Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 27.05.2007 22:31

Czy na Austrie jest winietka 20 dniowa w sprzedaży,kiedyś była teraz nie wiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2007 22:50

W Austrii winiety są na 10 dni, 2 miesiące, 1 rok
więcej tu: http://www.pzmtravel.com.pl/index.php?id_strony=1346
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.05.2007 07:09

Możesz kupić dwie po 10 dni każda i poprosić by ci je skasowali (wycieli dziurki w odpowiednim miejscu) w terminach po sobie np. pierwsza od 22 czerwca do 01 lipca, a następna 0d 02 lipca do 11.
Przynajmniej zawsze tak robiłem, żeby nie szukać winietek w drodze powrotnej.
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 28.05.2007 09:29

Knicz Mirosław napisał(a):Możesz kupić dwie po 10 dni każda i poprosić by ci je skasowali (wycieli dziurki w odpowiednim miejscu) w terminach po sobie np. pierwsza od 22 czerwca do 01 lipca, a następna 0d 02 lipca do 11.
Przynajmniej zawsze tak robiłem, żeby nie szukać winietek w drodze powrotnej.

Ja też zawsze stosuję tę metodę i mam problem z głowy w drodze powrotnej.Czesi nie chcą sprzedawać winiet na inny termin ale z Austriakami ne ma problema.
Pozdrawiam !
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 28.05.2007 12:37

Widzę Zibuś, że robisz tak samo jak ja. Nie wiem jak jest ż czechami ale jeśli chodzi o słoaków to z nimi też nie ma problemów.
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 01.06.2007 13:54

Knicz Mirosław napisał(a):Możesz kupić dwie po 10 dni każda i poprosić by ci je skasowali (wycieli dziurki w odpowiednim miejscu) w terminach po sobie np. pierwsza od 22 czerwca do 01 lipca, a następna 0d 02 lipca do 11.
Przynajmniej zawsze tak robiłem, żeby nie szukać winietek w drodze powrotnej.


Zawsze do domu człowiekowi się spieszy, więc zakup winiet w obie strony po przekroczeniu granicy słowackiej, a później austiackiej to wręcz obowiązek roztromnego turysty.
Pamiętam jak trzy lata temu w drodze wracaliśmy przez Mikulov i nie mieliśmy koron. Czesi po chamsku nie chcieli nam sprzedać winiet na VISA. dopiero po wjechaniu do Brna udało się zapłacić kartą. Takich jak my było sporo.
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 01.06.2007 23:01

Pawełka napisał(a):
Knicz Mirosław napisał(a):Możesz kupić dwie po 10 dni każda i poprosić by ci je skasowali (wycieli dziurki w odpowiednim miejscu) w terminach po sobie np. pierwsza od 22 czerwca do 01 lipca, a następna 0d 02 lipca do 11.
Przynajmniej zawsze tak robiłem, żeby nie szukać winietek w drodze powrotnej.


Zawsze do domu człowiekowi się spieszy, więc zakup winiet w obie strony po przekroczeniu granicy słowackiej, a później austiackiej to wręcz obowiązek roztromnego turysty.
Pamiętam jak trzy lata temu w drodze wracaliśmy przez Mikulov i nie mieliśmy koron. Czesi po chamsku nie chcieli nam sprzedać winiet na VISA. dopiero po wjechaniu do Brna udało się zapłacić kartą. Takich jak my było sporo.


A ja w ubiegłym roku byłem taki szczęśliwy, po opuszczeniu Słowenji, że zapomniałem o kupnie vinietki w Austrii. :roll:
Odcknąłem się dopiero po przejechaniu ok. 100km. Jechałem z duszą na ramienu do najbliższej stacji benzynowej i był to najdłuższy odcinek autostrady na trasie. :roll: :roll: :roll:
Jacol
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacol » 01.06.2007 23:30

A ja kupuję tylko w jedną stronę (nigdy nie wiem jak będę wracał) :lol: :lol: :lol: 8) , zawsze może się coś ciekawego wydarzyć, i trzeba będzie wracać np. przez Ukrainę.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 02.06.2007 17:31

No właśnie, proszę powiedzcie mi czy na przejściu autostradowym Sentilj SLO - Spielfeld A można gdzieś kupić winietkę austriacką? Za granicą Austrii zaraz autostrada, a ja wiem że mój poziom pecha jest wyższy od średniej :D i zaraz mnie złapią.
olole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olole » 02.06.2007 20:11

Jak jest z możliwoscią kupna winietek Słowackich płacąc kartą na stacji benzynowej :?: Bez problemu, czy mogą być kłopoty ?.
W ubiegłym roku jechałem ze specjalnie wymienionymi w kantorze 300 koronami na ten cel. :?
W Austrii, o ile wiem, nie ma z tym kłopotu
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 02.06.2007 21:30

Za granicą Austrii zaraz autostrada, a ja wiem że mój poziom pecha jest wyższy od średniej icon_biggrin.gif i zaraz mnie złapią.

I właśnie dlatego kupujemy winietę na drogę powrotną
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 02.06.2007 22:08

felder*eagles napisał(a):No właśnie, proszę powiedzcie mi czy na przejściu autostradowym Sentilj SLO - Spielfeld A można gdzieś kupić winietkę austriacką? Za granicą Austrii zaraz autostrada, a ja wiem że mój poziom pecha jest wyższy od średniej :D i zaraz mnie złapią.


Zaraz po przekroczeniu granicy na parkingu po prawej stronie jest biała budka typu melamina czynna całe 24 h/dobę. Z winietami nie ma problemu.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 02.06.2007 23:10

Knicz Mirosław napisał(a):Możesz kupić dwie po 10 dni każda i poprosić by ci je skasowali (wycieli dziurki w odpowiednim miejscu) w terminach po sobie np. pierwsza od 22 czerwca do 01 lipca, a następna 0d 02 lipca do 11.
Przynajmniej zawsze tak robiłem, żeby nie szukać winietek w drodze powrotnej.

Ja robię dokładnie tak samo :D , 15,20 euro za jednym razem i mam problem z głowy :!:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.06.2007 10:55

hej :) mam pytanie ile kosztują opłaty austostrada na odcinku Zagrzeb - Split .. ( samochód osobowy ) jeżeli mógłbym prosić w PLN pozdrawaim i dziękuje :)
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 03.06.2007 11:43

adam11 napisał(a):hej :) mam pytanie ile kosztują opłaty austostrada na odcinku Zagrzeb - Split .. ( samochód osobowy ) jeżeli mógłbym prosić w PLN pozdrawaim i dziękuje :)


W zeszłym roku była to kwota 23 ojro(na pln przelicz sobie sam bo nie wiem po ile kupisz lub kupiłeś) :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone