Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 03.08.2011 13:11

bogdan63 napisał(a):cześć INFOB/JACEK, to jaki to jest sprzęt bo ładnie wygląda ???
pozdrawiam.


Honda T-38IE + Honda BF20.

Pzdr
Jacek
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 03.08.2011 14:35

witam,
...no to faktycznie fajny sprzęcik...
pozdr.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 04.08.2011 09:22

witam,
jeszcze taki temacik, OC pontonu 310 i 8KM, Panowie, gdzie to najlepiej załatwić ???
pozdrawiam.
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 04.08.2011 19:57

bogdan63 napisał(a):witam,
jeszcze taki temacik, OC pontonu 310 i 8KM, Panowie, gdzie to najlepiej załatwić ???
pozdrawiam.


Zawsze znajdziesz przy kapitanacie, bądź nawet w samym kapitanacie. Naprawdę zero problemów. Za ponton 3,60 z silnikiem 25KM zapłaciłem 180kn.
Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że w Twoim przypadku OC nie jest obowiązkowe?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2011 13:26

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 21.08.2011 19:07

serve
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2010
ponton i kamping - riviera dubrovacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) serve » 02.09.2011 13:52

witam - mam prośbę do szanownych forumowiczów - czy mógłby ktoś polecić jakiś przydomowy spokojny kamping w rejonie Dubrownika (ew. Zywogoscie lub Brela) gdzie byłaby możliwość wypożyczenia sensownego pontonu lub motorówki - pytam ponieważ w czasie wyjazdu będę bardzo ograniczony czasowo a po przejrzeniu tematów w działach kemping i Adriatyk nie potrafię znaleźć niczego co pozwoliłoby na połączenie tych dwóch warunków - kemping, który wypożycza łodzie - ew. położony niedaleko takiej przystani - pozdrawiam wszystkich forumowiczów:) - naprawdę już ponad 2 lata podziwiam waszą wytrwałość i zapał w dzieleniu się jakże ciekawymi i ważnymi informacjami:)
Użytkownik usunięty
Re: ponton i kamping - riviera dubrovacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2011 19:50

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 02.09.2011 21:25

Argi napisał(a):
bogdan63 napisał(a):witam,
jeszcze taki temacik, OC pontonu 310 i 8KM, Panowie, gdzie to najlepiej załatwić ???
pozdrawiam.


Zawsze znajdziesz przy kapitanacie, bądź nawet w samym kapitanacie. Naprawdę zero problemów. Za ponton 3,60 z silnikiem 25KM zapłaciłem 180kn.
Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że w Twoim przypadku OC nie jest obowiązkowe?


Witam. Posiadamy ponton 2,80 + silnik 5KM. Z informacji ktore znalazlem wynika, ze do tego kompletu potrzebny jest tylko patent! Czy mozecie to potwierdzic? Pomyslalem aby w przyszlym roku wyminic silnik na 9,9KM. Czy w takiej sytuacji wymagana jest juz wineta? Pozdr .M
serve
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: ponton i kamping - riviera dubrovacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) serve » 02.09.2011 22:04


Co prawda pytasz o okolice Dubrownika, ale bardzo fajnie pływa się w okolicach Murter i tam można z tego co się orientowałem najtaniej na wybrzeżu Chorwackim wynająć łódkę (spora konkurencja). W relacji jest nazwa kempingu i miejscowość. Jeśli będziesz chciał, odkopię ceny najmu łodzi.
Wypożyczalnie są w mieście Tisno, piętnaście minut spacerkiem od kempingu.


W tamtym roku byłem w Zaostrogu, lecz łodzi do najmu było tam bardzo mało.

Pozdrawiam.

smoki3 :lol:
[/quote]

dziękuje smoki3 - twoją relację już wcześniej przeczytałem - biorę też taką ewentualność pod uwagę że z Dubrownika wrócę właśnie w okolice sibernika - (to mój dopiero drugi wyjazd do CRO - pierwszy raz byłem w połowie sierpnia b.r. - w okolicach Senji - Selce - i tylko 3 dni - niestety jestem bardzo ograniczony czasowo - moje urlopy to zwykle max 5 dni - a do tego niestety położenie geograficzne też mi nie sprzyja - trasa Bstok - Senji zajmuje ponad 17 h jazdy non stop) w zwiazku z powyższym staram się zmieścić w przeciągu tych kilku dni jak najwięcej miejsc - Plitwickie, Ziwogoscie, Dubrownik, Krka, - a nauczony porażką poszukiwaniałodzi z Selce - szukam jakiegoś campingu niedaleko mariny - spodobał mi się położenie Slano - stąd moje pytanie - dziękuje raz jeszcze - pzdr serve
serve
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2010
początkujący na morzu

Nieprzeczytany postnapisał(a) serve » 02.09.2011 22:09

a korzystając z okazji poproszę jeszcze szanownych kolegów o radę dla początkującego w pływaniu - dopiero co zrobiłem papier - pływałem tylko tyle co na kursie - jaką bezpieczną i przyjazną trasę polecicie na pierwszy raz?? - w rejonie polecanym przez smoki3??
zybi124
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.07.2009
mam pytanko czy nadal masz ten sam ponton z dmuchaną podłogą

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybi124 » 04.09.2011 19:46

krzysztofSL napisał(a):Witam, wtrącę tylko krótko o silniku i obrotach o których pisałem wcześniej (silnik dławił się i nierówno wchodził w obroty) dałem do silnik mechanika i okazało się, że filtr paliwa miał drobiny jakiegoś brudu, regulacja gaźnika w ogóle nie była robiona. Od chwili gdy go wyczyścił jest ok. Co do spalania, po wstępnych obserwacjach wynika, że pali od 1,5 do 3 litrów (ma zdjętą osłonkę z gaźnika przez co ponoć pali troszkę mniej - chociaż nie wiem czy to jest dobry pomysł - widać normalnie przepustnicę - łatwo może się dostać brud albo woda). Puki co silnik pali praktycznie na dotyk (muszę nauczyć się tylko wyłączać ssanie w odpowiednim momencie - jak to mówią trzeba wyczuć moment). Na koniec jeszcze dodam filmik z testowego pływania:

zybi124
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.07.2009
jeżeli możesz to napisz jak sprawuje Ci się ten ponton

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybi124 » 04.09.2011 19:57

krzysztofSL napisał(a):Witam, wtrącę tylko krótko o silniku i obrotach o których pisałem wcześniej (silnik dławił się i nierówno wchodził w obroty) dałem do silnik mechanika i okazało się, że filtr paliwa miał drobiny jakiegoś brudu, regulacja gaźnika w ogóle nie była robiona. Od chwili gdy go wyczyścił jest ok. Co do spalania, po wstępnych obserwacjach wynika, że pali od 1,5 do 3 litrów (ma zdjętą osłonkę z gaźnika przez co ponoć pali troszkę mniej - chociaż nie wiem czy to jest dobry pomysł - widać normalnie przepustnicę - łatwo może się dostać brud albo woda). Puki co silnik pali praktycznie na dotyk (muszę nauczyć się tylko wyłączać ssanie w odpowiednim momencie - jak to mówią trzeba wyczuć moment). Na koniec jeszcze dodam filmik z testowego pływania:

pod silnikiem 15km pytam ponieważ podoba mi się ten ponton i myślę o podobnym zestawie.Patent mam od 20 lat SSM i czas najwyższy troszkę go wykorzstać na wakacjach w Chorwacji. Czekam na odpowiedż
Użytkownik usunięty
Re: jeżeli możesz to napisz jak sprawuje Ci się ten ponton

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2011 09:04

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 19:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 06.09.2011 09:28

witam,
po ostatnich wakacjach mój 8 letni ponton 2 osobowy całkowicie się zniszczył. zamierzm kupić coś nowego i zaszaleć. Na ten cel posiadam tylko niecały tysiąc więc dużego wyboru nie mam. Chciałam kupic ponton 4 osobowy ( http://allegro.pl/ponton-excursion-4-intex-315x165x43-wiosla-pompka-i1807816310.html ) a do tego mały silnik tak do 600 zł. Moje pytanie brzmi. czy potrzebuje patent na silnik elektryczny ? jakiej mocy powiniem być do takiego pontonu? Lepszy spalinowy czy el do pontonu. na jaki okres czasu pływania wystarcza naładowany silnik el
dzieki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone