Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.03.2011 18:17

Świetna relacja okraszona pięknymi fotkami. Gratuluję! :).

Na Hvarze prawdopodobnie zamelduję się na początku lipca. Po obejrzeniu Twoich zdjęć mam nadzieję, że załapię się na kwitnącą lawendę...

Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.03.2011 19:19

Szansa jest - jak my bylismy to zaczynała kwitnąć dopiero ale z kolei rok wczesniej (co prawda nie na Hvarze) w tym samym okresie już przekwitała. W ogóle rok temu wegetacja była jakos opóźniona o 2-3 tygodnie bo były jeszcze do kupienia truskawki w Chorwacji, które zwykle są końcem maja (tak mowiła nam gospodyni).

Ja też się Hvarem zachwyciłam i jadę w tym roku znów tym razem na 6 dni ;)
Ostatnio edytowano 22.03.2011 07:11 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 21.03.2011 19:52

Witam....

Super fotki .....

Pozdrawiam... :D :D :D :D :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2011 21:33

Jakoś ostatnio czytuję tylko "podbijane" relacje.

Piszesz barwnie i zdjęcia.......mniam mniam.

:lol:
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 21.03.2011 21:47

CinnamonGirl widzę, że weekend zaowocował rezerwacją kwatery na Hvarze :D Stanęło na Jelsie?

Co do lawendy...również mam nadzieję, że w okresie, kiedy będziemy na lawendowej wyspie te piękne rośliny będą kwitły i będziemy mogli je podziwiać. Póki co muszą nam wystaczyć Twoje jakże śliczne zdjęcia :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 22.03.2011 07:16

Tak stanęło na Jelsie i dzielnicy Vitarnja. Planowany pobyt na Hvarze 18-24.06. No mamy apartament przytrzymany, własnie orientujemy się w kosztach przelewów w różnych bankach i pewnie dzis zrobimy przedpłatę - część załogi nie ma zaufania do poczty polskiej i nie chcą się przekonać na przesyłkę wartosciową wola dopłacić :>.

Zdecydowaliśmy sie na rezerwację i przedplatę, bo możemy zrobić ją za 4 osoby (niższa cena) a jesli przyjedzie nas wiecej to dopłacimy na miejscu. Z Podgorą musimy sie wstrzymać bo byłyby to 2 apartamenty do zapłaty od razu a trudno rezerwować kiedy osoby, które mieszkałyby w jednym z nich są pewnie wyjazdu na 50%.

Na lawendę na pewno trafisz w tym okresie :) ja tez nie mogę sie jej doczekać :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.03.2011 18:22

CinnamonGirl napisał(a):Tak stanęło na Jelsie i dzielnicy Vitarnja. Planowany pobyt na Hvarze 18-24.06. No mamy apartament przytrzymany, własnie orientujemy się w kosztach przelewów w różnych bankach i pewnie dzis zrobimy przedpłatę - część załogi nie ma zaufania do poczty polskiej i nie chcą się przekonać na przesyłkę wartosciową wola dopłacić :>.


Jako pocztówka :) powiem Ci, że Twoi znajomi mają rację nie chcą wysyłać przedpłaty listem wartościowym, ponieważ pieniędzy nie powinno się wysyłać w ten sposób.

Ale...zagranicznym przekazem pocztowym jak najbardziej!. Za pośrednictwem Poczty Polskiej jest możliwość wysłania kasiorki do Chorwacji max. do 5000 euro.

- wysyłając do 500zł zapłacisz tylko 13zł
- wysyłając 501zł - 1000zł opłata wyniesie 20zł
- za każde następne 100zł powyżej 1000zł zapłacisz dodatkowo 1zł

Przekaz powinien dojść w ciągu 5-6 dni roboczych. Tylko nie każdy urząd pocztowy może przyjmować przekaz zagraniczny, ale każdy UP udzieli Ci informacji o najbliższej placówce realizującej usługę :)
maand
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maand » 08.05.2011 10:00

Hej
....... naczytałem sie , naczytałem ............ i zarezerwowałem apartament w Podgorze :)
Od połowy sierpnia - witaj Chorwacjo :)
Dzieki za super opisy, zdjecie, porady i czekamy na wiecej
.......moze ktos wyrusza autkiem w tym terminie ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.05.2011 10:28

maand napisał(a):Hej
....... naczytałem sie , naczytałem ............ i zarezerwowałem apartament w Podgorze :)
Od połowy sierpnia - witaj Chorwacjo :)
Dzieki za super opisy, zdjecie, porady i czekamy na wiecej
.......moze ktos wyrusza autkiem w tym terminie ?


Mam nadzieję że sie spodoba. Na forum są zagorzali zwolennicy Podgory jak i jej przeciwnicy. Mnie urzekł np deptak nadmorski i porcik :) Na pewno do przeciwników nalezą ci, co by chcieli mieć z apartamentu na fajną plażę 20 m.
maand
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maand » 08.05.2011 19:56

....... dokładnie
Ale mi zalezało głownie na "klimacikach" - stare domy, kamienne mury, obluzowane stare drewniane okiennice, zachod slonca przy kamienistej plazy, sympatyczni mieszkancy.................. - taki duch Chorwacji - idealny do fotografowania
...i mam nadzieje to tam znajde
a plaze dzieciakom juz pokazałem - teraz czas na Dubrownik, Split, .....
Bedzie napewno "fajowo" :) - na pierwszy wypad do Chorwacji napewno wystarczy a mam nadzieje nie ostatni :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.05.2011 09:05

Mnie rsie tam ma tyle spodobało że w tym roku tez najprawdopodobniej na tydzień wylądujemy w Podgorze.
Jak lubisz klimaty kamiennych domków z obluzowanymi okiennicami to zrób sobie wypad do Starej Podgory - samej rok temu zabrakło czasu ale w tym roku na pewno nadrobię :) z 'dołu' wygląda niezmiernie obiecująco.
maand
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maand » 09.05.2011 09:43

Dzieki za podpowiedz - napewno skorzystam z okazji :)
My tez nie pojedziemy na strasznie dlugo - 8-9 dni w samej Podgorze + okolo 2 dni na rzucenie okiem po drodze na Wieden .................. i juz bedzie wrzesien :(
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 02.06.2011 08:11

Dziekuje CinnamonGirl wspaniała relacja piekne zdjecia jeszcze raz dziekuje 8)
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 02.06.2011 10:22

Bardzo sympatycznie opisana relacja , życzę nowego sprzęgła.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.06.2011 10:29

Tedeus napisał(a):Bardzo sympatycznie opisana relacja , życzę nowego sprzęgła.


Sprzęgło nadal żyje niewymieniane :D i czasami śmierdzi ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone