Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.03.2010 02:33

Witaj masmedia

Teraz rozumiem tą prawie 10-dniową przerwę w relacji, a już wczoraj chciałem zapytać, dlaczego odpuszczasz.
Nie martwcie się, relacja nie wygasa jak są chcący ją czytać, też poczekam. :)

Życzę całej Twojej rodzinie wszystkiego najlepszego, spokoju, zdrowia i jak najmniej trosk.
Oczywiście też Wesołych Świąt.
Pozdrawiam.
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 28.03.2010 03:03

I ja dołączam do czytaczy :) . Hiszpanię ulubiłam kilka lat temu, a Barcelonę kocham miłością najczystszą:) Zatem czekam na możliwość powrotu do niej w twojej relacji :) . A na razie trzymam kciuki, poradzisz sobie z tym zamieszaniem na pewno!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.03.2010 08:17

masmedia napisał(a):I okazało się...


Nie przejmuj się relacją...są sprawy/rzeczy ważne i ważne.

Poczekam (przypomnę).
Będzie dobrze.
Pozdrawiam świątecznie i do...
Jacek
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 29.03.2010 13:19

i ja się przyłączę do życzeń świątecznych i oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia.

Czekam, czekamy na dalszy ciąg z niecierpliwością :))

pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 29.03.2010 17:50

masmedia napisał(a): Dziś tylko w ramach światowego protestu przeciwko szaleństwu przedświątecznych porządków klapnęłam na chwilkę przed kompem i weszłam na forum (
I tak trzymaj :wink: ja tam grzecznie siedzę i czekam na częstsze chwile Twojego protestu :wink: Tym bardziej, że w tym roku na 99,9% będziemy w tych okolicach :D
Już aquapark obejrzałam, nazwę przewodnika zapisałam :D

....i czekam na cedeen :D

Do zobaczenia po świętach :D
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 01.04.2010 23:00

Dziękuję wszystkim za życzenia, słowa otuchy i przede wszystkim za wytrwałość w oczekiwaniu :)
Mam nadzieję, że nie zawiodę, choć sytuacja się nie poprawiła - teściowa wróciła dziś do szpitala i co dalej nie wiemy - w każdym razie dobrze nie jest.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich ! W tym wątku jest tyle wspaniałych relacji "nie z CRO", że na pewno nie będziecie się nudzić i będziecie mieli co czytać - Ja przed tym całym zamętem zdążyłam przeczytać tylko kilka : Slapola, Janusza Muliness i monsunowej Uli i jestem pod ogromnym wrażeniem. Podziwiam i zazdroszczę !!!
Do zobaczenia wkrótce ( mam nadzieję )
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 02.04.2010 13:41

Masmedia :).
Pozdrawiam jeszcze raz.
Trzymaj się i nie martw.
Jest ok. :)
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 02.04.2010 14:18

Ojej jaka fajowa relacja, zapisuję się i grzecznie zaczekam na ciąg dalszy 8O
Trzymaj się ciepło! Pozdrawiam :papa:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 12:18

Witam poświątecznie :) Mam do końca tygodnia urlop, więc mam plan że trochę przez ten czas popiszę. Muszę tylko przejrzeć i wybrać zdjęcia no i odświeżyć sobie pamięć. Pozdrawiam wszystkich !!!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2010 12:43

To miło - wszystko (mimo wszystko) powraca do normy.
Za chwilę będzie po gipsie... :) ...
Zdjęć za bardzo nie przebieraj - idź na ilość. :wink:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 12:45

Na czym to ja skończyłam ??? Właściwie na dobrą sprawę nie zaczęłam - przerwałam zaledwie po opisaniu jednego dnia pobytu.
Dziś dzień drugi.
Rano przywitało nas piękne słońce - postanowiliśmy nie marnować czasu tylko zaraz po śniadaniu udać się na spacer ( we trójkę, bo Bożena miała swoje zajęcia)

Obrazek

Obrazek

Ruszyliśmy tym razem w prawo - na spacer w kierunku miasta. Na niebie prawie żadnej chmurki , ciepło i słonecznie Na plaży tym razem gwarno - po piasku dość żwawo biegną dwie drużyny nurków z ekwipunkiem - jak się potem okazuje od tego dnia zaczęły się regularne treningi UME

Obrazek

Obrazek


Próbowałam się dowiedzieć co znaczy ten skrót - jedyne co znalazłam w internecie to rozszerzenie Unidad Militar Emergencias co przetłumaczyć można dosłownie (użyłam translatora hiszpańsko-polskiego ) wojskowa jednostka sytuacji kryzysowych . Czy to właściwe określenie - nie mam pojęcia :)

Idziemy w stronę portu najpierw spacerując po betonowym cyplu, na końcu którego znajduje się mała latarnia . Błogi spokój zakłóca jedynie nasz syn coś do mnie wrzeszczący, wdrapujący się i zeskakujący ze wszystkich napotkanych murków i schodków.

Obrazek

Obrazek

Wzdłuż cypla cumuje kilka starych łodzi rybackich, kilku wędkujących staruszków rozkłada swój sprzęt i zarzuca wędki - albo przyszli niedawno albo dziś nie ma brania bo w wiaderkach nie widać żadnych ryb, jakiś pies leniwie wylegujący się obok swojego pana przygląda się nam badawczo przez moment - ale chyba nie jesteśmy warci jego zainteresowania bo po chwili kładzie łeb i zamyka oczy .

Idziemy do samego końca - stąd jest ładny widok na miasto i przeciwległy brzeg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nurkowie trenują ostro - wyskakują jeden po drugim z pontonów pływają w tę i z powrotem - niezły wycisk daje im dowódca który wrzeszczy i wydaje komendy jedna za drugą .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwilkę tam zostajemy oglądając widoki, oglądając ławice małych rybek w wodzie i podpatrując takiego sympatycznego ptaka

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.04.2010 20:24 przez masmedia, łącznie edytowano 3 razy
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 12:51

W końcu zawracamy i wychodzimy na deptak wzdłuż morza. Spacerujemy chwilkę podziwiając domy w stylu hiszpańskich hacjend z werandami krytymi trzciną lub słomą , z wielkimi glinianymi donicami i wazami na gankach i ogrodami pełnymi palm i kaktusów i ciekawych rzeźb.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 12:59

Mijamy port rybacki, przechodzimy przez jedną ulicę w stronę centrum , zwiedzamy sklep z przeróżnymi akcesoriami związanymi z morzem, żeglarstwem i rybołówstwem,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jednakże dochodzimy tylko do portu jachtowego, w pobliżu którego nasz syn znajduje plac zabaw i oczywiście musi się wyszaleć zwłaszcza, że jak nigdy ma wszystko wyłącznie dla siebie :)

Obrazek

Obrazek

My siadamy na ławeczce i się relaksujemy w przedpołudniowym słońcu.
Plac wysadzony jest palmami oraz drzewami z owocami przypominającymi naszą jarzębinę

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.04.2010 15:49 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 13:09

Witaj JacYamaha :) Cieszę się że jeszcze ktoś śledzi ten wątek :D
Z gipsem nie będzie tak prosto - teściowa była po raz drugi w szpitalu bo stwierdzono u niej przemieszczenie tej kości - drugi raz ja poskładali i znowu czekamy do kolejnej kontroli - jeżeli się nie zrośnie ostatecznym rozwiązaniem będzie zabieg i zainstalowanie śrub, blach, czy czego tam jeszcze się teraz używa do skręcenia i ustabilizowania kości. Kobieta swoje latka już ma a najgorsze jest to że nie usiedzi w miejscu - chodzi z tym gipsem nawet jak nie ma potrzeby . Wcześniej ledwo dawała radę udźwignąć taką ciężką " lufę " ale uparła się że chce lekki gips i lekarze jej go założyli - mimo że w jej przypadku to nie wskazane . Jak ją znam za kilka dni pobiegnie z tym gipsem na zakupy - ale nie przegadasz...
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 06.04.2010 13:11

Zmykam bo za plecami moja latorośl delikatnie daje mi do zrozumienia że mój czas na kompie minął i że powinnam udać się " do garów" Może jeszcze uda mi się później coś kliknąć :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone