Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzesiek B.
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek B. » 31.07.2006 10:16

na autostrady na Czechy i Austrię jak wiadomo trzeba wykupić winietkę (naklejkę na szybę o dokonanej opłacie - jak opisano powyżej). Jeśli chodzi o przekraczanie granicy w Cieszynie - to najlepiej jest to zrobić na samej granicy, 100 metrów za kontrolą paszportową po lewej jest budka... cena u Czecha (winietki na Cz i A) kształtowała się na normalnym poziomie cenowym!
Piszę o tym dlatego, że z 2-3km przed granicą, jeszcze u nas w kraju, jest po prawej stacja paliw - tam nasi rodacy, "strzygą" turystów (sic!), sprzedając te same winietki po odpowiednio 10-15złotych więcej niż faktycznie one kosztują... więc szczerze odradzam!
Ostatnio edytowano 31.07.2006 13:11 przez Grzesiek B., łącznie edytowano 1 raz
trampm
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.07.2005
Re: opłaty

Nieprzeczytany postnapisał(a) trampm » 31.07.2006 10:45

uboot napisał(a):W Słoweni nic nie wybudowali i chyba za bardzo nie mają zamiaru budować w stronę CRO, przybajmniej na drodze od Mariboru.
Bardzo ważnej rzeczy Kolega nie ujął, że na każdej bramce w Cro można płacić kartą. Visa, Master Card, Dinners Club etc. Zarówno karty płatnicze jak i kredytowe. Płaciłem tylko kartą dzięki temu niknąłem zabawy w drobniaki - polecam ten sposób opłaty za autostrady - choćby z tego powodu, że jest szybciej i nie trzeba tak długo stać w korkach na cestarnicach. Polecam również budki "Cards only" samoobsługowe.
A we wspomnianej budce w Cieszynie można zakupić winietki również na Słowację. Koszt miesięcznej winietki słowackiej i dwóch 10-cio dniowych austrackich 117 pln (cena z 23 czerwca).


jak to dwóch austryjackich ?
to można od razu kupić dwie (również na powrót) a co z datą na winietkach ??? 8O
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 31.07.2006 20:16

jak to dwóch austryjackich ?
to można od razu kupić dwie (również na powrót) a co z datą na winietkach ???

Mozna kupic dwie austriackie,czemu nie.Jedna winieta za 7.60 euro jest ważna w dniu zakupu i przez 9 kolejnych dni,więc tę drugą,którą kupisz każesz sobie skasowac mniej więcej 10 dni przed planowanym powrotem.
Pozdrav. :papa: :sm:
P.S.
W Cieszynie winieta kosztuje 9 eurasów u czecha (dane z lipca)
basiunia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.06.2006
karta Visa Electron

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiunia » 01.08.2006 13:58

Posiadam kartę debetową Visa Electron w mBank'u (zwykła karta bankomatowa). Mam pytanie, czy na wszystkich bramkach będę mogła nią płacić? Czy ktoś już tak płacił i może napisać jak wygląda sprawa prowizji? Jak wypada kurs, po którym przeliczają?

Na stronie mBank'u pisze, że pobierana jest prowizja 2% od kwoty transakcji. Nie chce mi się wierzyć, że np. po zapłaceniu kartą w Słowenii na bramce 0,75 EUR (policzmy na okrągło 3zł) to ściągną mi z konta 3,06 zł?!

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Rafał Kosałka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał Kosałka » 01.08.2006 14:49

Właśnie wróciłem z Chorwacji i szczeże odradzam płacenia za autostrady w Słoweni i w Chorwacji. Sam próbowałem zapłacić i Visą i Masterem ale oprócz nerwowej sytuacji nic nie wskórałem. Lepiej zabrać te parę Euro i jechać bez stresu. Natomiast w Chorwacji normalnie wypłacałem kasę z bankomatów. Prowizja przy Masterze za 1000 Kun 14 zł. Więc kuny wychodzą poniżej 0,6 zł
AndrewNH
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrewNH » 01.08.2006 17:56

Mnie dalej nurtuje pewna sprawa. Czytajac ta stronke w dziale transport i drogi napisane bylo iz "Autostrada M7 (Budapeszt - Balaton) bezpłatna." Czy to jest prawdziwa informacja?? Mam mapke rok 2004 (czyli nienajnowsza niestety) i wedlug niej z przejscia Słowackiego - Sahy do Budapesztu jade sobie normalna droga. Pozniej jade przez Budapeszt i jesli autostrada ta jest nie platna to wale nia. A jesli chce ominac to jade stara 7. Jechal ktos ostatnia ta trasa??. Z mapy wynika ze jakby ona przeplata sie z autostrada. Czy latwo jest sie pogubic??. Potem jade na Nagykanizsa , przejscie i na Zagrzeb. Czy ta autostrada do Zagrzebia jest platna?? Serdecznie dziekuje za wskazowki.
Pozdrawiam
ryba850
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 01.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryba850 » 01.08.2006 18:10

Dzisiejsze ceny winietek w PZMot:
10 dniowa na Austrię 41 pln
miesięczna na Czechy 52 pln
będę u nich w nocy więc wolałem się zabezpieczyć.
piweczko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piweczko » 01.08.2006 21:38

witam
A jak jest z winietami na trasie przez cieszyn, słowacje węgry i słowenie.
Czy na węgrzech też potrzeba wykupić winiety?[/url]
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 01.08.2006 22:37

przejazd przez SLO ( kierunek Klagenfurt - Ryjeka ) 1,7+2,2 EURO + 5kn ( 0,7EURO CRO ) do Opatiji
:wink:
Rafał Kosałka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.06.2006
winietki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał Kosałka » 02.08.2006 09:10

Ludzie nie ma najmniejszychproblemów z kupnem winietek Czeskich,Słowackich czy Austryjackich . Jeśli ze względu na póżną nocną godzinę budki na granicach są zamknięte to można się zatrzymać na pierwszej stacji benzynowej i tam ją kupić . Jnna sprawa że nie ma sensu kupowanie winitek 2 miesięcznych ( Austria ) czy miesięcznych (Czechy ) jeśli można kupić przy wjeżdzie i powrocie tygodniowe lub 10 dniowe które wychodzą taniej.
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 02.08.2006 09:34

a różnica winetkowa na granicach AT/SLO jest taka,że w niektórych punktach ona kosztuje 8,50 EUR a w niektórych normalnie 7,60 EUR. Np w Klagenfurt SLO/AT - przed granica jest sklep i tam jest 8,50, a za granica (15m za) budka z normalna cena
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 02.08.2006 14:10

TQ napisał(a):a różnica winetkowa na granicach AT/SLO jest taka,że w niektórych punktach ona kosztuje 8,50 EUR a w niektórych normalnie 7,60 EUR. Np w Klagenfurt SLO/AT - przed granica jest sklep i tam jest 8,50, a za granica (15m za) budka z normalna cena

Na granicy A/SLO w Mariborze winietki na Austrię kupowałem po 7 euro,w tzw.strefie wolnocłowej. Budyneczki po lewej stronie jadąc w kierunku do Polski. Pozdrawiam.
Gosia2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia2 » 07.08.2006 20:25

czy za winietki można płacić kartą, czy trzeba mieć gotówkę? :D
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 07.08.2006 21:32

Gosia2 napisał(a):czy za winietki można płacić kartą, czy trzeba mieć gotówkę? :D

Na stacjach benzynowych bez problemu.(Czechy i Austria) :)
Mareks774
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.08.2006
Droga na Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mareks774 » 09.08.2006 12:47

Witam. Wybieram się na Chorwację i nie wiem jaką trasę wybrać. Tak myślę że jak jestem z Zielonej Góry to przez Czechy, Austrię itd ale nie jestem pewien co do miejscowości. Pomknął bym przez Brno, Wiedeń, Gratz itd. Jadę konkretnie do Makarskien za Splitem. Proszę o poradę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone