Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2017!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 24.07.2017 17:44

Tomala1978 napisał(a):A no właśnie co z tymi naklejkami :)

naklejki-cro-pl-t36632.html
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 24.07.2017 22:01

Ja w zeszłym roku byłam w Podacy - miałam naklejkę :-) innych naklejek nie stwierdziłam. W tym roku będę w Zaostrogu - też z naklejką.
Pozdrawiam wszystkich. :papa:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 25.07.2017 06:22

Już tylko 7 dni :D
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 26.07.2017 09:30

A my niestety jutro już wracamy .
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 26.07.2017 09:44

to napisz jak tam urlop jaka temperatura wody :D
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 27.07.2017 06:51

Witajcie CroManiacy

Po kilku miesiącach szukania i sprawdzanie co by tu zrobic aby nie jechać po raz kolejny na wakcje do Chorwacji zapdła decyzja.
Jedziemy na wakacje do... Chorwacji. Skrót mojej chorwackiej przygody: wybor-miejscowosci-dokad-jechac-t45314-105.html lub
2013 Tucepi: Dubrownik, Split, Trogir, Imotski, Mostar, Hvar, Brac, Makarska, Omis, PN jezior Plitwickich
2014 Rovinj: Pula
2014 Orebic: Dubrownik, Mostar, Korcula, Ston, Mljiet, Trstenic, Sv Ilia, Trpanj, Loviste
2015 Primosen: PN Krka, PN Paklenica, PN Kornati, Pag, Zadar, Sybenik, Murter, Split, Trogir, Kanion Zmarnjna
2016 Tucepi: Wenecja, Objazd Hvar, Makarska, Mostar, Pocitelj, Imotski, Split, Trogir, Omis twierdze + spływ Cetina, Jaskinia Postojna
2017 Orasac: Dubrownik
2017 ?
Tym razem po podpowiedzi Slavko1974 wybór padł na rejon Igrane - Gradac. Mam zatem kilka pytań do bywalców regionu.
1.Która miejscowość bedzie najlepszą bazą plażową?
2.Gdzie znajde świerze owoce morza i ryby jakis targ lub zwyczajowe miejsce sprzedazy w danej miejscowości?
3.Pobliskie szczyty i miejsca do pieszych wędrówek po oznakowanych szlakach ?
4.Ciekawe miejsca które Was urzekły w okolicy?
5.Gdzie warto pojechać poza miejscami wymienionymi w moim skrócie?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 27.07.2017 07:20

Kobal66 - Subiektywne moje odpowiedzi na Twoje pytania. Skupię się na Podacy (5km od Gradaca):
1. Spokojne dwie plaże w Podacy
2. W Podacy przy sklepie Studenac (centrum) codziennie rano możesz kupić świeże ryby.
3. Stara Podaca i szlakami do Zaostrogu lub Gradaca
4. Stara Podaca, a na wieczorne spacery promenada wzdłuż Jadranu od Gradaca przez Brist, Podace do Zaostrogu.
5. Do Mostaru w Bośni.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu!
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 27.07.2017 08:04

VONPLES napisał(a):Kobal66 - Subiektywne moje odpowiedzi na Twoje pytania. Skupię się na Podacy (5km od Gradaca):
1. Spokojne dwie plaże w Podacy
2. W Podacy przy sklepie Studenac (centrum) codziennie rano możesz kupić świeże ryby.
3. Stara Podaca i szlakami do Zaostrogu lub Gradaca
4. Stara Podaca, a na wieczorne spacery promenada wzdłuż Jadranu od Gradaca przez Brist, Podace do Zaostrogu.
5. Do Mostaru w Bośni.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu!


Pisząc w tym miejscu spodziewałem się Ciebie i Podacy :).
Jak tam zaplecze knajpiano/restauracyjne ?
Napisz proszę jak z cenami apartamentów czy we wrześniu 15e/osoba wystarczy i gdzie najlepiej szukać ?
Czy poza rybkami jakieś mule lub kalmary można tam kupić ?
Gdzie w pobliżu jest jakiś maxi konzum lub coś podobnego ?
Jakieś górskie szlaki - słyszałem coś o sv. Ilija nad Gradacem ?
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 27.07.2017 09:56

Jako że to mój pierwszy post chciałem przywitać wszystkich Cro-maniaków :-)
Byłem w Podacy w 2016r. Bardzo fajna i spokojna miejscówka ( szczególnie we wrześniu ) Kobal66 - polecam ci wypad do Mostaru ale wyjedź rano i najpierw po drodze jedź na wodospady Kravica z rana nie będzie tłoku .... potem jeszcze zatrzymaj się w Pocitelj ....i zwiedź kamienne miasto ...wchodzi się na górę ....jest fajny widok i można połazić po ruinach a następnie już prosto do Mostaru .....tam obiadek i zwiedzanie ... jak chcesz zobaczyć cały Mostar z góry to udaj się na Mostarski zvonik mira jest tam wieża widokowa na chyba 75m.
A wracając możesz jechać inną trasą i pojechać przez Medziugorije ...ale to chyba za dużo jak na jeden dzień.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 27.07.2017 11:00

maniek_wroc napisał(a):Jako że to mój pierwszy post chciałem przywitać wszystkich Cro-maniaków :-)
Byłem w Podacy w 2016r. Bardzo fajna i spokojna miejscówka ( szczególnie we wrześniu ) Kobal66 - polecam ci wypad do Mostaru ale wyjedź rano i najpierw po drodze jedź na wodospady Kravica z rana nie będzie tłoku .... potem jeszcze zatrzymaj się w Pocitelj ....i zwiedź kamienne miasto ...wchodzi się na górę ....jest fajny widok i można połazić po ruinach a następnie już prosto do Mostaru .....tam obiadek i zwiedzanie ... jak chcesz zobaczyć cały Mostar z góry to udaj się na Mostarski zvonik mira jest tam wieża widokowa na chyba 75m.
A wracając możesz jechać inną trasą i pojechać przez Medziugorije ...ale to chyba za dużo jak na jeden dzień.


Dzięki za info :) w Mostarze byłem Dwa razy w Pocitelj też :) ale do wodospadu chyba podjadę przy okazji zrobi się zakupy w BiH :).
P.S. Ktoś tam po górach łaził ??
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 27.07.2017 11:54

Kobal66 napisał(a):
VONPLES napisał(a):Kobal66 - Subiektywne moje odpowiedzi na Twoje pytania. Skupię się na Podacy (5km od Gradaca):
1. Spokojne dwie plaże w Podacy
2. W Podacy przy sklepie Studenac (centrum) codziennie rano możesz kupić świeże ryby.
3. Stara Podaca i szlakami do Zaostrogu lub Gradaca
4. Stara Podaca, a na wieczorne spacery promenada wzdłuż Jadranu od Gradaca przez Brist, Podace do Zaostrogu.
5. Do Mostaru w Bośni.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu!


Pisząc w tym miejscu spodziewałem się Ciebie i Podacy :).
Jak tam zaplecze knajpiano/restauracyjne ?
Napisz proszę jak z cenami apartamentów czy we wrześniu 15e/osoba wystarczy i gdzie najlepiej szukać ?
Czy poza rybkami jakieś mule lub kalmary można tam kupić ?
Gdzie w pobliżu jest jakiś maxi konzum lub coś podobnego ?
Jakieś górskie szlaki - słyszałem coś o sv. Ilija nad Gradacem ?


Witam
Jestem właśnie w Podacy od tygodnia i też dołożę swoje 3 grosze
- miejscowość jest w porównaniu z wymienionymi przez Ciebie miejscowościami w których byłeś totalnym "zadupiem"
- nie wiem czy dobrze naliczyłem ale przy plaży są aż dwie knajpy, przy ulicy Primorski Put też dwie.
- lodów mało, gałki małe , jedynie przy zejściu na południową plażę są jako takie.
- sklep - jeden jedyny Studenac, najbliższy duży sklep to Ploce lub Makarska (Lidl, duży Konzum, Kaufland)
- szpital najbliższy w Makarskiej (niestety dziś w nocy musieliśmy tam zawitać - 2 letnia córka okazało się złapała anginę, nie byliśmy w stanie poradzić sobie z gorączką, obsługa w szpitalu ekstra, na lekarza na izbie czekaliśmy o 2 w nocy chyba ze 3 minuty)
- apteka najbliższa w Gradac
- pan pod Studenacem ma tylko sardele, owoce u babki pod Studenacem max drogo, i chyba ściemnia na wadze bo jeszcze nigdy nie kupiłem 4 średnich bananów które ważyły by 1 kg) Ceny bananów 16 kn u niej w Studenacu 12kn. Kobitka przy północnej plaży ma owoce o połowę tańsze (pomidor u niej 10 kn, przy studenacu 15kn) Arbuz 4kn/kg
- podsumowując: miejscowość dla tych którzy lubią plażing smażing a wieczorem do apartmana, bo na atrakcje i rozrywki takie jak np w Makarskiej czy Baska Voda nie ma co liczyć. Nie ma nawet specjalnie gdzie kupić jakichś pamiątek. Jak ktoś lubi jeździć i nie był w okolicy to dobre miejsce wypadowe do Bośni i Dubrownika oraz Peljesac
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 27.07.2017 12:33

Kobal66 napisał(a):
VONPLES napisał(a):Kobal66 - Subiektywne moje odpowiedzi na Twoje pytania. Skupię się na Podacy (5km od
Napisz proszę jak z cenami apartamentów czy we wrześniu 15e/osoba wystarczy i gdzie najlepiej szukać ?
Czy poza rybkami jakieś mule lub kalmary można tam kupić ?
Gdzie w pobliżu jest jakiś maxi konzum lub coś podobnego ?
Jakieś górskie szlaki - słyszałem coś o sv. Ilija nad Gradacem ?

:( jeśli będę w Podacy to w połowie sierpnia :wink:
za 15 euro powinieneś coś znaleźć we wrześniu powinieneś coś znaleźć, szukaj u Państwa Kvesić na Hercegovackiej 1 lub 3, szału w apartamentach nie ma (brak klimy) ale w zupełności na spanie wystarczą. Powołaj się na mnie (Bogdan z Polski) to, będzie pewniej.
Poza rybkami raczej nic nie kupisz......
Najbliższy duży konzum jest ...w Makarskiej. ewentualnie w Metković w drodze do Mostaru. W Ploce jest Lidl.
Co do szlaków to tak jak pisałem ....http://planinarski-portal.org/.....pobaw się tym :)http://5.45.181.235:3000/show/index
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 27.07.2017 13:00

Pivko a jak z miejscami na plaży tłoczno jest? będę w Podacy od 01,08 :D
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 27.07.2017 20:10

VONPLES napisał(a):Kobal66 - Subiektywne moje odpowiedzi na Twoje pytania. Skupię się na Podacy (5km od Gradaca):
1. Spokojne dwie plaże w Podacy
2. W Podacy przy sklepie Studenac (centrum) codziennie rano możesz kupić świeże ryby.
3. Stara Podaca i szlakami do Zaostrogu lub Gradaca
4. Stara Podaca, a na wieczorne spacery promenada wzdłuż Jadranu od Gradaca przez Brist, Podace do Zaostrogu.
5. Do Mostaru w Bośni.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu!

Do Mostaru to raczej w Hercegovinie :)
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 27.07.2017 20:18

Wczoraj niestety moja szwagierka musiała skorzystać z pierwszej pomocy w punkcie medycznym w Podacy, czynny całą dobę, obsługa szybka i miła, nie trzeba jeździć po szpitalach, tylko pamiętajcie o karcie.
Co do tłoku na plaży to raczej standardowo, nie za dużo, nie za mało,woda raczej ciepła, a jestem ciepłolubny, pod drzewami wszystko zajęte.
Info dla koneserów białego wina, na Hercegovackiej 1 białego wina brak :cry: , ale apartament obok jeszcze ma :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone