Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co polecacie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Igrane VS Podgorac VS Podaca VS Brist VS Tučepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 02.03.2015 12:09

M_A_X20 napisał(a):Witam,

Wybieramy się w tym roku po raz pierwszy na Chorwację. Dlatego byłym bardzo wdzięczny za sugestię która miejscowość wybrać.


1 Jedziemy z dzieckiem 3 lata.

2. Chodzi nam raczej o spokojną miejscowość z jakąś mała promenadą tak aby można było pospacerować wózkiem.

3 Plaża mało oblegana, tak aby syn mógł się pobawić a ludzie nie leżeli w głowa w głowę.

4. Spokojne zejście do morzą tzn aby od razu nie robiło się 10 m.

Będę wdzięczny za ewentualne sugestię opisy i cokolwiek.

Raczej chcielibyśmy wybrać z któreś z wyżej wymienionych miejscowości które wybraliśmy na podstawie analizy forum.
Oczywiście zdaje sobie sprawę że nie znajdę miejscowości idealnej ale wdzięczny byłbym za pomoc.

Ja polecam Igrane http://www.igrane.com/ :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Igrane VS Podgorac VS Podaca VS Brist VS Tučepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 12:15

Byłem w Podacy, 2 lata temu pierwsze dwa tyg. lipca i było ok. Polecam
M_A_X20
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2015
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) M_A_X20 » 02.03.2015 20:25

Prawdopodobnie wybierzemy pomiędzy Zaostrog a Brist.

Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone kwatery w tych miejscowościach i chętnie się podzieli to poproszę.

Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś zdjęcia z tych miejscowości to także poproszę.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.03.2015 16:34

M_A_X20 napisał(a):Prawdopodobnie wybierzemy pomiędzy Zaostrog a Brist.

Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś zdjęcia z tych miejscowości to także poproszę.

Rozsądnie. W Zaostrogu jest więcej ocienionych miejsc na plaży niż w Briście, co może być istotne dla dziecka. Tylko jak wspomniałam - lepiej trochę dalej od centrum, Bilaje, ewentualnie Kapeć, choć tam jest też camp.
Co do zdjęć - masa z Zaostroga jest np. w relacjach maslinki, trevii, czy brzo1985, osobiście też parę razy wklejałam zdjęcia plaż w Zaostrogu. Ostatnio nawet jakieś z plaży w Briście też. Szczerze - nie chce mi się za Ciebie szukać, bo masz taką samą wyszukiwarkę na ekranie jak ja, więc niby dlaczego nie miałbyś sam jej używać? :mrgreen: :wink:
Przejdź się nadmorską ulicą w Zaostrogu na google streetview, to Ci więcej powie.
Jeśli nie chcesz plażować przy ulicy (mało ruchliwej) to Brist - Litnoga w stronę Gradaca będzie lepszy, ale z kolei jest problem z cieniem.
Good luck, have fun. :wink:
tecza1210
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tecza1210 » 03.03.2015 17:43

Witam. My w tym roku też wybieramy się do Cro...ale w drugiej połowie sierpnia. Dwa lata temu bylismy w Podacy. ..bardzo miło wspominam tam pobyt. Miejscowość mała, kameralna. .plaża wąska ale nadaje się dla dzieci..zejście łagodne.tylko trochę sporo plazowiczow. Polecam Podace...w tym roku aby nie powielać. ..miejscowości jedziemy po sąsiedzku do Bristu. .Wybieramy "wioski" bo tam zwyczajnie odpoczywamy. Rok temu była Rogoznica. ..ale to nie to.. pięknie...ale nie wypoczelam jak w Podacy. Stąd taki wybór:-)
M_A_X20
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2015
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) M_A_X20 » 04.03.2015 07:59

Niestety z żadnych wybranych miejscowości nie mogę znaleźć nic wolnego.

Myślicie że pojechanie w ciemno to będzie zły pomysł, ciężko coś znaleźć na miejscu?
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 04.03.2015 08:09

Może ktoś na forum podrzuci Wam namiary :-) myślę, że w tym terminie coś w ciemno znajdziecie, tylko będziesz szukał z dzieckiem przy boku i może apartman nie będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliście :-)
M_A_X20
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2015
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) M_A_X20 » 04.03.2015 10:26

Właśnie tego szukania z dzieckiem przy boku się boję:)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 04.03.2015 10:44

M_A_X20 napisał(a):Właśnie tego szukania z dzieckiem przy boku się boję:)

My w Breli byliśmy ze znajomymi, oni byli z synem (11lat, ale nie chciał chodzić), znaleźli taki sposób: jedna osoba szukała noclegu, a druga siedziała z synem w aucie. Jak coś się podobało, to telefon i cała ekipa decydowała. Może to też jest myśl.
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013
Re: Pomysł na obiadek w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 06.09.2015 12:38

Czesc,

jestesmy w Zaostrogu i mam kilka pytan :

Handluje sie tu rybami przy porcie, czy tez jeszcze gdzies ?

Szukalem muli znalazlem małe, ale bylo też dużo takich piramidek na skalach w wodzie (cos jak jednostronna mula) to tez mozna tak samo przygotowywac ?

Jak zrobic sardele (te male rybki) - pewnie na glebokim oleju, ale moze jest jeszcze jakis inny przepis (bardziej lekkostrawny ?

Co to za zrodlo na granicy Zaostrog/Podaca-Kapec ?

Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Jarek
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 08.09.2015 23:25

Co do pierwszego pytania to ryby możesz kupic na deptaku przy Konzumie tylko rano a jeżeli nie to należy pytac gospodarza o możliwośc kupienia ryb.Mule też tak mozna przygotowac i znaleźc na skałkach.Sardele tradycyjnie tak jak piszesz.Co do źródła to nie odpowiem.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 10.09.2015 19:59

Jak już jesteśmy przy Zaostrogu to czy możecie mi polecić jakąś dobrą pizzę z pieca? Mam ochotę wybrać się jutro z rodzinką i nie wiem gdzie można jeszcze dobrze zjeść. Ludzi mniej to i knajpki pustoszeją.Dziękuję i pozdrawiam ze słonecznego Zaostroga :)
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013
Re: Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co poleca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 01.10.2015 09:22

Cześć,

po powrocie czas na jakieś info dla forum, dla potomności, może się komuś coś przyda.

1.
Pizza - jedliśmy w dwóch miejscach:
- "Karlovaćko" przy początku mola gdzie nocuje Jadrolinija. Pizza w porządku, piec opalany drewnem, wszytko OK cena 40-50kn. Kupowaliśmy 3 szt. Ja, Żona, Syn - to się żeśmy wręcz obżarli.
- Dwa lokale dalej w stronę Kapcia (Paloma czy jakoś tak) - taka knajpka z podcieniami/wiatą, dedykowana dla pizzy. Ceny takie same jak wyżej, pizza lepsza.

2.
Źródło w Kapciu
Wiele osób pobiera tam wodę do baniaków/butelek, tudzież pije na miejscu, też tak robiliśmy - żyjemy.
Woda chyba ma w sobie szczawiany bo po pewnym czasie nieco czuć siarkowodór, jednak to darmowy Kapeć-Zdrój ;)

3.
Ryby
Handlują nimi przy pomniku w centrum miasta o godz. 7:00 codziennie oprócz niedziel. Handlują dwoma typami ryb małe i duże. Małe to sardele, duże to procie, lokarny. Wszystkie smaczne, sardele 20kn/kg, inne 40kn/kg

4.
Kamnice
Są na skałach przy wejściu do Drvenika, niestety takich zwykłych mało, ale są tzw liepjene (takie piramidki przylepione do skał. Można je odrywać łyżeczkami do herbaty, zjadłem trzy i żyje, nie chciało mi się odrywać.

5.
Po sezonie, pogoda, i takie tam.
Byliśmy w terminie 4.09 do 20.09. Do 11.09 wszystko działało bez zarzutu, potem działało dużo mniej, czyli :
- Konzum - do 14:00
- zamknięta Pekara oraz punkt z chlebem (ten między "Karlovaćko" a Palomą).
- Sporo punktów handlowych zamkniętych

Dodatkowe aspekty posezonowe
- mało ludzi
- zaczynało często wiać
- chłodniejsza woda (jeszcze nie zimna ale chłodniejsza)
- jeden raz padało (burza) 5.09
- było coś komaropodobnego, gryzło potem skóra swędziała, pozytywem było to, że było ich niewoele.

Alkohol :
Domaci wino - można kupić w warzywniaku na deptaku przy morzu
Czymś handluje gość przy wjeździe do Zaostrogu, który stoi pod wiatami.
My kupiliśmy wino przy okazji wypadu do Dubrovnika, jest to winiarnia przy wyjeździe z Ploce w kierunku Dubrovnika po lewej stronie. 80kn/5l (normalne - dobre) lub 110kn/5l (Merlot - lepsze).

Lody - polecam lodziarnie Dani przy wyjściu na Drvenik, gość ma tam cukiernie.
Ceny apartmanów:
We wrześniu jeżeli ktoś planuje dłuższy pobyt to może bardzo ostro negocjować, bo po 11.09 nie było już prawie w ogóle turystów, płaciliśmy w Lida (Put Fontane 8) 35Euro/noc w tym internet, klima, klimatyczne, miejsce parkingowe na ulicy lub po domem (nie dałem rady wjechać mondeo - uliczka zastawiona przez inne samochody). Właściciele nie przeszkadzający, kobitka nauczycielka w szkole (Ploce), gość nie skumałem, ale wyjeżdżał z nią ok. 7:00.

Chyba wszystko.
Jak coś to pytajcie, może uda mi się pomóc.

Pozdrawiam
Jarek
Pablo Rafael
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.02.2014
Promajna czy Podaca ? co wybrać na te wakacje ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo Rafael » 06.06.2016 08:50

Hej stoję u progu wyboru apartamentów, nie wiem czy we właściwym dziale to napisałem ale zaryzkuje prosząc moderatora o wyrozumiałość :).

Forumowicze mam do wyboru Promajne i Podace - o obydwu miejscowościach trochę poczytałem. Jedziemy w 6 osób i taki też apartament szukamy, w Promajnie wołają 130 e za dobę a w Podacie 115 e ( + lepszy stadard, nowe wyposażenie) - cena może nie stanowi głównego czynnika - wyposażenie podobne, taras , grill, AC. Do morza podobnie 150-200 m.

Pojawia się pytanie, która miejscowość może być ciekawsza ? Trochę Podaca mnie przeraża gdyż jest po pierwsze dalej od wszystkiego - bliżej co prawda do Gradac czy Dubrownik ale sama miejscowość 660 mieszkańców ...obawiam się że moze być zbyt spokojnie ;) oczywiście nie szukamy rozrywek jak w Makarskiej ale jednak miło sobie gdzieś wieczorem pochodzić, spędzić w knajpce jakiś wieczór poznać nowych ludzi. Z Promajny wydaje się że ten cel byłby łatwiejszy bo niedaleko Baska Voda oraz można te 5-6 km podjechać do Makarskiej choćby na zakupy, lidl itp.

Drugim czynnikiem ważnym to też infrastuktura plaży - czystość plaż i wody, gdzie będzie lepiej ? dodatkowo jakieś atrakcje typu dmuchane zjeżdżalnia na wodzie itp czy też skuter, paralising.

Niechcielibysmy się typowo zaszyć w jakieś małej wiosce, gdzie spokój nas przytłumi. Co o tym sądzicie gdzie się wybrać ? może macie inne spojrzenie na sprawę , jakieś dodatkowe wady czy zalety obydwu miejscowości ?

ps. zwiedzać za wiele nie będziemy , ewentualnie wyskoczymy na Dubrovnik by zobaczyć gdzie tam kręcili tą grę o tron ;) Raczej stacjonarny wypoczynek tygodniowy. Wyjazd Koniec lipca.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Promajna czy Podaca ? co wybrać na te wakacje ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2016 10:25

Pablo Rafael napisał(a):Forumowicze mam do wyboru Promajne i Podace - o obydwu miejscowościach trochę poczytałem. Jedziemy w 6 osób i taki też apartament szukamy, w Promajnie wołają 130 e za dobę a w Podacie 115 e ( + lepszy stadard, nowe wyposażenie) - cena może nie stanowi głównego czynnika - wyposażenie podobne, taras , grill, AC. Do morza podobnie 150-200 m.

Obie miejscowości fajne ...
Ja wybrałbym Promajnę.

promajna-t15069-60.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Podaca-Zaostrog-Brist-Tucepi-Igrane co wybrać ,co polecacie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone