Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruurza
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruurza » 21.07.2020 21:48

Wielkie dzięki :)
pio pio
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pio pio » 25.07.2020 12:58

Niewątpliwie zaletą Caklje jest to, że do plaży z apartamentu masz 5m!
ruurza
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruurza » 28.07.2020 09:47

pio pio napisał(a):Niewątpliwie zaletą Caklje jest to, że do plaży z apartamentu masz 5m!

To chyba zależy z jakiego apartamentu ;).
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2020 09:50

Może też być 10m i na powrocie 8 metrów będzie ostro pod górkę i po schodach.
Anunak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 28.07.2020 10:36

ruurza napisał(a):
pio pio napisał(a):Niewątpliwie zaletą Caklje jest to, że do plaży z apartamentu masz 5m!

To chyba zależy z jakiego apartamentu ;).

Faktycznie mamy 5 m do plaży, ale czy w Caklje jest pekara ?
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.07.2020 15:25

Jest spożywczak a tam pieczywo
k.ka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 08.08.2020 16:46

Gdzie jest najbliższa ribarnica lub gdzie można w pobliżu kupić świeże ryby? Makarska czy jest coś bliżej?
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.04.2021 13:09

Witam, wybieram się w 2 i 3 tyg czerwca do Podgory i dwa pytania.
1. Czy jest gdzieś w okolicy (mogę dojechać np 10 km) jakaś plaża z płytką wodą, żwirkiem i cieniem? Moze jakas zatoczka? Jadę z dziećmi i zależy mi żeby nie było od razu głęboko. Wyczytałem, że w stronę Tucepji jest cień ale czy jest tam płytko?
2. Polecicie jakieś restauracje że standardowym jedzeniem typu zupy, spaghetti itp. Moje dzieciaki jeżeli chodzi o jedzenie nie lubią eksperymentów
Pzdr
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.04.2021 17:09

Myśle że nie będzie potrzeby chodzenia do Tucepi - choć faktycznie nie jest daleko.
My mieszaliśmy w częsci miasta od strony Tucepi - i jest kilka bardzo fajnych plaż gdzie spokojnie można plazować z dziećmi
Na pewno coś dla siebie znajdziecie.

Co do jedzenia - to z tamtej strony jest kila fajnych miejsc do jedzienia, np. Ahipara, czy pizzeria Portobello.
Ale jest wiele miejsc gdzie mozna zjeść.
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.04.2021 18:24

Dzięki pawelli
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.04.2021 11:17

karus napisał(a):Witam, wybieram się w 2 i 3 tyg czerwca do Podgory i dwa pytania.
1. Czy jest gdzieś w okolicy (mogę dojechać np 10 km) jakaś plaża z płytką wodą, żwirkiem i cieniem? Moze jakas zatoczka? Jadę z dziećmi i zależy mi żeby nie było od razu głęboko. Wyczytałem, że w stronę Tucepji jest cień ale czy jest tam płytko?
2. Polecicie jakieś restauracje że standardowym jedzeniem typu zupy, spaghetti itp. Moje dzieciaki jeżeli chodzi o jedzenie nie lubią eksperymentów
Pzdr

Jadąc od Podgory niżej masz piękną plażę Mała Duba. Dodatkowo Zivogosce Blato. Piękne, zacienione plaże. Sama plaża miejska w Podgórze też jest dobra dla dzieci - są huśtawki, plac zabaw na plazy.
Dobra restauracja jest przy hotelu w centrum - nie pamiętam nazwy, ale uważaj na wodę mineralna bo zawołali 50 zł za butelke 1. 5 litra :mrgreen:
Idąc dalej deptakiem w stronę Kastel stal chłopina ze straganem. Miał owoce, warzywa i takie cudowne specyfiki spod lady, że głowa mała.
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 23.05.2021 19:37

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, mam jeszcze 2 pytania
1. Czy są z podgory jakieś rejsy statkiem by się wybrać na 1 dzień? Możecie coś polecić Google? Google nic nie znajdują.
2. Co zwiedzać w pobliżu? Planujemy pojechać do Dubrownika, na Plejesiac oraz zobaczyć te głęboko osadzone jeziora przy granicy z Bośnią. Coś ciekawego jeszcze możecie polecić?
Pozdrawiam
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.05.2021 20:03

karus napisał(a):Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, mam jeszcze 2 pytania
1. Czy są z podgory jakieś rejsy statkiem by się wybrać na 1 dzień? Możecie coś polecić Google? Google nic nie znajdują.
2. Co zwiedzać w pobliżu? Planujemy pojechać do Dubrownika, na Plejesiac oraz zobaczyć te głęboko osadzone jeziora przy granicy z Bośnią. Coś ciekawego jeszcze możecie polecić?
Pozdrawiam

1. Tak są rejsy jednodniowe. Obok w Tucepi również. Rejsy na Jelsę i Bol.
2. Polecam jeszcze wjazd na Sv. Jurę. Widoki ze szczytu miazga!
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 23.05.2021 21:29

@sviva - dzięki za odpowiedź. Co do św. Jure to żona zobaczyła na Street view drogę i powiedziała że nie pojedzie (: sam jak na to patrzyłem to chyba łatwo tam samochod zarysować na tak ciasnej drodze.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.05.2021 21:56

karus napisał(a):@sviva - dzięki za odpowiedź. Co do św. Jure to żona zobaczyła na Street view drogę i powiedziała że nie pojedzie (: sam jak na to patrzyłem to chyba łatwo tam samochod zarysować na tak ciasnej drodze.

Nie jest tak źle jak wygląda. A widok rekompensuje wiele.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne