Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2015 14:33

[.
Ostatnio edytowano 09.05.2019 19:01 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.08.2015 15:18

smoki3 napisał(a):PS. Czy ktoś z Kolegów zna ten sprzęt?
http://allegro.pl/lodz-lodka-polietylen ... 41477.html
Zapinkala jak mały samochodzik :D
Na tym właśnie (OK, deczko większym) próbowaliśmy mój silnik (30 KM), zanim ponton był gotowy.
http://www.fs-marine.de/we3/pages/de/wh ... ly-370.php
W porównaniu do Niemiec, to cena jest bardzo w porządku.
Łódeczka bardzo "slalomowa" (zwrotna) :D
Tu nas Christian właśnie na tej łódce "asekuruje" przy "chrzcie"

Obrazek

Obrazek
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 26.08.2015 20:39

ogorek napisał(a):
@Bounty - ale na Kornatach nadal masz kamieniste wybrzeże, tylko może mniejsze tłumy ...
http://www.croparadise.com/split-excursions-tours/croatia-national-parks-excursions/kornati-national-park-excursion.html

Ogorek, my nie korzystamy z plaż , mamy pokład słoneczny.
Co do Kornati - w sezonie one nie są takie bezludne jakby się mogło wydawać.
Dziś płynęliśmy od zachodniej zewnętrznej strony. Moim zdaniem to jest najładniejsza trasa - można też wejść na jakąś wyspę :D -to było naprawdę wysoko.
W tym roku porzuciłeś ponton i zacząłeś zabawę z ribem, więc w przyszłym roku proponuję zacząć przygodę z Chorwacją i KONIECZNIE Kornati -mi się tam bardzo podoba , a uwierz, mam z czym je porównywać :D :smo:
Załączniki:
Kornati 2.jpg
Kornati 1.jpg
Kornati.jpg
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.08.2015 22:20

baunty napisał(a): a uwierz, mam z czym je porównywać :D :smo:


Przeczytaj PW ...
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 26.08.2015 23:31

baunty napisał(a):Raczej ciężko o to :D
Trzeba było pisać na pw , to byśmy poplyneli razem na Kornaty.
My już tu jesteśmy.


Na kornaty pływajką 3,7 metra to chyba nawet w asekuracji bym się bał. Szczgólnie, ż to mój pierwszy raz z pływadłem. Ale dzięki.

ogorek napisał(a):Kotwica z przodu, cuma do brzegu z tyłu i hop do wody (na brzeg).
[/quote]

Trochę się boję o podwodne skały. Te które widać to pikuś. Ale pewnie to jedyny sposób. Dzięki.

[quote="smoki3"]
Tak jest to mniamniuśne miejsce. "Parkowie" od strony północnej na kilka , nawet naście pontonów. Bardzo dużo cienia i też miejsca do opalania. Uwaga na króliki występujące na wysepce. ;)

Tak. Opłynąłem tą wysepkę dziś rano. Sprawia wrażenie fajnej. Od południa też wygląda na bezpieczną. Spróbujemy do niej dotrzeć tym razem z rodzinką. Trochę mnie martwi tylko ewentualny wiatr i fala w drodze powrotnej. To dość daleko od miasteczka Murter, a rodzinka trochę panikuje. Dziś rano miałem warunki bardzo dobre w obie strony, ale to było przed 9:00 rano.

Dzięki za podpowiedzi
pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2015 10:38

.
Ostatnio edytowano 09.05.2019 19:01 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.08.2015 11:51

baunty napisał(a):
Rysiu , pisałeś coś o otwartym morzu na tej trasie. Spójrz na mapę :D


Znam te rejony lepiej niż własne kieszenie. Przejście pomiędzy wyspami traktują jak otvorene i nie ma znaczenia że z Lun do Rabu jest zaledwie 5 km. Może mają większe doświadczenie niż ja i Ty, a może dostali prikaz że na tym mają zarabiać.

Ps. Wiesz o tym że lata, lata wstecz bora przewróciła prom pomiędzy Krkiem a Prvicem i od tego czasu przy borze promy nie płyną do Baski tylko do Starej Baski a podróżujących do Baski dowożą autobusy wynajmowane przez armatora ? Wprost nieprawdopodobne, bo przecież tam jest do brzegu najwyżej 500 m więc nawet na pagajach bądź wpław można do brzegu dopłynąć.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 27.08.2015 14:27

markiz17 napisał(a):
Niestety według dokumentu, który ostatnio analizowaliśmy tu na forum, polski sternik motorowodny w Chorwacji jest uznawany, ale ma 1NM od lądu. :x


A może się ktoś orientuje jak to wygląda w przypadku pływania z patentem żeglarza?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.08.2015 15:26

globtrotuar napisał(a):
markiz17 napisał(a):
Niestety według dokumentu, który ostatnio analizowaliśmy tu na forum, polski sternik motorowodny w Chorwacji jest uznawany, ale ma 1NM od lądu. :x


A może się ktoś orientuje jak to wygląda w przypadku pływania z patentem żeglarza?


Rozmawiałem właśnie z Panem Piotrem Lewandowskim prowadzącym szkołę MORKA

http://www.morka.pl/o-firmie

Organizują szkolenia i czartery równiez w Chorwacji.

Na 100% obowiązują POLSKIE uprawnienia. GENERALNIE Z KRAJU WYDANIA.
Czyli na sternika motorowodnego 2 NM od brzegu.

Jakby w Luxemburgu wydawali na 5 NM to daje możliwość pływania 5 NM po Chorwacji.
Nie ma żadnego mapowania na lokalne uprawnienia.

A na pewno nie w dół.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 28.08.2015 22:49

smoki3 napisał(a):
zdolar68 napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi
pzdr


:)


boboo napisał(a):
smoki3 napisał(a):PS. Czy ktoś z Kolegów zna ten sprzęt?
http://allegro.pl/lodz-lodka-polietylen ... 41477.html
Zapinkala jak mały samochodzik :D
Na tym właśnie (OK, deczko większym) próbowaliśmy mój silnik (30 KM), zanim ponton był gotowy.
http://www.fs-marine.de/we3/pages/de/wh ... ly-370.php
W porównaniu do Niemiec, to cena jest bardzo w porządku.
Łódeczka bardzo "slalomowa" (zwrotna) :D
Tu nas Christian właśnie na tej łódce "asekuruje" przy "chrzcie"

...




Właśnie byłem u producenta KONTRA 350 POD WARKĄ. Sprzęt robi wrażenie i można go kupić w różnych konfiguracjach.

Obrazek

Też się wybiorę po niedzieli,oriętujesz się może,czy produkują większe rozmiary?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 09:00

.
Ostatnio edytowano 09.05.2019 19:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.08.2015 16:00

smoki3 napisał(a):....pływano tym sprzętem tylko po jeziorach i rzekach. A i jeszcze jedna bardzo istotna nie wada lecz niedopracowanie. Brak w kolumnie kierowniczej zrywki silnika. W momencie poślizgnięcia się sternika i wypadnięcia za burtę łódka zrobi pa,pa. Jak będziesz w firmie możesz wspomnieć o mojej wizycie oraz wytknąć im te same wady do zmobilizowania ich. :).

Zrywka znajduje się w manetce (patrz foto) , nie jest to niedopracowanie, więc lepiej niech mums nie wytyka tego-jak to nazwałeś "istotnego niedopracowania" :D
Załączniki:
1440856667253.jpg
kacperg
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacperg » 29.08.2015 16:52

smoki3 napisał(a):Łódka jest bardzo lekka 130kg. silnik do 80 kg osprzęt powiedzmy wtargany na przyczepę 100kg. Razem jakieś 300- 350 kg więc przyczepa do przewozu lekka bez hamulca najazdowego, bez Viatola na nasze drogi. Sporo schowków- skrzynek ładunkowych jest w tej łodzi, ładnie chodzi po wodzie bardzo, ciężka do zatopienia.
,


Pozdrawiam z Chorwacji.
Nie widziałem tu takich. Nie jest ona przypadkiem płaskodenna? Tu same "ostre" pływają.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.08.2015 17:09

kacperg napisał(a):
smoki3 napisał(a):Łódka jest bardzo lekka 130kg. silnik do 80 kg osprzęt powiedzmy wtargany na przyczepę 100kg. Razem jakieś 300- 350 kg więc przyczepa do przewozu lekka bez hamulca najazdowego, bez Viatola na nasze drogi. Sporo schowków- skrzynek ładunkowych jest w tej łodzi, ładnie chodzi po wodzie bardzo, ciężka do zatopienia.
,


Pozdrawiam z Chorwacji.
Nie widziałem tu takich. Nie jest ona przypadkiem płaskodenna? Tu same "ostre" pływają.

Nie widać aby miała kil.
Prawdopodobnie ta łódeczka absolutnie nie nadaje się nawet na małe fale.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 17:46

.
Ostatnio edytowano 09.05.2019 19:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 402
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone