Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy warto jechać na przełomie października i listopada??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cazi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.07.2009
Czy warto jechać na przełomie października i listopada??

Nieprzeczytany postnapisał(a) cazi » 29.07.2009 11:56

Witam!
Od jakiegoś czasu mnie i mojej narzeczonej marzył się wyjazd w tym roku do Chorwacji na wczasy. Niestety sprawy tak się poukładały że najbliższy możliwy termin wyjazdu jest na przełomie października i listopada. W związku z tym zastanawiam się czy w ogóle jest sens wyjazdu w tym terminie? Zależy nam nie tyle na upałach, co na ładnej ciepłej pogodzie, przy której moglibyśmy może trochę skorzystać z kąpieli morskiej i słonecznej oraz przede wszystkim trochę się poszwędać i pozwiedzać.
Proszę o wasze rady, chcielibyśmy się udać gdzieś w okolice Splitu lub ewentualnie trochę bardziej na południe :?
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 29.07.2009 12:06

W tym terminie to raczej możecie spodziewć się wiatru i deszczu... Nie wiem, czy nie korzystniej by było wybrać jakiś dalszy kierunek, typu Grecja, Turcja, Cypr, Egipt... Ładną pogodę będziecie mieli zapewnioną, i nie będzie upału. No może poza Egiptem :)
W zeszłym roku, jak byliśmy w Turcji, rezydentka powiedziała nam, że ostatni samolot czarterowy do Polski wylatuje 2 listopada, bo potem jest już brzydko... Patrząc geograficznie na Chorwacje i Turcje, nie należy się chyba spodziewać czegoś lepszego po Chorwacji... Mam tu na myśli pogodę.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.07.2009 12:09

Na przełomie października/listopada na pewno nie jechałabym z nastawieniem na ładną plażowo-kąpielową pogodę, wręcz przeciwnie. Na zwiedzanie ok, na plażowanie nie.
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007
Za póxno

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 13.08.2009 14:59

Tylko zwiedzanie
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 18.08.2009 16:03

dużo zależy od szczęścia.
kompi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.08.2009
Chorwacja w pierwszym tygodniu października

Nieprzeczytany postnapisał(a) kompi » 28.08.2009 02:01

Co byście polecili w tym okresie w Chorwacji?
Jak wygląda tam pogoda - czy da się tam jeszcze kąpać, czy ciepło jest

Bardzo chciałbym tam coś samemu złowić, jakieś rybki, i złapać parę krabów na obiadek. Jaki rejon był by odpowiedni żeby sobie takie wczasy zafundować?
davorszuk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) davorszuk » 03.09.2009 21:35

spójrz sobie na stronki o Chorwacji, poszukaj na forum tematów o wyjeździe w tych miesiącach. niektóre biura podróży mają w swoich ofertach na stronach podaną sugerowana pogodę w tym okresie. Może się uda trafic na dobrą pogodę;)
esculenta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.10.2009
pogoda - listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) esculenta » 21.10.2009 09:26

Czy ktoś ma rozeznanie jaka pogoda może być w Chorwacji na początku listopada?
Wiem, że ten temat się już przewijał, mi jednak nie chodzi o plażowanie, czy kąpiele - chciałabym trochę pochodzić po górach, trochę pozwiedzać i raczej nastawiam się na noclegi w namiocie.
Czy w górach (Velebit albo Paklenica) może już padać śnieg?
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 21.10.2009 09:28

Zobacz TUTAJ
esculenta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) esculenta » 22.10.2009 08:42

Dzięki, ale mi chodzi o specyficzne, górskie warunki...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.10.2009 10:28

esculenta napisał(a):Dzięki, ale mi chodzi o specyficzne, górskie warunki...


Sledź pogodę na stronach krajowego zakładu meteorologii


W opcjach prognoza masz wariant prognozy 3dniowej i przewidywania dla wszystkich parków narodowych.

Śnieg może się zdarzyć (zwłaszcza w wysokich partiach gór).. W tym roku spadł bardzo wcześnie. Z wyspy już tydzień temu oglądałam przypruszone śniegiem najwyższe szczyty Biokova.
Namiot, moim zdaniem, odpada zdecydowanie. Nawet jeśli temperatura na to pozwoli, to silny wiatr raczej będzie przeszkodą.
Pozdrawiam
esculenta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) esculenta » 22.10.2009 16:01

Ojejej...to raczej po górach nie da się pohasać...

Dzięki za info
Gżegżóła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 23.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gżegżóła » 22.10.2009 16:14

Zobacz tutaj http://english.wunderground.com/cgi-bin ... pe=WEATHER można wybrać zakładkę (History & Almanac) i tam przejrzeć pogodę jaka była rok lub klilka lat wcześniej. Pozdrawiam
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 26.10.2009 23:27

Kwestia szczęścia, ja dzisiaj wróciłem z Rovinja, wczoraj było 21 stopni i słonecznie, opalało się bardzo miło i ku mojemu zaskoczeniu morze było zdatne do kąpieli, co skwapliwie wykorzystaliśmy :)
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Listopad w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 22.09.2020 18:48

Witajcie :D
Czy ktoś może się podzielić wiedzą odnośnie tego miesiąca?
Zamierzamy "szurnąć" na parę dni z żonką na południe (Mljet, Korczula)
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Czy warto jechać na przełomie października i listopada??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone