Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2017 14:23

[quote="soviet100
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:25 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 29.06.2017 09:20

Zobacz sobie na youtube wpisz Neptun 25km Bark BT420S to moje video
Zaletą jest to że jest w dwu suwie bo lekki dosyć ( 52kg) i sam to wszystko rozkładam .
Zrywkę sam założyłem i przerobiłem paliwa na linię złączki od Yamahy (trzeba było toczyć ) ale się udało.

Mam pytanko Alianz zaoferował mi na rok ubezpieczenie OC na kwotę 300 tys zł gwarantowaną i czy to wystarczy czy ile tam w Chorwacji chcą ? Kwota 133zł na rok
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 11:39

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 29.06.2017 14:13

Witam

Pytanie:
Miejscowość Pisak gdzie się udać żeby jak najszybciej załatwić winietę na ponton?

z góry dzięki za odp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 14:27

...........


Możesz sobie wybrać najbliższy Kapitanat.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 29.06.2017 14:44

Gdzie najlepiej :
Omis czy Makarska?
Wiecie może jak jest czynne u nich?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 29.06.2017 20:23

soviet100 napisał(a):Mam pytanko Alianz zaoferował mi na rok ubezpieczenie OC na kwotę 300 tys zł gwarantowaną i czy to wystarczy czy ile tam w Chorwacji chcą ? Kwota 133zł na rok

Za mała SU na Cro. Wymagane ok. 2mln.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 20:31

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 29.06.2017 20:42

Od wczoraj nad Jadranem :).

Po drodze, na Velebicie burze, deszcz. Za Sv. Rokiem znowu wiatr, grzywny na falach, że hej. W nocy chciało głowę urwać, okna powyrywać. Jugo.
A dzisiaj rano bajka. Cisza, Jadran jak jezioro.

Łódka zwodowana, nie wiedziałem, że umie latać (pierwszy raz dźwigiem).

Potem jadę do kapitanatu, coś mi się pokreciło, że jest w Pakostanie, straciłem trochę czasu. W końcu wchodzę 14.30 do kapitanatu w Biogradzie, a Pani mówi zapraszamy jutro. Ja na to "jak to? Kapitanat do 15.00...". Slyszę: "tak, ale operacje finansowe do 14.00, nie da się zapłacić za winietę, proszę jutro" . Prośby na nic, muszę jutro.

Więc dzisiaj z ostrożności tylko krótka rundka, ale delfiny spotkane.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.06.2017 21:02

Gdy przyjechaliśmy dziś na kwaterę, moja winieta leżała na stole.
Dlaczego nie spróbujecie dogadać się z gospodarzem, aby się pofatygował przed Waszym przyjazdem do kapitanatu?
Mi się udało. Wysłałem e-mailem skany potrzebnych dokumentów, gospodyni pojechała z tym do biura i wróciła z winietą.
W ten sposób nie musiałem się martwić czy jeszcze dziś zdążę ani tracić czasu na jazdę do kapetanji.

Dlatego pisałem nieco wcześniej, że winietę można załatwić online 8)
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 29.06.2017 22:18

smoki3 napisał(a):
fajny. :D Czy czasami nie należy popracować jeszcze nad trymem w jednostce?



Generalnie tak najlepiej idzie bo jak daje go bardziej pod kątem to śruba z wody wypada . Pływam przeważnie sam i nie mam za bardzo co dać na przód bo jak daje zbiornik paliwa to przy ruszaniu i tak zaraz jest na rufie .
Myślę czy nie kupić takiego silnika zaburtowego z kosiarki ( około 500zł nowy na allegro ) żeby mieć w razie czego bo pewnym to niczego nie można być . Nigdy nie zapomnę jak przy wejściu do portu gdzieś nad polskim morzem w wieteroku 12km wykręciła mi się świeca super było miałem co prawda elektryka ale to żem go wyrzucił za burtę bo tylko przeszkadzał , świecę wkręciłem palcami a palce chłodziłem w wodzie .
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 29.06.2017 23:34

A oto moje pływadło. Po zapoznaniu się z wiedzą na tym forum, biciem się z myślami odnośnie transportu, eksploatacji, opłat itd. wybrałem taki zestaw do pływania w Cro.
foto1.jpg

Myślę że się sprawdzi dla czterech osób.
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 30.06.2017 08:41

artom napisał(a):A oto moje pływadło. Po zapoznaniu się z wiedzą na tym forum, biciem się z myślami odnośnie transportu, eksploatacji, opłat itd. wybrałem taki zestaw do pływania w Cro.
foto1.jpg

Myślę że się sprawdzi dla czterech osób.

Zazdroszczę tej 25tki Ja mam 15stkę i poluje cały czas na większy. Niestety w krótkiej stopie bida.
Ile płaciłeś za silnik?
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 30.06.2017 09:49

Miałem dylemat: brać używany czy nowy. Ceny nowych powalają, a coś dobrego, używanego, z dokumentami bardzo ciężko znaleźć. Ktoś, kiedyś powiedział że biednych nie stać na tanie rzeczy no i stanęło na nowym silniku. Cena 17,5k , oczywiście na raty. Silnik jest na dotarciu, na razie cztery godziny przeplywane i czekam na lepszą pogodę bo jak na razie to leje u mnie od dwóch dni. Może na weekend będzie ładnie to coś poplywam.
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 30.06.2017 10:45

Teraz mi powiedz czy to będziesz na przyczepie tachał czy jak ? Bo ten silnik przenosić (64kg) będzie ciężko . Dlatego ja wybrałem dwu suwa też 25km ale 44kg .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 500
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone