Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pierwszy raz w chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gogga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogga » 01.01.2014 23:04

Witam wszystkich,
Ja również chciałabym podłączyć się do wątku. W tym roku być może uda nam się wyruszyć do Chorwacji, jest to nasze marzenie i mamy nadzieję, że się uda. Będzie to nasza pierwsza podróż za granicę i ogólnie jest trochę obaw czy auto da radę, gdzie kupować winietki, autostrady, jaką trasę wybrac itp. ale o tym to już troszeczkę czytałam i mam nadzieję, że poradzimy sobie :) Jedziemy z dwójką dzieci w wieku 8 lat, no i chciałabym wybrać się do jakiejś spokojnej i cichej miejscowości,, zeby nie było tłoku na plaży i można było swobodnie sie taplać.Jakaś knajpka, sklepik z pieczywem to musi byc na pewno reszta " atrakcji" typu disco nie ważna, chcemy po prostu odpocząć. Poza tym chcemy jechać we wrześniu w pierwszym tygodniu.No i teraz mam pytania, z góry przepraszam, jeśli któreś jest nie na miejscu i proszę o porady:
1. Czy wrzesien to dobry czas jeszcze na kąpiele i opalanie? Czy temperatura jest niższa niż 20 stopni?(tak zawyczaj,rozumiem że pogoda jak to pogoda..zmienia się :)
2. Które miasto byloby dla nas odpowiednie: Primosten, Rogoznica, Brela (czytałam ze jest tam pieknie, ale trochę tloczno)?Czy moze jeszcze cos innego?
3. Czy lepiej jechac w ciemno czy rezerwowac? Czy znajdziemy cos w cenie 35-45 €? (Jesli ktos z Państwa ma jakieś sprawdzone zakwaterowanie w ktorym z powyzszych miejsc to bylabym wdzieczna, mogę podac maila jesli ktos zechcialby napisać). Zastanawiałam sie nad Villa Maria, ale czytałam opinie na temat tego miejsca i nie wiem cos obenie sie zmieniło czy nadal unikać? ( Jeśli ktoś był w ostatnim czasie to rownież bylabym wdzieczna jesli podzieliłby się opinią.)
To chyba wszystko i jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś tymi pytaniami urażę :) po prostu to nasz pierwszy raz i w dodatku z dziećmi i nie chciałabym żeby coś nie wypaliło :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, porady i sugestie :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.01.2014 08:31

Witam.

Odnośnie punktu 1 polecam ten temat:
chorwacja-wrzesien-t28507.html


Co do punktu 2 - we wrześniu nie będzie tłoczno w żadnej z podanych przez Ciebie miejscowości.


Odnośnie punktu 3 polecam ten temat:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807-2550.html#p1318643


Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.01.2014 09:23

Wysłałem wiadomość na PW.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 02.01.2014 10:12

Na PW które nie działa u tego usera.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.01.2014 13:03

Niby dlaczego nie działa. Skąd takie informacje ?
gogga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogga » 02.01.2014 13:34

Witam,
Dziękuję za odpowiedzi i linki, lektura na dziś wieczór :)

rodaivuk - nie wiem dlaczego nie działa :0, mail w takim razie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
darek1 - wiadomość prywatna doszła, bardzo dziękuję :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.01.2014 13:46

Bardzo proszę. Wysłałem drugie PW. Myślę, że Ci się przyda.
gogga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogga » 02.01.2014 14:34

Dziękuję darek1
rodaivuk wiadomości prywatne otrzymuję, jako nowy użytkownik nie mogę jedynie takich wiadomości wysyłać :/
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.01.2014 16:54

szary779 napisał :

Villa Maria- byłem, zobaczyłem, szybko wyszedłem i nigdy moja noga tam nie stanie. Stan obecny apartamentu 6+2 nijak się ma do informacji ze strony internetowej. Klima nie działa, dwa "spania" w kuchni zarwane(praktycznie siedzenia bez gąbki, nogi rozjechane, brudne plamy- nie nadawały się do użytku :!: ),jedno łoże małżeńskie podłożone betonowymi blokami żeby się nie rozjechało i zapadło, lodóweczka praktycznie nie zdołałaby pomieścić więcej niż kilka butelek napojów, ogólny bród wszędzie( pod łóżkami, na stoliku w lodóweczce,łazience a do muszli można się było przykleić) Do tego dochodzi sam rezydent- o godz. 14 śmierdzi od niego jak z gorzelni,powitał nas słowami" Wałęsa to żyd", najpierw mówi że nocowało tam dziewięciu polaków i nie mieli problemów żeby się wyspać a za chwilę że z polakami to jest zawsze problem. Na próbę negocjacji ceny, wymiany popsutych łóżek nerwowo macha rękami i krzyczy niezrozumiale po chorwacku. Przy oddawaniu zaliczki chciał nas orżnąć na 100 euro( sam nam zaproponował oddanie zaliczki i mamy się wynosić- pewnie liczył że zostaniemy)
Szukaliśmy noclegów w agencjach turystycznych i tam dostaliśmy info że to już nie pierwszy raz taki numer ze strony właścicieli villi Maria. Na szczęście nie jestem człowiekiem bezradnym i szybko znalazłem lokum chodząc po domach a w obcowaniu z innymi chorwatami utwierdziłem się w przekonaniu,że czarna owca znajdzie się wszędzie nawet w tak miłym narodzie jakim są bez wątpienia Chorwaci.
Szkoda że nie znalazłem wcześniej informacji o tym "lokum",zaoszczędziłoby mi to wiele nerwów.

8O 8O 8O
gogga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogga » 03.01.2014 17:39

Taaak, czytałam właśnie tę opinię ale potem natrafiłam na te nowsze i podobno nie jest źle. Ale nie będę ryzykować :)
Pozdrawiam
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.01.2014 18:20

gogga napisał(a):Taaak, czytałam właśnie tę opinię ale potem natrafiłam na te nowsze i podobno nie jest źle. Ale nie będę ryzykować :)
Pozdrawiam

Jeśli wrzesień to na 100% jedź w ciemno i nie zawracaj sobie głowy poszukiwaniami kwater przez neta.
Opinie na internecie często są bardzoooo subiektywne.
W terminie kiedy jedziecie nie będzie problemu z kwaterami, a jak zobaczysz coś na wlasne oczy, to łatwiej ocenić i wybrać.
My praktycznie zawsze jeździmy w ciemno.
Dwukrotnie mieliśmy rezerwację w "sprawdzonych" i polecanych na forum dobrych miejscach. NIE ZOSTALISMY TAM. (nie tylko nas spotkały takie sytuacje, ale to za dużo pisania)
Ceny za nocleg o których piszesz są jak najbardziej osiągalne.
Jeśli zaplanujecie podróż tak aby u celu być przed południem, to będziecie mieli dużo czasu na wybór miejsca i kwatery.

Pytasz jaką trasą jechać. ... a skąd startujecie?
Ostatnio edytowano 03.01.2014 19:07 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 03.01.2014 18:26

dlaczego na tym forum nie ma jakiegoś porządnego administratora i paru adminów?? co chwilę powstają tylko tematy typu - 1 raz na Chorwację co polecacie, gdzie jechać co i dlaczego i tym podobne. Ja sobie znalazłem miejscówkę rok temu sam, tu tylko poczytałem, parę razy zapytałem. Troszkę denerwujące że nikt nie dba o porządek tak zacnego forum :)
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 03.01.2014 18:28

Tomeksc napisał(a):dlaczego na tym forum nie ma jakiegoś porządnego administratora i paru adminów?? co chwilę powstają tylko tematy typu - 1 raz na Chorwację co polecacie, gdzie jechać co i dlaczego i tym podobne. Ja sobie znalazłem miejscówkę rok temu sam, tu tylko poczytałem, parę razy zapytałem. Troszkę denerwujące że nikt nie dba o porządek tak zacnego forum :)

zale-opinie-zgloszenia-i-komentarze-t43833-645.html?hilit=%C5%BCale#p1319950
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.01.2014 18:30

tomeksc, odpowiedź zamieściłem w odpowiednim dziale,
Ostatnio edytowano 03.01.2014 18:47 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 03.01.2014 18:39

ło matko jaki syf, kolo sam nie wie który raz jedzie do CRO :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
pierwszy raz w chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone