Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrek007r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2013
Pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek007r » 24.06.2013 19:13

Planujemy z dziewczyną zrobić wypad do Chorwacji i mam kilka pytań ponieważ jest to mój pierwszy wyjazd do tego kraju.

Wyjazd w połowie Lipca piątek po południu do kolejnej soboty
Jedziemy przez Czechy i Austrię bo chcemy zatrzymać się na pół dnia we Wiedniu, potem ruszamy nad Jeziora Plitwickie.
Chcielibyśmy zatrzymać się tutaj kolejne dwa dni i wynająć jakiś apartamencik.

Czy moglibyście coś polecić?

Chciałbym także udać się stamtąd nad morze i tutaj mam dylemat bo nie wiem co wybrać.
Kusi mnie wyspa Hvar albo Mljet lecz jest to jeszcze spory kawałek drogi od jezior.

Może doradzilibyście mi coś.
Szukam czegoś gdzie nie będę musiał się przeciskać na plaży (piaszczystej:) będzie centrum nurkowe oraz kilka miejsc gdzie warto się udać i zawiesić oko na fajnym krajobrazie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2013 19:24

W Plitvicach bierz to, co ci się spodoba - tam wszyscy mają kwatery na jedną noc, mniej więcej podobne standardem i ceną.
piotrek007r napisał(a):Chcielibyśmy zatrzymać się tutaj kolejne dwa dni i wynająć jakiś apartamencik.

A po co?

Z Wiednia, jak wcześnie wyjedziecie, to w Plitwicach będziecie na 11, 12 i spokojnie dacie radę jeszcze odwiedzić park, a nawet Rastoke. Na drugi dzień w trzy godziny dojedziecie do Splitu, więc tylko sprawdźcie o której odpływają promy na Hvar, żebyście nie czekali na miejscu i ... szerokiej drogi :)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 24.06.2013 19:34

Ufff... dużo tych życzeń :D

Ale po kolei:

Lipiec to już wakacje i tłok, ale nie taki, jak w sierpniu, gdy zjeżdża cała Europa na odpoczynek

Nocleg w okolicach Plitvic bezproblemowy w ciemno (wszyscy zatrzymują się tam na 1-2 dni)

Na początek wybierz stały ląd, pewnie najbliżej rejon Kvarner ( podpowiedzą Ci bardziej koledzy z forum o większym doświadczeniu)

Plaże piszczyste- zapomnij :D , z czasem przekonasz się do żwirkowych.

Odnośnie nurkowania- pytaj Roxi na forum, Ona Ci podpowie bo się na tym zna

Pozdrawiam
piotrek007r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek007r » 25.06.2013 01:58

Myślę aby ponurkować z centrum nurkowym na hvar 2 dni i szybko przebić się na Mljet i spędzić tam 2 ostatnie dni bo ciekawie się prezentuję, ale przez to plan będzie trochę napięty.
Szukałem opcji PW aby napisać do Roxi ale coś nie mogę znaleźć tej opcji
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1856
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 25.06.2013 04:32

Chłopie jak tak będziesz skakał z kamienia na kamień to tylko się umęczysz a nie odpoczniesz,Chorwacja jest krajem na kilka razy do odwiedzenia,nie da sie wszystkiego zobaczyc podczas jednego pobytu w ciągu tygodnia.
Nikt Ci nie wynajmie noclegu na dwa dni,chyba że w hotelu,szkoda kasy na takie krótkie pobyty.
Moja rada-obrać jeden cel podróży,na pierwszy raz wybrałbym ląd,wynająć nocleg i zwiedzać cos w promieniu zakwaterowania.

Nie wyobrażam sobie zwiedzać Wiedeń a potem jeziora Plitwickie.Aby zwiedzic Wiedeń potrzeba minimum 3 dni,po prostu sie umęczycie.Wiedeń bym sobie odpuscił na inny raz.Plitwice zwiedzić w drodze powrotnej do domu.
Uwierz,tydzień to naprawdę nie dużo.
Zrobisz jak bedziesz uważał,poczytaj sobie forum.
pozdr.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 25.06.2013 06:54

Jeśli zwiedzanie to wrzesień październik.Lipiec sierpień wypoczynek.Takie jest moje zdanie.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 25.06.2013 11:10

Moim zdaniem jeden nocleg w okolicy Plitvic wystarczy żeby coś zobaczyć. Potem gnałabym do wybrzeża i z racji pełni sezonu, nie planowałabym zbyt intensywnego zwiedzania. Raczej trochę lenistwa. Nie macie zbyt wiele czasu, więc chyba lepiej zostać na stałym lądzie, a wyspy zostawić sobie na następny, może nieco dłuższy urlop.
Chociaż Hvar jest bardzo kuszący...
W lipcu nie liczyłabym na puste plaże. Trochę przeciskania będzie.
piotrek007r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek007r » 25.06.2013 11:31

a co sądzicie o Mljet?

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy wyjazd
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone