Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvickie - jaki jest Wasz plan?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 24.06.2014 13:31

My chcemy Plitvickie zrobić w drodzę na wywczas. Dwa lata temu planowaliśmy zwiedzać je w ostatni dzień i po dojechaniu na miejsce załadowani jak rumuny w krótkich gatkach stwierdziliśmy że za zimno tym bardziej, że mżyło a nikomu nie chciało się wywalać wszystkiego z busa, żeby wyciągać cieplejsze ciuchy. Dlatego w tym roku wyjeżdżamy dzień wcześniej tak aby jeden dzień w spokoju poświęcić na jeziora a na drugi z rana na spokojnie dojechać do Podgory. Myśleliśmy też aby po zwiedzaniu pojechać np do Vodice, tam zjeść kolację poleniuchować troszkę, przespać się i jechać na drugi dzień dalej ale nie wiem czy to ma sens... Ponadto nie wiem jak z czasem będzie dlatego pytałem się o jakieś atrakcje w okolicach Plitvickich. Plan już jakiś mam, zobaczymy co z tego wyjdzie. A czy będę zwiedzał od wejścia nr 1 czy od nr 2 to jak na pierwszy raz tam nie robi mi różnicy bo i tak pewnie wyjść nie będziemy chcieli i się zakochamy w tym miejscu.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2014 13:41

kaeres napisał(a):Skoro już tutaj jesteś to opowiedz jak sobie dałeś radę z wózkiem po tych kładkach, schodach ?
Pewnie zwalił to na żonę :D

Kładki wyglądają tak:
Obrazek

Podejścia tak:
Obrazek

Schody tak:
Obrazek
Obrazek
Większość przy Górnych Jeziorach i nie cały czas, tylko miejscami.

Tak mi się przypomniało - czasami najgorszą rzeczą, jaka może spotkać w Plitvicach, jest ... zgubienie samochodu na parkingu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2014 19:27

kaeres napisał(a):Skoro już tutaj jesteś to opowiedz jak sobie dałeś radę z wózkiem po tych kładkach, schodach ?


Po kładkach spacerówką też można... :wink:
Na schodach wiadomo - dziecko pieszkom albo na rękach/na barana a druga osoba zajmuje się wózkiem.
Nie pamiętam żebym był jakoś zmordowany (a byliśmy tam cały dzień)
Bardziej zmęczył mnie NP Krka.


Pozdrawiam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.07.2014 09:45

Witam ponownie,
mam jeszcze jedną prośbę o Waszą opinię. Tak się zastanawiamy, czy po zwiedzaniu Jezior znaleźć nocleg w pobliżu, przespać się 1 noc i rano wyruszyć do Podgory, gdzie będziemy stacjonować. A może lepszym rozwiązaniem będzie skończyć zwiedzać koło 17, wsiąść w auto i podjechać np do Vodice i tam odpocząć a rano dojechać do Podgory. Oczywiście może być każda inna miejscowość po drodze. Potrzebujemy tylko kawałka podłogi i prysznica. Jakie są Wasze sugestie? I ile mogą Chorwaci zawołać za jeden nocleg last minute od osoby?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.07.2014 10:03

W Plitvicach i okolicy kwatery są przygotowane do jednonocnych noclegów.
Wątpię, żebyście znaleźli w okolicach Vodic kogoś chętnego do takiego eksperymentu.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.07.2014 10:52

weldon napisał(a):W Plitvicach i okolicy kwatery są przygotowane do jednonocnych noclegów.
Wątpię, żebyście znaleźli w okolicach Vodic kogoś chętnego do takiego eksperymentu.

Myślałem, że to dla nikogo kto ma wolne miejsca nie będzie stanowiło problemu bo mieć te kilkadziesiąt euro a nie mieć za praktycznie 12 godzin pobytu to chyba dobra propozycja dla Chorwatów z naszej strony. Niekoniecznie to muszą być Vodice, może być inna miejscowość, chceliśmy po prostu znaleźć coś po drodze już nad Jadanem aby poczuć klimat. Boję się, że w okolicach Plitvickich za taki jednorazowy nocleg zawołają po 15-20 euro od osoby
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 06.07.2014 14:39

Zmieniając trochę temat. Czy po Plitvicach można swobodnie i bez szwanku dla zdrowia spacerować w klapeczkach? Czy raczej pełne buty?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2014 16:03

Można, ale sandały będą wygodniejsze.
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 06.07.2014 18:36

dzięki FUX
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2014 17:39

dobra to już wiemy, że w laćkach tam się nie pospaceruje... A ktoś mi powie co jest lepszym rozwiązaniem, spać obok czy jechać w stronę Jadranu na noc?
Ile mniej więcej w okolicach Plitvickich kosztują noclegi?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2014 17:54

sviva napisał(a):Myślałem, że to dla nikogo kto ma wolne miejsca nie będzie stanowiło problemu bo mieć te kilkadziesiąt euro a nie mieć za praktycznie 12 godzin pobytu ...


Osobiście wątpię, chyba, że trafisz na taką okazję wieczorem, jak już nie będzie szans na nikogo na dłuższy pobyt, ale, po pierwsze, może już nie być po prostu Chorwatów, którzy po południu pójdą do domu, po drugie nie wiem jak długo wytrzymacie nerwy na wodzy, jeśli koło dwudziestej nie będziecie mieli jeszcze lokum. Próbować warto, zawsze to nowe doświadczenie :D

sviva napisał(a):Boję się, że w okolicach Plitvickich za taki jednorazowy nocleg zawołają po 15-20 euro od osoby.
A ktoś mi powie co jest lepszym rozwiązaniem, spać obok czy jechać w stronę Jadranu na noc?


O ile dobrze pamiętam, to 15 ewentualnie ekwiwalent w kunach jest normalna ceną. Bliżej Jadranu pewnie za taki nocleg krzykną ze 40 od osoby, o ile w ogóle będą chcieli rozmawiać.
Pewnie usłyszysz, żebyś przyszedł jutro, to będą mieli wolny pokój ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 18:51

sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2014 20:54

weldon napisał(a):
sviva napisał(a):Myślałem, że to dla nikogo kto ma wolne miejsca nie będzie stanowiło problemu bo mieć te kilkadziesiąt euro a nie mieć za praktycznie 12 godzin pobytu ...


Osobiście wątpię, chyba, że trafisz na taką okazję wieczorem, jak już nie będzie szans na nikogo na dłuższy pobyt, ale, po pierwsze, może już nie być po prostu Chorwatów, którzy po południu pójdą do domu, po drugie nie wiem jak długo wytrzymacie nerwy na wodzy, jeśli koło dwudziestej nie będziecie mieli jeszcze lokum. Próbować warto, zawsze to nowe doświadczenie :D

sviva napisał(a):Boję się, że w okolicach Plitvickich za taki jednorazowy nocleg zawołają po 15-20 euro od osoby.
A ktoś mi powie co jest lepszym rozwiązaniem, spać obok czy jechać w stronę Jadranu na noc?


O ile dobrze pamiętam, to 15 ewentualnie ekwiwalent w kunach jest normalna ceną. Bliżej Jadranu pewnie za taki nocleg krzykną ze 40 od osoby, o ile w ogóle będą chcieli rozmawiać.
Pewnie usłyszysz, żebyś przyszedł jutro, to będą mieli wolny pokój ;)



I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki Weldon, przynajmniej mam jakiś pogląd na sprawę.
A jeszcze jedna kwestia bo mnie kolega dzisiaj lekko wpienił z którym w konwoju będę jechał bo był w ubezpieczalni i nie wiedzą czy zdążą mu wyrobić zieloną kartę na wjazd do BiH (chcemy jechać do Dubrovnika).
Jest opcja, że przepuszczą bez tej karty?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 21:05

A co będzie w razie W?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2014 22:42

w razie w to ja mam swoje auto z zieloną kartą a znajomi w swoim niech się martwią.... ale wracając do tematu... jak coś to wpuszczą? przymkną oko? miał ktoś już taki przypadek?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plitvickie - jaki jest Wasz plan? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone