Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.06.2011 12:52

Świetna relacja gratulacje :lol: . Mam pytanko czy w Podgorze jest wystarczająca ilość knajpek , żeby był wybór a nie dwie na krzyż :P . Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji , na wyspie Hvar byłam tylko w miejscowości Jelsa , bardzo mi się podobała :wink: . Ja planuje urlop na wrzesień i dlatego myślę o Podgorze lub innej miejscowości za Makarską bo przed już byłam :) .
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.06.2011 12:58

Cały deptak jest usiany knajpkami :) wybór jest spory.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.06.2011 18:59

Dzięki za odpowiedz . Po wakacjach napisz relacje bo fajnie piszesz a i ciekawe zdjęcia umieszczasz :wink: . A jak z cenami apartamentów na wyspie Hvar ,ile będziesz płacić w te wakacje bo mnie ciekawi czy na wyspie jest drożej niż na lądzie. pozdro :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.06.2011 07:19

Teraz w Podgorze 11-18.06 będę płacić za 2 apartametny (klima, widok, klimatyczne, 100m do morza ) w sumie dla 6 osób: 4 osobowy (36E) i 2 osobowy (20E) -> 9,5E/osobę
Jelsa Vitarnja apartament 6 osobowy (klima, 2 łazienki, widok, klimatyczne, sporo przestronniejszy niż te 2 w Podgorze, 80m do morza) 18-24.06 - 63E czyli 10,5E/osobę.

Jak sobie człowiek pomysli gdzie w Polsce znajdzie noclegi (z całym zapleczem kuchenno-sanitarnym) za 38zł/os i 42zł/os to od razu mu sie wakacje tanie wydają ;)

Ale generalnie jeśli chodzi o noclegi na wyspie jest trochę drożej niz na 'lądzie' ;) przynajmniej jak przeglądałam oferty to mi sie to rzuciło w oczy.
Ostatnio edytowano 03.06.2011 10:18 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 03.06.2011 09:36

Cynamonku:
przez internet takie ceny wynegocjowałaś ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.06.2011 10:14

Crayfish napisał(a):Cynamonku:
przez internet takie ceny wynegocjowałaś ?


Jelsy nie negocjowałam - takie ceny czerwcowe były na stronie ;) (aparatament wg opisu ma 85m2 - w rzeczywistosci przekonam się za 2 tygodnie :D)

Co do Podgory to noclegi są u syna właścicieli apartamentu z roku ubiegłego. Wiedział ile tam płaciliśmy (9E/osobę), a że już u jego rodziców miejsca nie było w interesujacym nas terminie, to zaoferował nam po takiej samiej cenie apartamenty u siebie. W sumie można to nazwać negocjacjami ;), bo gdyby powiedział wiecej niz 10E/osobę to byśmy jechali w ciemno.

Stwierdziłam, że ceny atrakcyjne i nas satysfakcjonujące w pełni więc co się bede bawiła w jazdę w ciemno - wątpie zebym wynegocjowała sporo lepsze na miejscu (szczególnie na wyspie).

No i w tym roku na 100% zrobie zdjęcia wnętrza apartamentów.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 03.06.2011 11:39

Ceny bardzo przyjazne dla kieszeni :) . W jakiej części Podgory te apartamenty? Bo nie wiem gdzie szukać chodzi mi o lepsze miejsca do plażowania a z racji , że widziałaś całą okolice to orientujesz się w tej kwestii. Zgadzam się w Polsce takich warunków w tej cenie nie uświadczysz .
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.06.2011 11:47

Ten akurat jest 'w środku' Podgory wiec do 'mojej' plazy daleko - ok 15min spaceru- do najblizszej przy deptaku jakies 2 minuty ;) ale ja nie lubie jak mi sie turysci na d... gapią :( rok temu byłam blizej na samym początku Podgory od strony Tucepi i tam też wpierw szukałam ;) no ale niestety ;)
Ale widok z tarasu mi teraz wynagrodzi te spacery ;) ew bedziemy chodzic na plażę w kierunku Podgory Cakljie z obliczeń co jakies 7 min spaceru ;)

Generalnie wydaje mi sie ze najlepiej szukac na obrzezach miejscowości jeśli nie lubimy jak nam chodzą i jedzą nad głową ;)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 03.06.2011 11:52

Pełna zgoda.
W środku Podgory nie ma warunków do spokojnego plażowania.
Pamiętam, że nawet mi się nie podobało jak ludzie leżeli ... prawie na ulicy.

Niestety nie dotarłem na dalsze plaże, głębiej w stronę Tucepi, ale z GoogleEarth i Waszych relacji wychodzi, że są tam BARDZO DOBRE warunki do plażowania.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 03.06.2011 14:14

Fajna relacja i fotki. W tym roku będę w Zivoszcze ale po tej relacji Podgore odwiedzę. pozdrawiam i życzę udanego urlopu i sprawnego sprzęgła.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2011 23:16

Barwna i pomocna relacja. Pomogła mi podjąć ostateczną decyzję... a miotałem się od 2 miesięcy... Wcale tu nie twierdzę, że wyłącznie Podgora :) Na jednym z Twoich zdjęć dość imponująco prezentuje się Igrane. A jak to wygląda z bliska? Poza tym chcemy odwiedzić Mostar. Jak tam wygląda sprawa parkowania samochodu? Czy trudno znaleźć miejsce (w miarę bezpieczne)? Wyruszamy 25.06. w ciemno, więc właściwie jeszcze przed pełnią sezonu. Mam nadzieję, że nie powinno być problemu ze znalezieniem apartamentu.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.06.2011 07:08

greenrs - Igrane 'z góry' też bardzo przypadło mi do gustu. Jak jest 'z bliska' tu masz relację forum/viewtopic.php?t=25308&highlight=igrane ;) innej użytkowniczki. Powiem tlykoze gdyby mi sie ni espodobała Podgora pojechałabym do Igrane.

C odo parkowania w Mostarze - ja bez problemu znalazłam miejsca na parkingu - taki wydzielony skwer niedaleko mostu ;) prowadziły nas tam znaki ' P', i cenowo też dało się wytrzymać.

Mysle ze apartament spokojnie uda wam się znaleźć.
tatko1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatko1 » 08.06.2011 23:40

Świetne zdjęcia.Bylem w zeszłym roku w Podgorze w hotelu Sirena.Mam pytanie dotyczące jakości zdjęć. Jakim sprzętem robione były te fotki? Jestem przed zakupem aparatu.Jedziemy trzeci rok z rzędu do Chorwacji.Miłego wypoczynku.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.06.2011 08:37

tatko1 napisał(a):Jakim sprzętem robione były te fotki? Jestem przed zakupem aparatu.Jedziemy trzeci rok z rzędu do Chorwacji.Miłego wypoczynku.

Nikon D90
anianiani
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2011
Podgora i pies

Nieprzeczytany postnapisał(a) anianiani » 23.06.2011 10:32

Witam wszystkich miłośników chorwackiej krainy! Po latach planowania wyprawy, w tym roku wreszcie się wyprawiam. Po raz pierwszy do Chorwacji. Wybrałam Podgorę, z róznych wzglęów, za pomoc wielkie dzięki w stronę Cinnamon (przeczytałam do ostatniej linijki). Mam jedno pytanie do forumowiczów - czy Podgora to miejsce przyjazne dla psów. Mam zarezerwowaną kwaterkę na ul. Branimirova obala, z googli wychodzi mi, że to k. jakiejś przystani, nad samym brzegiem. Właściciele twierdzą, że nie ma problemu ze spacerem z psem na plaży, chciałabym jednak spytać TYCH CO BYLI I WIDZIELI! Kochani dajcie znać jak oceniacie to miejsce z psiego punktu widzenia. Może ma ktoś wiedzę jak wygląda kwestia podrózy z psem stateczkami na wyspy, może ktos miał okazję korzystać tam z pomocy weterynarza. Będę wdzięczna za wszystkie porady. Acha - pies jamnik szorski, wyjazd we wrześniu. Pozdrawiam!

Ps. Przepraszam za powtorkę pytania, nie chcę śmiecić, obiecuję, że to ostatni raz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone