Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy trip i problem z celem :(

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablo Rafael
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.02.2014
Pierwszy trip i problem z celem :(

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo Rafael » 18.02.2014 21:38

Witam forumowicze, zaczytuje się w tym forum od miesiąca lub ciut więcej, powodem oczywiście planowany wyjazd do HR w tym roku. Dodam, iż jedziemy pierwszy raz w 4 osobowej ekipie w 2 tygodniu lipca, autkiem w ciemno bez rezerwacji, docelowo będziemy szukać jakiegoś app z dwoma sypialniami.

Trasę mniej więcej już mam obmyśloną - można powiedzieć skopiowaną z tego forum ;)

Wiele rzeczy nadal jest do dopięcia ale zatrzymaliśmy się w pewnym martwym punkcie... odnośnie tego w które dokładnie docelowo miejsce pojechać ?

Wiemy na pewno:
- nie chcemy jechać na wyspy
- nie chcemy zajeżdżać dalej niż za Split
- chcemy znaleźć miejscowość pomiędzy Rijeką a Splitem - czytając te forum przechodzą mi na myśl miejscowości takie jak Zadar, Primosten, Tribunj, Rogoznica, Sibenik lub Trogir.

Niestety ciężko wyfiltrować te jedną jedyną, dlatego może zapytam w tym poście kolegów i koleżanek z większym niż moje zerowe doświadczenie z danych miejscowości.

Chciałbym nadmienić, że raczej nie interesuje mnie bycie w dużym mieście, ze względu iż jadą osoby dorosłe z różnymi upodobaniami to szukamy takiego złotego środka ;) czyli trochę spokoju ale nie totalnego odludzia, trochę urokliwych miasteczek z targami, pubami, kawiarenkami ale też nie musi być ich jedna na drugiej :) A co najważniejsze dla mnie to chyba urokliwa plaża z lazurową i czyściutką woda w której można troszkę popatrzeć nurkując na ciekawe dno ;) a i plaże preferowane z drobnym żwirkiem ... ciężko mi tak samemu znaleźć, wiem że dalej na Makarskiej coś takiego się znajduje ale tak jak pisałem za Split raczej nie chcemy jechać. Ostatni warunek to chyba nie za wysokie ceny ;) Z góry dziękuje za Wasze propozycje. Pozdrawiam
vandee
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vandee » 18.02.2014 22:13

Zadar, Sibenik i Trogir możesz skreślić skoro nie szukasz dużej miejscowości. Nie wiem dlaczego skreślasz Riwierę Makarską. Zaczyna się jakieś 30km za Splitem a to mniej niż rzut beretem zważywszy że z Polski jedzie się jakieś 1100km co najmniej a wg. wielu to najpiękniejszy region Chorwacji. Zresztą byłem tam w zeszłym roku i polecam.
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 18.02.2014 22:27

Polecam Rogoznicę,my bylismy tam na naszym pierwszym wypadzie do Cro i bylismy bardzo zadowoleni, oczywiście nie licz na puste uliczki ale w porównaniu z taką Makarską to jest kameralnie :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.02.2014 08:47

Pablo Rafael napisał(a):...


Cześć.

Popatrz tu:
dalmacja-rejon-zadar-split-t31752.html

Im więcej będziesz szukać tym trudniej będzie się na coś zdecydować.
Pierwszy wyjazd potraktuj jako rozpoznanie.
Pojedziesz, zobaczysz...stwierdzisz czego tak naprawdę szukasz.

:papa:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 19.02.2014 16:24

A może podzielcie urlop na dwa tygodniowe pobyty w dwóch różnych miejscach :wink:

Pzdr :)
studentx
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) studentx » 19.02.2014 17:20

Ja polecam Vodice, Primosten, Rogoźnica, wszystkie blisko Zadaru. Bardzo blisko z Vodic do wodospadów Krka.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 26.02.2014 18:24

Polecam Primośten i tak jak studentx napisał - dobre miejsce wypadowe. Jest gdzie się posmażyć , a wieczorkiem można w konobie posiedzieć :lol:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy trip i problem z celem :(
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone