Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parking w Dubrovniku przy ul. Baltazara Bogišića

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012
Parking w Dubrovniku przy ul. Baltazara Bogišića

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 17.05.2012 05:34

Czy parkował ktoś w Dubrovniku przy ul. Baltazara Bogišića lub Volantina lub Ivana Matijaševića.

Czy jest tam szansa na zaparkowanie z samego rana?
Czy są tam parkomaty czy siedzi gościu przy szlabanie?
Czy są to parkingi zamknięte czy na drodze?

Link z tymi parkingami
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 17.05.2012 22:31

david8213 napisał(a):Czy parkował ktoś w Dubrovniku przy ul. Baltazara Bogišića lub Volantina lub Ivana Matijaševića.

Czy jest tam szansa na zaparkowanie z samego rana?
Czy są tam parkomaty czy siedzi gościu przy szlabanie?
Czy są to parkingi zamknięte czy na drodze?

Link z tymi parkingami

Ja parkowałem przy Baltazara Bogišića 3 lata temu. Jest to wielopoziomowy parking podziemny. Obsługa automatyczna - przy wjeździe bierzesz bilet, a przed wyjazdem trzeba zapłacić w maszynie na parkingu (przyjmuje też gotówkę i wydaje resztę). Ja parkowałem rano ok. 8 - 9 i było prawie pusto na dolnych poziomach.
Wiadomości moje są sprzed 3 lat, więc mogło się już coś pozmieniać do tej pory.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 17.05.2012 22:37

potwierdzam ,parking podziemny , miejsca rano na100% są a do starego miasta 5-10 min gdybys miał problem z zapłatą w "maszynie" to ewentualnie w "budce z człowiekiem " przy szlabanie (wyjazd)
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 18.05.2012 16:32

Rozumiem że 3zł (5HRK) na godzinę. TAK ? Bo to jest 3 strefa.

Czy ten parking ma jakąś oficjalną stronkę?
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 18.05.2012 17:06

Oj niestety tak tanio tam nie było. Nie pamiętam dokładnie ile, ale opłacając miałem ieszane uczucia. Mimo wszystko Dubrownik jest piękny.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.05.2012 17:22

david8213 napisał(a):Czy ten parking ma jakąś oficjalną stronkę?

Nie wiem czy parking ma jakąś swoją stronę , ale nie trudno go znaleźć.
Dojazd do tego parkingu w Dubrovniku jak dobrze pamiętam jest świetnie oznakowany.

.....a parking wygląda tak

Obrazek

Jeśli mogę coś zasugerować.
Planujesz wjazd czy podejście na SRD?
W sumie być w Dubrovniku i nie być na SRD , to jak być w Krakowie i nie być pod Sukiennicami np......

Zatem najlepszym rozwiązaniem jest wjazd na SRD autem , parking tu za free , zejście z góry na piechotę , zwiedzanie Dubrovnika i wjazd kolejką na SRD.

Oszczędzasz na parkingu i na jazdę kolejką na SRD w jedną stronę.
Zaoszczędzone kuny lepiej wydać na lody przy murach od strony mariny.
Najdroższe , ale i najpyszniejsze lody w Cro.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 19.05.2012 11:44

david8213 napisał(a):Rozumiem że 3zł (5HRK) na godzinę. TAK ? Bo to jest 3 strefa.

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba koło 8 - 10 HRK za godzinę było 3 lata temu. W każdym razie za całą dniówkę stania na parkingu zapłaciłem ok. 80 HRK. Ale ile godzin było :roll: kto by to pamiętał.
maniust napisał(a):najlepszym rozwiązaniem jest wjazd na SRD autem , parking tu za free , zejście z góry na piechotę , zwiedzanie Dubrovnika i wjazd kolejką na SRD

Całkiem niezły pomysł, pewnie w tym roku będę w Dubrovniku, to może skorzystam :lol:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 19.05.2012 11:55

david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 19.05.2012 13:23

Dzięki maniust.

Na początku planowałem zaparkować na SRD ale jak zobaczyłem w google earth że tam jest mało miejsca to zacząłem szukać parkingów na dole.

Zamierzam w Dubrovniku być ok 9.00/10.00 z rana. Myślisz że na SRD będę miał gdzie zaparkować. Auto będzie bezpieczne na cały dzień zwiedzania Dubrovnika ?


Dzięki za fotkę

Góra SRD - Parkingi

Nie ma tam zakazu parkowania ???

Obrazek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2012 17:08

david8213 napisał(a):Góra SRD - Parkingi

Nie ma tam zakazu parkowania ???

Nie ma .
Co do tego czy będzie tłoczno o tej porze to trudno mi powiedzieć.
My byliśmy na SRD około 17:00 .....5-6 wrzesień (jak dobrze pamiętam) i było pusto .

W sumie to na SRD to parkingu jako takiego nie ma , stawiasz samochód i już , miejsca full.
Co do bezpieczeństwa , to wybacz ale Cro to nie Białoruś.....jak ktoś spojrzy na twoje auto , to tylko dlatego "ale fajna bryka".

kleeberg napisał(a):.......

Kuzynie to twoja wstawka na youtube? :lol:

Pozdrav
Mariusz
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 19.05.2012 18:15

Spokojnie możesz tam autko zostawić a miejsce na pewno się znajdzie...mało tam osób wjeżdża a jak wjeżdża to na kilka chwil.
Warto to miejsce zobaczyć a i twierdza z muzeum jest warta obejżenia....o widokach nie wspominając.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 19.05.2012 18:25

Dzięki Wam.

Skoro piszecie że miejsce się znajdzie to powrócę do mojego pierwotnego planu, czyli najpierw SRD, potem Dubrovnik piechotą, następnie kolejką po auto i do hotelu w Makarskiej.


A w Bośni i Ch. na granicy trzeba czekać czy przelatujesz tak jak z Polski do Niemiec ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2012 18:49

david8213 napisał(a):A w Bośni i Ch. na granicy trzeba czekać czy przelatujesz tak jak z Polski do Niemiec ?

Wrzesień 2011 .....śmignąłem ......niczym struś pędziwiatr :lol:
Celnik tylko machnął ........spierniczać stąd.

Jedno tylko co mnie wnerwiło .....gdzie jest granica BiH -Cro jadąc w stronę Dubrovnika .....liczyłem na stempel w paszporcie......i dooopa.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 19.05.2012 18:51

Bez paszportu mam nadzieję że przejadę, bo mi się ważność skończyła kilka lat temu i nowego nie wyrabiałem bo mamy UE
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2012 18:53

david8213 napisał(a):Bez paszportu mam nadzieję że przejadę, bo mi się ważność skończyła kilka lat temu i nowego nie wyrabiałem bo mamy UE

Czytaj :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parking w Dubrovniku przy ul. Baltazara Bogišića
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone