Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emok
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 28.06.2011 19:54

:D Może powspominamy wyjazd na Sveti Jure w Parku Narodowym Biokowo. Przepiekne widoki na riwierę makarskę, no i oczywiście wiazd i powrót ze szczytu :evil: Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.
Ostatnio edytowano 03.08.2015 19:07 przez emok, łącznie edytowano 1 raz
Jarko1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 29.06.2011 00:33

Owszem wjazd na Sv. Jure robi wrażenie, szczególnie na sercowych pasażerach lub niektórych forumowiczach jak słynny Andy5000. Widziałem frajerów zawracających na trasie. Tak ! Frajerów, bo zawracali na 1/2 drogi lub dalej, choć ekstremalne momenty są na ścianie powyżej lasu przed schroniskiem i osiołkami na 860?m npm a dalej nie ma już takich urwisk i zakrętów do brania na dwa razy większą furką(busem).
Tu kilka migawek z netu:

tu od 07:30 robi się ciekawie

A tu słynny opis Jacunia dotyczący wprawdzie Hvaru, lecz dobrze oddaje tamte klimaty:
forum/viewtopic.php?t=7216&postdays=0&postorder=asc&highlight=opis%20jazdy&start=30

I najcieplejsze ostatnie zdanie >>To dzięki Wam dojechałem, Drodzy Forumowicze, dzięki Wam byłem świetnie przygotowany sprzętowo i psychologicznie. Wielkie dzięki! <<
lukasz1977
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 29.06.2011 05:57

A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.06.2011 06:22

lukasz1977 napisał(a):A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?

Ta droga NIE JEST jednokierunkowa :D
Ogólnie, wjazd i mijanki - niezapomniane :roll:
emok
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 29.06.2011 18:57

lukasz1977 napisał(a):A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?

:P Miło że temat wrócił. Pojechaliśmy bez pojęcia co nas czeka po drodze. Pierwsze kilometry nie zapowiadały atrakcji jakie nas czekały.
A były oj były. Przed wjazdem należy złożyć lusterka, należy zachować większą odległość między samochodami i nie denerwować się. Jazda jest bezpieczna zachowując uwagę i zdrowy rozsądek. Widoki na postojach niezapomniane. Mijanki super. Zjazd z góry jest łatwiejszy. Na zakrętach i przy mijaniu uważać na lakier. :lol:
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 29.06.2011 22:11

Byłem w zeszłym roku na Sv. Jure mieszkam w Bielsku-Białej mam kilku znajomych w Szczyrku, do których trzeba dojechać drogą szutrową.Jeśli ktoś mieszka w Szczyrku to napewno wie jak wygląda np. droga na Czyrną.Tak więc jazda na Sv.Jure w moim przypadku była miłym spacerkiem w dodatku asfalcik.
Pozdrawiam wszystkich.
walbart
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 30.06.2011 13:40

Obrazek

W drodze na sv. Jura
Gosia38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 30.06.2011 14:18

Też mijalismy takie krówki :lol: :lol: Wjazd 14.06.2011 godz 9 rano z Podgory. Mój mąż - kierowca o silnych nerwach, gdy wjechał juz na górę, nie potrafił nawet podziwiać widoków, tylko myślał o jak najszybszym powrocie na dół, póki jeszcze nie było tłoku. A jak zobaczył 5 busów wjeżdżajacych w górę to był już nieźle przerazony :lol: Jednym słowem - wrażenia niezapomniane, mijanki super, juz nawet nie na lusterka, bo w obu samochodach były złożone, tylko o otarcie lakieru. Najbardziej ekstremalnie jest juz przy samej górze, praktycznie pionowe podjazdy i zmiana biegów 1-2-1-2. Zjazd rzeczywiscie wydaje sie łatwiejszy, choć własnie podczas zjazdu mieliśmy trzy mijanki, w tym jedna dosc niebezpieczna bo nie mielismy gdzie zjechac. Jedynym rozwiązaniem było wycofanie się wjeżdżajacego w górę do najblizszej zatoczki. Te 24 km x 2 nieźle podziałały na nasz system nerwowy :D
emok
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 30.06.2011 17:45

Gosia38 napisał(a):Też mijalismy takie krówki :lol: :lol: Wjazd 14.06.2011 godz 9 rano z Podgory. Mój mąż - kierowca o silnych nerwach, gdy wjechał juz na górę, nie potrafił nawet podziwiać widoków, tylko myślał o jak najszybszym powrocie na dół, póki jeszcze nie było tłoku. A jak zobaczył 5 busów wjeżdżajacych w górę to był już nieźle przerazony :lol: Jednym słowem - wrażenia niezapomniane, mijanki super, juz nawet nie na lusterka, bo w obu samochodach były złożone, tylko o otarcie lakieru. Najbardziej ekstremalnie jest juz przy samej górze, praktycznie pionowe podjazdy i zmiana biegów 1-2-1-2. Zjazd rzeczywiscie wydaje sie łatwiejszy, choć własnie podczas zjazdu mieliśmy trzy mijanki, w tym jedna dosc niebezpieczna bo nie mielismy gdzie zjechac. Jedynym rozwiązaniem było wycofanie się wjeżdżajacego w górę do najblizszej zatoczki. Te 24 km x 2 nieźle podziałały na nasz system nerwowy :D

Na początku września jedziemy ponownie do Dalmacji. Pewnie Jura nie odwiedzimy, ale wspomnienia, jak Lenin, wiecznie żywe.
walbart
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 01.07.2011 05:15

My wjeżdżaliśmy w 08.2010 z samego rana więc ruch był praktycznie w jedną stronę. Trochę gorzej było z powrotem, ale udało się bez większych komplikacji. Pogoda nie była najlepsza, słońce na przemian z chmurami i przejrzystość powietrza taka sobie. Ale warto było.
lukasz1977
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 01.07.2011 06:15

A podpowiecie od której strony najlepiej wjechać? Bo na sam szczyt to tylko jedna droga, ale wcześniej od różnych stron można. Aha - będę stacjonował w Tucepi ;)
Rysio
Cromaniak
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.07.2011 07:42

emok napisał(a): Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.

Tam jechało się zdechle, bo w większości pod górkę a auto jakie miałem nie pozwalało na bardziej ekstremalną jazdę. Za to w czasie trasy powrotnej teściowa wydeptała mi dziurę pod wycieraczką a odezwała się pierwszy raz dopiero na drugi dzień rano :D
emok
Odkrywca
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 01.07.2011 16:39

Rysio napisał(a):
emok napisał(a): Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.

Tam jechało się zdechle, bo w większości pod górkę a auto jakie miałem nie pozwalało na bardziej ekstremalną jazdę. Za to w czasie trasy powrotnej teściowa wydeptała mi dziurę pod wycieraczką a odezwała się pierwszy raz dopiero na drugi dzień rano :D

A może nazwać tę drogę Radością Teściowej.
emok
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 01.07.2011 16:45

lukasz1977 napisał(a):A podpowiecie od której strony najlepiej wjechać? Bo na sam szczyt to tylko jedna droga, ale wcześniej od różnych stron można. Aha - będę stacjonował w Tucepi ;)

:D Sądzę,że najlepiej jechać głównym wejściem do Parku Narodowego Biokowo. Wjazd około 10 km za Makarską w kierunku południowym. Rok temu wstęp kosztował chyba około 70 ichnich pieniążków. Jest po drodze kilka miejsc postojowych z pięknymi widokami . Zachęcam
fidosanok
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 01.07.2011 20:22

Czy może ktoś odpowiedzieć ile obecnie kosztuje wjazd i o której najwcześniej można tam wjechać? No chyba, że jest "otwarte" 24h/dobę. Chciałbym być tam przed wschodem słońca. Da się?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022