Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 02.07.2006 12:10

Zibuś napisał(a):
A w Chorwacji oddano kolejne kawałki autostrad i jedzie sie super! Krapina-Zagrzeb 18 kuna (3 euro)

Jakie nowe odcinki autostrady otwarto ostatnio i jakie sa opłaty za nie?
Pozdro!


Ja porównuje z tym co było 2 lata temu gdy jechałam trasą Krapina- Zagrzeb-Karlovac-Zadar. Wtedy płaciło sie w kilku miejscach a teraz tylko na dwóch odcinkach, które podałam. I omija sie Karlovac i jest o wiele wiecej tuneli ;)
Aktualny cennik poszczególnych odcinków na str chorwackiej:
http://www.hac.hr/
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 02.07.2006 15:46

Ja porównuje z tym co było 2 lata temu gdy jechałam trasą Krapina- Zagrzeb-Karlovac-Zadar. Wtedy płaciło sie w kilku miejscach a teraz tylko na dwóch odcinkach, które podałam. I omija sie Karlovac i jest o wiele wiecej tuneli

Znam , znam jechałem tamtędy w zeszłym roku, dwa lata temu , trzy , cztery ....Czyli od zeszłego roku bez zmian.
Pozdrav ! :papa: :sm:
as12345600
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) as12345600 » 03.07.2006 07:48

JB napisał(a):Witam :) Własnie dzis wróciłam z niezapomnianych 3 tygodni w Chorwacji. Jesli chodzi o opłaty to rzeczywiście w Cieszynie zdzierają: winetka na Austrie na 10 dni: 9 euro! (zamiast 7,5 ) a na Czechy na 2 miesiace 300 koron. Autostrada na trasie przez Olomuniec -Brno całkiem znośna. Przejście w Mikulowie wczoraj od strony Austrii bez postoju ale za to od strony Czech kolejka na pare kilometrów. W Słowenii opłata 0,80 euro. A w Chorwacji oddano kolejne kawałki autostrad i jedzie sie super! Krapina-Zagrzeb 18 kuna (3 euro) Zagrzed -przed Zadarem 103 kuna (18 euro). Trasa 1.050 km w 13 godzin.
Pozdrawiam :)

Powiedz gdzie jest najtaniej w tej budce zaraz za przejsciem w Cieszynie?? Ile płaciłeś za austryjackie i słowackie ??
Przed przejsciem po polskiej stronie zawsze było drogo to jest chyba punk PZMot.
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 03.07.2006 11:36

as12345600 napisał(a):
JB napisał(a):Witam :) Własnie dzis wróciłam z niezapomnianych 3 tygodni w Chorwacji. Jesli chodzi o opłaty to rzeczywiście w Cieszynie zdzierają: winetka na Austrie na 10 dni: 9 euro! (zamiast 7,5 ) a na Czechy na 2 miesiace 300 koron. Autostrada na trasie przez Olomuniec -Brno całkiem znośna. Przejście w Mikulowie wczoraj od strony Austrii bez postoju ale za to od strony Czech kolejka na pare kilometrów. W Słowenii opłata 0,80 euro. A w Chorwacji oddano kolejne kawałki autostrad i jedzie sie super! Krapina-Zagrzeb 18 kuna (3 euro) Zagrzed -przed Zadarem 103 kuna (18 euro). Trasa 1.050 km w 13 godzin.
Pozdrawiam :)

Powiedz gdzie jest najtaniej w tej budce zaraz za przejsciem w Cieszynie?? Ile płaciłeś za austryjackie i słowackie ??
Przed przejsciem po polskiej stronie zawsze było drogo to jest chyba punk PZMot.



Przed przejściem w Cieszynie jest drogo, za przejściem tylko ciut taniej (ceny w/w) i prawde mówiac to wtopilismy bo tam własnie kupilismy winetki a podobno trzeba było jechac dalej i kupic na najblizszej stacji :(
W drodze powrotnej kupilismy na granicy austriackiej zaraz przy przejściu za 7,5 euro.
piotr7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr7 » 04.07.2006 22:12

Czy jadac przez Czechy tylko na trasie Cieszyn - Ziliina również trzeba posiadać winietkę? Myślę, że nie, ale tu nie jestem pewien.
as12345600
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) as12345600 » 04.07.2006 22:26

Jasne że nie. Tylko drogi expresowe i autostrady.
Voice
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voice » 05.07.2006 12:19

Witam czy może mnie ktoś uświadomic.
Do Chorwacji wybieram się 13 lipca, czy jak będę przekraczał granice w nocy to tez na przejściu granicznym będę mógł kupic winietki czy to czeskie czy austryjackie ?? i ile w przeliczeniu kosztuje przejazd z Zagrzebia do Splitu bo nie wiem czy dobrze patrez na samochód osobowy 157 kun??
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 05.07.2006 15:37

Winietki kupisz na kazdej stacji benzynowej czy to czeskiej czy austriackiej.Zrób to na pierwszej otwartej po przekroczeniu granicy.Czeską kup w Czechach a austriacką w Austrii.
Ceny autostrad w Chorwacji sprawdzisz TUTAJ
P.S.
Dobrze wyliczyłeś,osobówka bez przyczepy 157 kn Zagrzeb-Split.
Les.ek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Les.ek » 06.07.2006 23:22

Winietki kupisz na kazdej stacji benzynowej czy to czeskiej czy austriackiej.Zrób to na pierwszej otwartej po przekroczeniu granicy.Czeską kup w Czechach a austriacką w Austrii.

Jechałem przez Opawę na Ołmuniec i niestety wcześniej nie było winietek dopiero przed Ołmuńcem. W połowie trasy na większej stacji mówi mi gość "u nas na śląsku nie mamy potrzeby posiadać winietki bo nie mamy takich dróg to nie sprzedajemy, kupisz pan tam gdzie są autostrady"
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.07.2006 07:42

Cześć ! Chciałbym się zapytać o możliwość kupna winiety na słowackie autostrady na przejśćiu granicznym w Zwardoniu. Planuje przejeżdzać tam w nocy. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
Michał
dryniol
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dryniol » 09.07.2006 21:31

CZESC.Chciałem podpytac kiedy płaci sie za autostrady w Chorwacj (przy wjezdzie na nia,czy przy wyjezdzie z niej) i w jaki sposób?
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 09.07.2006 23:02

dryniol napisał(a):CZESC.Chciałem podpytac kiedy płaci sie za autostrady w Chorwacj (przy wjezdzie na nia,czy przy wyjezdzie z niej) i w jaki sposób?

Przy wjeździe na autostradę pobierasz kwit z automatu i płacisz przy zjeździe z autostrady.Na odcinku z Krapiny do Zagrzebia gotówką lub kartą kredytową tzw.wypukłą. Na pozostałych wszystkie rodzaje kart.
dryniol
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dryniol » 10.07.2006 23:24

Wielkie dzieki beniu.A moze wiesz jak jest w Słoweni? Z gory dziękuję i pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2006 00:51

W Słowenii podobnie jak w Chorwacji :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.07.2006 11:51

Dodam swoje trzy grosze. Nie zawsze pobiera się kartę a potem na jej podstawie płaci. Tak jest na jakiś dłuższych odcinkach. Często płaci się po kilka razy. Szczególnie upierdliwa jest Słowenia gdzie płaci sie parę razy po 1 euro z kawałkiem a pod granicą z Austrią niecałe 1 euro. Dlaczego nie zrobić raz lub dwa razy po 5 euro ?
W sumie przez Słowenię uzbierało nam się ponad 10 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone