Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w październiku w mijscowości Dubrovnik

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amy_lee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.09.2009
Pogoda w październiku w mijscowości Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) amy_lee » 17.05.2010 11:17

j.w. - jakiej pogody można spodziewać się w październiku w miejscowości Dubrovnik? Można się jeszcze opalić? Jeżeli ktoś się orientuje, to prosiłabym również o tempreaturę wody.
Planuję późne wakacje, stąd wybrałam miejscowość zupełnie na południu, z nadzieją na słońce :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2010 11:28

amy_lee napisał(a):j.w. - jakiej pogody można spodziewać się w październiku w miejscowości Dubrovnik?

Górale w Zakopcu odpowiedzieli by CI tak: albo bydzie lało albo bydzie dysc ;-)
Tak serio to pytanie do wróżki bo kto zdrowy na umyśle powie Ci na 100 % jaka będzie pogoda w październiku jak nie ma pewności jaka będzie za tydzień :-)
amy_lee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) amy_lee » 17.05.2010 13:48

Cóż za błyskotliwa odpowiedź. Skoro nie masz nic do powiedzenia, to nie pisz. Nie chodziło mi o to, czy np. dnia 24 października będzie lał deszcz czy będzie świeciło słońce. Pytam ogólnie o temperatury, czy w październiku jeszcze może być ciepło i czy można się opalić - to wszystko. W Polsce nie można, w Niemczech nie można, w Czechach też nie, za to w Grecji można. I o podobną odpowiedź chodziło mi w odniesieniu do Chorwacji. Byłam tam we wrześniu i mogę stwierdzić, że można skorzystać ze słońca, jest chłodniej niż latem, ale nie jest zimno. I tylko o to mi chodzi, czy ładna pogoda może być również w październiku? Pytam osoby, które być może o tej porze roku były W Dubrovniku.

Ale widocznie prędzej otrzymam merytoryczną odpowiedź na innym forum albo znajdę w googlach.

Możesz skasować ten temat.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 13:54

Ale kiedy naprawdę na dwoje babka wróżyła... Rok temu cały pierwszy tydzień października intensywnie się "plażowałam". Woda ciągle jeszcze była ciepła (21-23 st), słonecznie i ciepło (ponad 25 st.). Dwa lata temu było bardzo zimno i lało... Jeśli ma to być "plażowy" urlop to mocno ryzykowne, ale na zwiedzanie całkiem ok (z tym, że dni już krótkawe...)

tu i
tu
statystyki

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.05.2010 13:58 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2010 13:56

Zamiast się teraz burzyć wystarczyło poczytać trochę...np. tu
forum/viewtopic.php?t=25043
forum/viewtopic.php?t=20371
forum/viewtopic.php?p=142678#142678
Klik
Klik
Ostatnio edytowano 17.05.2010 14:05 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
kusha
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusha » 17.05.2010 13:58

wejdź na stronę http://polish.wunderground.com, wpisz nazwę miasta, przewiń do tabelki "Szczegółowa historia i klimat"
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 14:02

.. pytanie tylko, na ile statystyki mogą ukazać obraz rzeczywistości..
Ostatnimi laty odstąpienia od tzw. "norm" są na tyle częste i duże....że moim zdaniem statystyki spokojnie można wyrzucać do kosza.
Pozdrawiam
amy_lee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) amy_lee » 17.05.2010 14:07

Nie burzę się, tylko wyrażam opinię o pierwszej odpowiedzi. Dziękuję za pozostałe odpowiedzi, z wyjazdem jeszcze się zastanowię. Pozdrawiam!
kusha
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusha » 17.05.2010 14:09

a ja na podstawie tych właśnie statystyk przewidzę z ogromnym prawdopodobieństwem, że październikowy Zadar będzie znacznie cieplejszy niż np. Kołobrzeg. Choć nie miaszkam i nie byłem w żadnym z tych miast
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 14:13

kusha napisał(a):a ja na podstawie tych właśnie statystyk przewidzę z ogromnym prawdopodobieństwem, że październikowy Zadar będzie znacznie cieplejszy niż np. Kołobrzeg. Choć nie miaszkam i nie byłem w żadnym z tych miast

Bo generalnie zasada taka, że dowolne miejsce na hr wybrzeżu z całą pewnościa będzie ciepelejsze niż którekolwiek nad Bałtykiem w którymkolwiek okresie w roku (nawet jesli temperatury w cieniu będę zbliżone czy nawet takie same, tu i tak będzie cieplej). Żadne odkrycie.
Pozdrawiam
kusha
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusha » 17.05.2010 14:17

My tę generalną zasade znamy, ale np. turysta z Kanady nie. Statystyki to bardzo porządne i obiektywne narzędzie, ponieważ pozbawione jest emocji
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 14:24

Dają bardzo ogólny ogólny obraz... a diabeł zawsze tkwi w szczegółach...
Na przykład w zeszłym roku ludzie opierający się na statystykach dawali sobie 100% gwarancji na super pogodę w lipcu.. a tak deszczowego i chłodnego lipca (przynajmniej pierwszej jego połowy) jak w zeszłym roku to nikt z miejscowych nie pamięta... w maju było pogodniej i cieplej...
Generalnie sierpień statystycznie też maluje się jako miesiąc gwarantujący tutaj opgodę jak drut..a ja pamiętam nie jeden deszczowy i kapryśny sierpień tutaj... jakie z tego wnioski?
Pozdrawiam
kusha
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusha » 17.05.2010 14:30

jeśli owe deszczowe miesiące były odchyleniami od statystycznej normy to znaczy, ze statystyka ma się dobrze :-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2010 14:37

kusha napisał(a):jeśli owe deszczowe miesiące były odchyleniami od statystycznej normy to znaczy, ze statystyka ma się dobrze :-)


Tylko, że tych odchyleń w ostatnich latach coraz więcej....a zanim znacząco wpłyną na statystyki, upłynie jeszcze trochę czasu... póki co różnice w obrazie pomiędzy statystyką a rzeczywistością bywają szokujące....
kusha
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusha » 17.05.2010 14:49

Statystyka nie jest wyrocznią, jest przydatnym narzędziem. I jeśli kiedyś trafię w Chorwacji na tydzień deszczu w lipcu to nie będę jej za to ganił, tylko stwierdzę, że mam pecha
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda w październiku w mijscowości Dubrovnik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone