Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

PODGORA na dwa tygodnie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alusia86
Globtroter
PODGORA na dwa tygodnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 28.04.2008 10:48

witam wszystkich serdecznie :D w tym roku wybieram sie ze znajomymi do Podgory. Do Chorwacji jedziemy pierwszy raz i zastanawiam sie czy dobrze wybralismy nasza lokalizajce????Nastawiamy sie raczej na zwiedzanie i nie bardzo zatloczone plaze:D I w zwiazku z tym mialabym prosbe o jakies informacje na temat tej miejscowosci i okolic (restauracje, kluby, ciekawe miejsca i najpiekniejsze plaze) :D z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam
Lider16
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.04.2008 10:57

Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji też był do Podgory i było rewelacyjnie. Miejsce wypadowe bardzo dobre, akceptowalne odległości do Splitu, Dubrownika, Mostaru czy Medugorje. Z portu wypływają stateczki na Hvar i Brac (fish-pickniki). Niezatłoczone plaże - w "centrum" Podgory zapomnij. Lepiej udać się spacerkiem lub podjechać 2 km 2 kierunku Tucepi lub w drugą stronę w kier. Drasnic. Ale warto :)
Podsumowując - POLECAM Podgorę na "pierwszy raz" :)
miracle20123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 28.04.2008 16:56

Byłam w Podgorze 3 lata temu i jestem pewna, że będziecie zachwyceni tą miejscowością, gdyż idealnie oddaje ona klimat Chorwacji:)Wielu twierdzi, że Podgora jest najbardziej malowniczą miejscowość Makarskiej Riwiery i ja się z tym w 100% zgadzam:)Przepiękna promenada prowadząca wzdłuż krystalicznego Adriatyku perfekcyjnie komponuje się z masywem górskim Biokovo, cudowne widoki...Wielkim plusem jest także to, że nie można sie tam nudzić:) Podczas spaceru promenadą można wstąpić do licznych restauracji, kameralnych kafejek, lodziarni itp itd. Wieczorami można tańczyć przy chorwackich rytmach na dancingach, które organizowane są przez niektóre restauracje/kafejki:) Kolejnym powodem, by wybrać się do Podgory jest to,że jest ona świetną bazą wypadową (Split,Dubrovnik,Medjugorje,Hvar,Brać itd.). Jedynym, właściwie nic nie znaczącym minusem wśród tych licznych pozytywów, są dość zatłoczone i wąskie plaże (chociaż mimo to niezmiernie urokliwe),ale mnie właściwie to nie przeszkadzało:) A wiec podsumowując-wybraliście świetną lokalizację, jestem PEWNA, że wrócicie wypoczęci i w pełni zadowoleni, a te wakacje pozostaną na długo w Waszej pamięci:) Pozdrawiam i życzę udanego urlopu:)
Alusia86
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 02.05.2008 09:48

Dziekuje bardzo za te informacje:D w zwiazku z nimi mam jeszcze jedno pytanko - wlansciwie dwa:D otorz jesli chodzi o wyprawe na Hvar to czy te stateczki wyplywaja rowniez z portu w Pogorze?? I do jakiej miejscowosci dopywaja??pozdrawiam
dorasoft
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 07.05.2008 21:28

Pływają stateczki bezpośrednio z Podgory i zawijają do Vrboski (Wenecji Chorwackiej). Bardzo ładna wycieczka i można przy odrobinie szczęścia zobaczyć delfiny.

pozdrawiam
Alusia86
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 15.05.2008 10:26

No to fajnie:D na Hvar raczej sie wybierzemy bo czytalam juz dosyc sporo na ten temet i mysle ze warto:D a jesli chodzi o Mostar czy ktos moze sie orientuje czy trzeba miec przy wiezdzie zielona karte??bo takie mnie sluchy doszly :roll:
Lider16
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.05.2008 13:25

Mostar leży w BiH więc zielona karta jest potrzebna. Nam, przy wjeździe do BiH, sprawdzano paszporty i ZK a przy powrocie nie było żywego ducha na granicy BiH/HR :)

A co do Hvaru, to my płynęliśmy najpierw do Jelsy (Hvar), potem do Bolu na Brac i powrót do Podgory.

Życzę cudnych wakacji w Podgorze :)
Alusia86
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 15.05.2008 22:03

hehe no ja juz prawie zaczynam odliczanie bo to juz nie dlugo :D dziekuje i oby byly takie cudne :D o i widze ze jestes z Krakowa :D to prawie tak jak ja :D
Torac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.05.2008 23:29

Również moja Cro przygoda zaczęła się w Podgorze 11 lat temu .Pamiętam , bawilismy się na dyskotece hotelowej ( nie pamiętam nazwy , ale nie Podgorka ) Umiejscowienie Podgory jest O.K - wszędzie stosunkowo blisko .
Ja pokochałem Brelę ,ale Podgora jest w/g mnie bardziej śródziemnomorska tj. dominują palmy których w Breli w zasadzie jest niewiele a są natomiast pinie. Ale plaże rzeczywiście wąskie
Po dziesięciu latach , rok temu odwiedziłem Podgorę i w zasadzie nic się nie zmieniło. Polecam
Gosia25
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia25 » 10.06.2008 23:44

Widzę,że u większości przygoda z Chorwacją zaczyna się w Podgorze :) U mnie było podobnie..Cudowne miejsce..w tym roku chyba też tam pojadę, bo jeszcze nigdy nie tęskniłam za jakimś miejscem tak bardzo...polecam polskie biuro podróży na kupowanie wycieczek..mają konkurencyjne ceny i polskiego pilota :) Tylko nie polecam od nich wycieczki do wodospadów Krka. Wchodzi się do rezerwatu od złej strony i nie widać wszystkich uroków :( Ale Podgora cudowna :)
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 11.06.2008 06:24

miracle20123 napisał(a):Byłam w Podgorze 3 lata temu i jestem pewna, że będziecie zachwyceni tą miejscowością, gdyż idealnie oddaje ona klimat Chorwacji:)Wielu twierdzi, że Podgora jest najbardziej malowniczą miejscowość Makarskiej Riwiery i ja się z tym w 100% zgadzam:)Przepiękna promenada prowadząca wzdłuż krystalicznego Adriatyku perfekcyjnie komponuje się z masywem górskim Biokovo, cudowne widoki...Wielkim plusem jest także to, że nie można sie tam nudzić:) Podczas spaceru promenadą można wstąpić do licznych restauracji, kameralnych kafejek, lodziarni itp itd. Wieczorami można tańczyć przy chorwackich rytmach na dancingach, które organizowane są przez niektóre restauracje/kafejki:) Kolejnym powodem, by wybrać się do Podgory jest to,że jest ona świetną bazą wypadową (Split,Dubrovnik,Medjugorje,Hvar,Brać itd.). Jedynym, właściwie nic nie znaczącym minusem wśród tych licznych pozytywów, są dość zatłoczone i wąskie plaże (chociaż mimo to niezmiernie urokliwe),ale mnie właściwie to nie przeszkadzało:) A wiec podsumowując-wybraliście świetną lokalizację, jestem PEWNA, że wrócicie wypoczęci i w pełni zadowoleni, a te wakacje pozostaną na długo w Waszej pamięci:) Pozdrawiam i życzę udanego urlopu:)

Albo umęczą się od nadmiaru ludzi na plaży, głośnej muzyki, imprez alkoholowo-rozrywkowych. No cóż , życzę powodzenia. Może nie będzie tak żle.
Alusia86
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 12.06.2008 09:49

Panie Darku1 wiem ze ma tu Pan pewna "misje" :D ale naszczescie nie wszyscy sa tak nastawieni do zycia jak Pan i widza tez pewne pozytywy :D ja slyszalam juz tyle pozytywnych opini na temat Podgory ze juz raczej nie mam zadnych watpliwosci co do mojego wyboru i juz nie moge sie doczekac wyjazdu ktory bedzie mial miejsce calkiem niedlugo bo za 2 tygodnie!! :D jak wroce oczywiscie podziele sie wrazeniami :D dziekuje wszystkim za opinie zycze milego dnia i pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci Pana Darka1 :D
ines
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 12.06.2008 14:15

ee kolega Darek tylko czasem marudzi:)
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2008 17:01

:D Dziękuję za pozdrowienia. Tłoczno, tłoczno jest w Podgorze. Nie ma gdzie się położyć bo wszystkie miejscówki na plaży zajęte. Głośno i gwarno. Ale co się dziwić jak tam same urodziwe dziewczyny jeżdżą, np. Koleżanka Ines czy Mircle. No i nie dziwota, że jest tyle ludzi, że za kuglą lodów trzeba 0,5 godziny wystawać na słońcu obok lodziarni. Pozdrawiam serdecznie koleżanki i życzę pomimo trudnych warunków w Podgorze miłego pobytu.

P.S. Uważajcie koleżanki na chorwatów, strasznie podrywają cudzoziemki.
Alusia86
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 12.06.2008 21:52

hahaha na plazy nie potrzebuje za duzo miejsca bo wole ponurkowac wsrod rybek no chyba ze one tez mi nie beda chcialy zrobic miejsca miedzy soba?? :roll: ale mysle ze sie dogadamy bo wody tam duzo i znajdzie sie miejsce dla kazdego :D
P.S. mysle ze nie bardziej niz Wlosi i Grecy, wiec damy rade :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019