Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MattiM
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MattiM » 10.08.2006 09:59

Mam na szybie "pamiątki" w postaci trzech czeskich winietek z poprzednich lat. Czy jak nakleję kolejną na ten rok, to policja czeska nie ukarze mnie za posiadanie tych starych. Szkoda mi je odlepiać, bo przypominają mi fajne poprzednie wyjazdy :wink: Proszę o informację.
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 10.08.2006 11:03

MattiM napisał(a):Mam na szybie "pamiątki" w postaci trzech czeskich winietek z poprzednich lat. Czy jak nakleję kolejną na ten rok, to policja czeska nie ukarze mnie za posiadanie tych starych. Szkoda mi je odlepiać, bo przypominają mi fajne poprzednie wyjazdy :wink: Proszę o informację.

nie wiem, czesi teraz tak wystrzelili się w kosmos z KD że trudno coś przewidzieć. Generalnie nie powinni się czepiać - bo za co? Musisz mieć aktualną i tyle... No chyba że wymyślą coś nt utrudnionej widoczności jeśli bedzie tych "lat" duuużo... :D


małe sprostowanie...
właśnie wyczytałem że chyba jednak nie olno mieć nieaktualnych, ponoć kara taka jak za brak w ogóle :evil:
Tylko czemu!!!??? ...nie rozumiem
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 10.08.2006 17:59

mnich63 napisał(a):
MattiM napisał(a):Mam na szybie "pamiątki" w postaci trzech czeskich winietek z poprzednich lat. Czy jak nakleję kolejną na ten rok, to policja czeska nie ukarze mnie za posiadanie tych starych. Szkoda mi je odlepiać, bo przypominają mi fajne poprzednie wyjazdy :wink: Proszę o informację.

nie wiem, czesi teraz tak wystrzelili się w kosmos z KD że trudno coś przewidzieć. Generalnie nie powinni się czepiać - bo za co? Musisz mieć aktualną i tyle... No chyba że wymyślą coś nt utrudnionej widoczności jeśli bedzie tych "lat" duuużo... :D


małe sprostowanie...
właśnie wyczytałem że chyba jednak nie olno mieć nieaktualnych, ponoć kara taka jak za brak w ogóle :evil:
Tylko czemu!!!??? ...nie rozumiem


Może dlatego, że w pierwszej kolejności kontrola takich winietek odbywa się przy wykorzystaniu lornetek. Stoi patrol i patrzy. Dało by to możliwość kombinowanie, że a nóż widelec się uda na starej bo przy prędkośćiach na autostardzie to już nie zauważą czy na ten rok, a jedynie że jest.

A poza tym co to za zwyczaj jeżdżenia ze starymi winietkami???? Czym tu szpanować, że się za granicą było????
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 10.08.2006 18:47

masz rację, to by miało nawet sens, taka próba kombinowania..
Luzik, ja zaraz po upływie terminu odklejam, nie lubię zasłaniać sobie niepotrzebnie świata
Odpowiedziałem tylko na pytanie, a faktycznie nie widziałem w tym nic złego - w końcu jak ktoś lubi? Może nie od razu szpanować, ale faktycznie przypominają fajne chwile? :lol:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 10.08.2006 21:37

mnich63 napisał(a):Luzik, ja zaraz po upływie terminu odklejam, nie lubię zasłaniać sobie niepotrzebnie świata :lol:


Popieram, u mnie na osiedlu czasami parkuje taki, co ma całą kolekcję - hobbysta jaki czy cóś? Większośc z ubiegłych lat.
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 18.08.2006 09:42

Do Mareks 774.
Witaj.
Właśnie dzisiaj w nocy wróciłem z Brodaricy, jak chcesz więcej informacji o trasie odezwij się do mnie na maila.
Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Slavoo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavoo » 19.08.2006 13:05

Rafał Kosałka napisał(a):Właśnie wróciłem z Chorwacji i szczeże odradzam płacenia za autostrady w Słoweni i w Chorwacji. Sam próbowałem zapłacić i Visą i Masterem ale oprócz nerwowej sytuacji nic nie wskórałem.


Jestem trochę tym zdziwiony, bo w moim przypadku gość w Słowenii nie miał jak wydać z 10EUR i sam zaproponował zapłatę kartą. Mam kartę kredytową Mastercard (wypukła). Cała operacja trwała dosłownie kilka sekund... zero podpisów, zero PIN-ów.
A Ty jakimi kartami próbowałeś płacić? Też wypukłymi?
MattiM
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.08.2006
Opłaty za tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) MattiM » 22.08.2006 22:56

Mam pytanie do forumowiczów dotyczące opłat za przejazd tunelami w Austrii na trasie Graz - Klagenfurt. Podobno są (opłaty), jeśli tak to ile euro mam szykować? Dzięki.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 23.08.2006 12:17

MattiM napisał(a):Mam na szybie "pamiątki" w postaci trzech czeskich winietek z poprzednich lat. Czy jak nakleję kolejną na ten rok, to policja czeska nie ukarze mnie za posiadanie tych starych. Szkoda mi je odlepiać, bo przypominają mi fajne poprzednie wyjazdy :wink: Proszę o informację.

Za nieważną winietkę na szybie nakładana jest taka sama kara jak za jej brak : http://www.e-logistyka.pl/index.php?sym ... 3&show=355
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 12.01.2007 22:10

Nowe opłaty za autostrady na Słowacji
(PAP, pr/12.01.2007, godz. 16:48)

Na Słowacji w tym roku zmieniły się niektóre opłaty za przejazd autostradami, drogami szybkiego ruchu i drogami pierwszej kategorii - dowiedziała się PAP w Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Podobnie, jak w poprzednim roku, dla samochodów do 3,5 tony opłata roczna wynosi 1 tys. 100 koron, miesięczna 300 koron, tygodniowa 150 koron.

Wzrosły opłaty dla samochodów od 3,5 tony do 12 ton. Opłata roczna wynosi 13,5 tys. koron (w roku 2006 9 tys. koron), opłata miesięczna 2,6 tys. koron (w roku 2006 roku 2,4 koron), opłata tygodniowa 1,1 tys. koron (w roku 2006 1 tys. koron), opłata jednodniowa 260 koron (w roku 2006 250 koron).

Wzrosła również roczna opłata dla samochodów powyżej 12 ton i wynosi 28 tys. koron - w roku 2006 było to 17 tys. 850 koron. Staniała natomiast opłata miesięczna do 3 tys. koron (w 2006 roku 3,6 tys. koron), tygodniowa do 1,2 tys. koron (w 2006 roku 1,7 tys. koron), jednodniowa do 300 koron (w roku 2006 310 koron).

W tabeli kursów Narodowego Banku Polskiego z 11 stycznia średni kurs korony słowackiej wynosił 0,1123 zł.
gandolfini
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.08.2006
Re: Opłaty za tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) gandolfini » 20.01.2007 22:39

MattiM napisał(a):Mam pytanie do forumowiczów dotyczące opłat za przejazd tunelami w Austrii na trasie Graz - Klagenfurt. Podobno są (opłaty), jeśli tak to ile euro mam szykować? Dzięki.

Jechałem tamtędy rok temu, nie było dodatkowych opłat. Chyba że chodzi Ci o tunel do SLO "Karawanken"?
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 24.01.2007 14:44

Witam,
faktycznie zgodnie z czeskimi przepisami ruchu drogowego nieważne winietki muszą zostać usunięte z szyby samochodu. Mandat za niważną winietkę na przedniej szybie wynosi od 2.000 do nawet 50.000 CZK.
Uwaga teź na termin ważności zeszlorocznych winietek, który skończył się 31.12.2006, mimo że w opisie jest termin waźności do 31.1.2007.
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 24.01.2007 15:33

darek1 napisał(a):Prawdopodobnie Słoweńcy oddali cześc autostrady od strony Austrii, takze koszt przejazdu w Słowenii moze się co nieco zwiększyć


Bylem w grudniu i nic sie nie zmienilo :)))
Na razie oplaty po staremu

Oby tak pozostalo :)))
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 24.01.2007 19:01

Witam,
faktycznie zgodnie z czeskimi przepisami ruchu drogowego nieważne winietki muszą zostać usunięte z szyby samochodu.

Chyba że posiadasz kupon kontrolny od każdej naklejki to możesz jechać oklejony jak choinka ,ale po co tyle śmieci na szybie.Pozdr
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 24.01.2007 23:17

Niestety, nie pomoźe żadny kupon kontrolny. Nieważna naklejka nie moźe byc na szybie.... i uwaga, dotyczy to całego obszaru Czech, nie tyłko autostrad!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone