Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 01.07.2011 21:45

W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 02.07.2011 08:54

henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Hmm... skoro tak kolega twierdzi, to może dowiem się do której można być na górze. Jest jakiś limit? tzn. czy na dole zamykają szlaban czy coś :wink: Chodzi mi o robienie zdjęć podczas "złotej godziny" dlatego interesuje mnie wjazd albo maksymalnie wcześnie, albo zjazd już po zachodzie słońca.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.07.2011 09:04

emok napisał(a): A może nazwać tę drogę Radością Teściowej.


Raczej Ciszą Teściowej :wink:

henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Dać radę dasz pod warunkiem że masz opanowane cofanie na lusterka bo prawdopodobnie kilka razy przyjdzie Ci to robić. Dobrym rozwiązaniem jest wjazd tak jak piszesz zaraz po otwarciu szlabanu bo wtedy nie będzie nikt zjeżdżał i ominie Cię wielokrotne katowanie sprzęgła przy ruszaniu pod górę. Skuter bym sobie odpuścił bo jak trafisz na lichy egzemplarz to będziesz mu nogami pomagał :wink:
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 02.07.2011 09:26

henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Skuterem też wjedziesz, znajomi pożyczyli skutery i wjechali na samą górę :)
Heniuś ile Ci pali ten Trafic z 9 osobami na pokładzie przy spokojnej jeździe z bagażami? Ja jadę w tym roku pierwszy raz Trafickiem 2.0 w dieslu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.07.2011 09:32

2.0 TD w granicach 8-10 l.
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 02.07.2011 09:53

Rysio napisał(a):
emok napisał(a): A może nazwać tę drogę Radością Teściowej.


Raczej Ciszą Teściowej :wink:

henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Dać radę dasz pod warunkiem że masz opanowane cofanie na lusterka bo prawdopodobnie kilka razy przyjdzie Ci to robić. Dobrym rozwiązaniem jest wjazd tak jak piszesz zaraz po otwarciu szlabanu bo wtedy nie będzie nikt zjeżdżał i ominie Cię wielokrotne katowanie sprzęgła przy ruszaniu pod górę. Skuter bym sobie odpuścił bo jak trafisz na lichy egzemplarz to będziesz mu nogami pomagał :wink:


Dokładnie tak jak mówi Rysio

Widziałem parę dorosłych którzy wspinali się pod górkę z prędkością pieszego. Mijałem ich na początku trasy a jak zjeżdzałem to byli tak w połowie. Pewnie mieli wyprawę na cały dzień a skuter był zarżnięty do granic możliwości.
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 02.07.2011 09:54

Rysio napisał(a):
emok napisał(a): A może nazwać tę drogę Radością Teściowej.


Raczej Ciszą Teściowej :wink:

henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Dać radę dasz pod warunkiem że masz opanowane cofanie na lusterka bo prawdopodobnie kilka razy przyjdzie Ci to robić. Dobrym rozwiązaniem jest wjazd tak jak piszesz zaraz po otwarciu szlabanu bo wtedy nie będzie nikt zjeżdżał i ominie Cię wielokrotne katowanie sprzęgła przy ruszaniu pod górę. Skuter bym sobie odpuścił bo jak trafisz na lichy egzemplarz to będziesz mu nogami pomagał :wink:


Dokładnie tak jak mówi Rysio

Widziałem parę dorosłych którzy wspinali się pod górkę z prędkością pieszego. Mijałem ich na początku trasy a jak zjeżdzałem to byli tak w połowie. Pewnie mieli wyprawę na cały dzień a skuter był zarżnięty do granic możliwości.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.07.2011 11:58

PakoG napisał(a):
henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Skuterem też wjedziesz, znajomi pożyczyli skutery i wjechali na samą górę :)
Heniuś ile Ci pali ten Trafic z 9 osobami na pokładzie przy spokojnej jeździe z bagażami? Ja jadę w tym roku pierwszy raz Trafickiem 2.0 w dieslu.


Teraz pożyczyłem znajomym jechali na Pag średnie spalanie na całej trasie wyszło im 8,2 L/100km, jechali w 8 osób w tym dwójka ddzieci i załadowani pod sam dach :lol: Ja ostatnio wracałem spokojnie 120-130 naszą A4 z Krakowa do Wrocławia w 9 osób, ale niezbyt dużo bagaży i spalił 7,6L/100km. Mój jest 1.9 diesel :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.07.2011 12:06

fidosanok napisał(a):
henius34 napisał(a):W tym sezonie wyczytałem gdzieś na forum że wjazd kosztuje 40 kun od osoby, a wjeżdżać można od 7:00 rano. Mam pytanko, zamierzam się tam wybrać busem Renualt Trafic 9 - osobowym, dam radę? Czy lepiej wynająć np skuter z Makarskiej i nim sie tam udać? Tylko czy skuterek pociągnie pod taką góreczkę? :wink: :?:


Hmm... skoro tak kolega twierdzi, to może dowiem się do której można być na górze. Jest jakiś limit? tzn. czy na dole zamykają szlaban czy coś :wink: Chodzi mi o robienie zdjęć podczas "złotej godziny" dlatego interesuje mnie wjazd albo maksymalnie wcześnie, albo zjazd już po zachodzie słońca.

Park czynny w sezonie od 7:00 do 20:00 polecam stronę Parku http://biokovo.com/?show=41428 :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.07.2011 12:10

Rysio, Walbart dzięki za podpowiedź :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.07.2011 12:13

A jeszcze jedno mam pytanko ile to jest kilometrów, a może inaczej jak długo będę jechał z Omisza pod szlaban Parku?
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 02.07.2011 12:14

przeczytałam prawie wszystkie posty na forum w tym temacie, obejrzałam kilka filmików i.... przyznam, że mam stracha :D z tym składaniem lusterek to żart prawda 8O nasze się nie składają, a auto jest spore :wink: i cały czas mam przed oczami tą teściową która zamilkła na dwa dni :wink: ja tam nerwus jestem więc kamery nie zabieramy bo cenzura by nie pozwoliła na upublicznienie filmu :lol: chociaż nie wiem czy dam radę tam pojechać z moim lękiem przestrzeni :D
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 02.07.2011 13:26

Z tymi lusterkami to wcale nie jest żart, sami tego doświadczyliśmy, zarówno my jak i jadący z naprzeciwka musileliśmy to zrobic, inaczej byśmy się nie minęli, a nie było gdzie się cofnąć. Wszystko zależy od gabarytów samochodu, nasz jest dość szeroki (Skoda octavia).
Wjazd z Podgory, bo tam zaczynaliśmy trwał ok 1,5 godz z przystankami na podziwianie widoków. Zjazd już trochę szybciej. Cala trasa od szlabanu liczy 24km. Z Omisia do szlabanu będzie chyba jakieś 45-50 km.
Jeśli chodzi o wjazd busem myślę, że dla doświadczonego kierowcy nie powinno stanowić problemu. Z Makarskiej jeżdżą busy wożąc cale grupy turystów, tylko, że dla tamtych kierowców to codzienność 8) :D Są zakręty, których większym samochodem nie da się wziąć na raz :roll: Po pierwsze wąsko, a po drugie bardzo stromy podjazd.
Madzik68 jeśli masz lęk wysokości to lepiej zażyj jakiś środek uspakajający albo usypiąjący przed wjazdem :wink: Mnie najbardziej przerażały wystające skały po prawej stronie i wrzeszczalam do męża żeby odbij w prawo, a on do mnie, że po prawej jest już barierka i przepaść :D 8)
Ostatnio edytowano 02.07.2011 14:13 przez Gosia38, łącznie edytowano 1 raz
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 02.07.2011 13:36

Gosia38 napisał(a):Z tymi lusterkami to wcale nie jest żart, sami tego doświadczyliśmy, zarówno my jak i jadący z naprzeciwka musileliśmy to zrobic, inaczej byśmy się nie minęli, a nie było gdzie się cofnąć. Wszystko zależy od gabarytów samochodu, nasz jest dość szeroki (Skoda octavia).

mamy opla vectre, też mały nie jest... ;)

Madzik68 jeśli masz lęk wysokości to lepiej zażyj jakiś środek uspakajający albo usypiąjący przed wjazdem :wink: Mnie najbardziej przerażały wystające skały po prawej stronie i wżeszczalam do męża żeby odbij w prawo, a on do mnie, że po prawej jest już barierka i przepaść :D 8)


hehe... tabletki to niekoniecznie, zobacze, ale jakieś piwko na uspokojenie zmysłów pewnie będzie wskazane, jakby co to nie ja bede prowadzić, nawet nie mam prawka :wink:
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 02.07.2011 13:46

Henius34 dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone