehe), karminadlem mogę być, nawet ołberibom i radiskom, tudzież sztamfkartoflym z zecajem niy godając o knobloszce z sznitlochym :). Ślonzoki (hanysy) wiedzom co pisza :)

Co do niemieckich klopsów to nie miałem zamiaru ich obrażać, tylko sarkastycznie opisać ich tuszę. Bo z wielorybami mogliby iść w szranki :). Dodatkowo Panie w wieku słusznym nagminnie obnażają swoje popiersia na publicznych plażach przy dzieciach - mając dwa kilometry dalej oficjalną plażę FKK. To powoduje pewną dezaprobatę... Stąd lekko pogardliwy ton w moim poście.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 11.09.2015 22:21

projektom napisał(a):Nawet ładnie, tylko te tłumy. Coś strasznego.


To trzeba było na Pag pojechać ... puste plaże, cisza i spokój.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.09.2015 07:23

projektom napisał(a):Witam. Relacja na świeżo. Jeśli ktoś chce wybrać się do cro teraz tj. 31.08 lub najbliższe dni to odradzam. W południowej dalmacji nie ma gdzie się wcisnąć, tłumy czechów, słowaków, niemców i polaków. Plaże zaludnione. Nie ma gdzie autem stanąć. Szukanie kwatery sensownej to min. 7 godzin. Reszta albo nieciekawa albo droga. Radzę przeczekać do połowy września. Pozdrawiam.



Byłem raz we wrześniu na Makarskiej i też widziałem tłumy. Dopiero koło 10 września się odludniło. Nie widziałem tubylców z kartkami free apartman. Chyba nie jest tajemnicą, że ludzie nie jeżdżą tak tłumnie do Egiptu, Tunezji i Turcji. Więc skupia się ten tłum w Chorwacji. Z roku na rok ceny w górę i pełno ludzi. Popyt duży podaż mała. Gdzie te czasy, że w ciemno się jechało na Rivierę Makarską. Jeśli coś wolnego było to badziewie za duże pieniądze. :papa: :hut:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.09.2015 10:19

Widzieliście? Dla mnie wyniki dość zaskakujące.

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/gdzi ... cji/d8894e

Chorwacja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych przez Europejczyków. Od początku bieżącego roku do końca sierpnia odwiedziło ją już ponad 11,5 mln turystów. Zobaczcie, w których miejscach najczęściej nocowali.

10. miejsce - Pula 1 275 tys. noclegów
9. miejsce - Funtana 1 285 tys. noclegów
8. miejsce - Vir 1 287 tys. noclegów
7. miejsce - Tar i Vabriga 1 339 tys. noclegów
6. miejsce - Lošinj 1 583 tys. noclegów
5. miejsce - Umag 1 923 tys. noclegów
4. miejsce - Medulin 2 069 tys. noclegów
3. miejsce - Dubrownik 2 321 tys. noclegów
2. miejsce - Poreč 2 468 tys. noclegów
1. miejsce - Rovinj 2 731 tys. noclegów

Chyba nie jest tak źle w tej południowej Dalmacji ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.09.2015 11:37

Krzychooo napisał(a):Widzieliście? Dla mnie wyniki dość zaskakujące.

Dlaczego?
Przecież wiadomo, że to właśnie Niemcy, Włosi, Austriacy czy Słoweńcy ( z racji bliskości) "robią" ten wynik.
My ze swoimi 600 tysiącami nie wpływamy znacząco na ogólną ilość.
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 12.09.2015 11:51

Tłumy są i będzie coraz więcej. W takiej miejscowości malutkiej jak BRATUS wznoszonych lub rozbudowywanych jest na dzień dzisiejszy kilkanaście budynków. To daje około 400 miejsc noclegowych więcej na taką osadę (około 70 osób mieszka tam na stałe - gospodarze). Jeśli Chorwaci nie zrobią czegoś z plażami, to nie będzie miejsca na opalanie. Można uregulować linię wybrzeża, tak jak to robią do tej pory (wypłycają) dużymi kamieniami. Wysypać grubszym kamieniem powyżej poziomu morza, potem żwirkiem. Powiększyć plaże, dodać pas dla miejsc postojowych i będzie znośnie. Wymaga to prac geodezyjnych oraz budowlano-gruntowych. Nakłady pracy i koszty materiału niemałe. Zmieni się przez to powierzchnia lądu oraz zmniejszy powierzchnia morza, co znów stanowi problem administracyjny. Jest to do zrobienia, ale wydaje mi się, że tak nagły napływ turystów w ostatnich latach przerósł Chorwatów i stąd to zagęszczenie. Nie przewidzieli tego urzędnicy jak i miejscowi oferujący kwatery. Podniesienie cen też ureguluje napływ turystów - pozwolą sobie na przyjazd tylko zamożniejsi i bezwzględnie zakochani w tym kraju. Reszta mając porównywalne cenowo i mniej zagęszczone wybrzeża innych krajów skieruje się właśnie tam. Byle ciepło i morze :)


Informacyjnie:
Bratus pomiędzy Krvavicą a Promajną: pobyt od 31.08 - 07.09. 2015.
Ceny:
Piwo lane (tocene) 0,5 l - 15 - 16 kun,
Pizza duża (tak jak u nas średnia) ale dość dobra - 35 - 65 kun
Obiad taki, żeby się nasycić w knajpie nad wybrzeżem (przy samym morzu) - 75 - 180 kun
Piwo w sklepie Studenac - 6,99 - 7,99 kn za 0,5 l
Pomidory na straganie 15 kun!! W Makarskiej po 7 kun.
Kurs waluty 7,30 kun za 1 EURO (lepiej niż w Polsce ze złotówek na kuny). W makarskiej 7,45 kun za 1 EURO - jeszcze korzystniej.
Weka (baton) pieczywo - 8 kun za sztukę (pieczywo kiepskie mają, podobnie sery w sklepie). Chleb jedyny zjadliwy z ziarnami za około 12 kun. Bardzo mi smakowała Pita z Mesom - taki pasztecik na cieście francuskim z mięsem za 4 kuny. Burek też dobry ale tłusty.

WC przy plaży 2 kuny, natrysk 1 kuna (nie wiem jak długo leci woda, ale do opłukania chyba wystarczy).

To co mi się rzuciło w oczy, to brak mleka zagęszczonego do kawy w sklepach. Nie mogłem tam dostać. A ze zwykłym nie smakuje mi kawa.

Ogólnie w knajpkach miła obsługa, uśmiechnięci, weseli, sprzątali zaraz jak ktoś rozlał napój. Atmosfera fajna, muzyczka, lekkie światło, szum morza. Przyjemnie.
Ostatnio edytowano 12.09.2015 12:03 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.09.2015 11:53

@Anakin

Zaskakujące, bo o mieście z miejsca 7. słyszę po raz pierwszy :oops: , poza tym myślałem, że zmieści się np. Makarska.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.09.2015 11:56

Nie, no ja też nie mam pojęcia gdzie to jest..... :lool:
Tzn. teraz już wiem. :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.09.2015 04:31

greenrs napisał(a):
sdolas napisał(a):Możliwe że wydarzenia w Grecji, Turcji, Syrii itd. wpłynęły na decyzje urlopowiczów i zasilili w tym roku portfele Chorwatów.

Odpadły przede wszystkim tak popularne dotąd kierunki jak Egipt czy Tunezja. Niestety świat się kurczy i w najbliższym czasie prawdopodobnie nic się nie zmieni... chyba, że na gorsze :?


Też tak uważam. Szkoda, wielka szkoda, że cała Europa jedzie nad Adriatyk zamiast do Afryki. To już nie jest ta sama Chorwacja. Niestety. :(
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 17.09.2015 05:21

Nie wiem jak gdzie indziej, ale w Orebicu i zresztą na całym półwyspie jest już baaardzo pusto... Zero problemów ze znalezieniem noclegu, knajpki puste, plaże puste...
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 17.09.2015 21:13

Teraz to zrozumiałe, druga połowa września. A jak z temperaturami powietrza i wody w morzu?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.09.2015 21:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Południowa dalmacja - tłumy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone