Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić -1362 km i n i g d y więcej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
okuma4
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.05.2015
Orebić -1362 km i n i g d y więcej

Nieprzeczytany postnapisał(a) okuma4 » 30.08.2016 07:57

witam wszystkich
piszę tego posta aby ktoś jadąc do Orebicia nie doznał takiego zawodu jak ja
rezerwacja w styczniu 2 tygodnie zaklepane, zdjęcia z plaży wujek gogel zapodał zajebiaszcze ,opinie fantastyczne ,trafiłem chyba na dwie negatywne- teraz mogę mieć żal do tego gościa że nie wyraził dobitniej swoich racji...
przyjazd w sobotę lekki rozpakunek i idziemy się wymoczyć w jadranie (teraz powinienem napisać że idziemy szukać plaży) idziemy obok kościoła skręcamy w lewo jest woda ale gdzie plaża? metr od wody kamyki,skały, skały,trochę kamyków...dochodzimy do plaży-Trstenica -jest miejsce do kąpieli trzeba tylko wyrzuci parę desek,butelek,jakies przebite kółko ratunkowe,dochodzimy do końca owej plazy a tam tylko 5 worów śmieci ,więcej nie ma co pisać
nastepny dzień ta sama droga tylko za kościołem w prawo ,jest port za nim kawałek kamyków powiedzmy że plaża -zostajemy
przedemną widok prom za promem,jakieś mniejsze pływadła,koleś wypożyczający skutery ,a za mną droga do portu czyli skuter,jeep,skuter,skuter,tir,osobówka itd. jak dla mnie mało romantyczne miejsce do wypoczynku a i kamienie wielkości pięści.Idąc dalej kończy się droga do portu jest trochę spokoju ,ale miejsca tego nie można nazwac plażą ,nie ma kamieni zaczęły sie głazy...jedno nieuważne wejście do wody żony skończyło się rozbitym kolanem.W akcie desperacji postanowiłem szukac jakies plaży samochodem -nema komentara szkoda paliwa przejedziesz x kilometrów i nic ciekawego nie znajdziesz
Starówka w tym mieście nie istnieje-sklep ,sklep,coś tam,jakaś willa zamknięta z 4 stron
miała być miejscowość dla "rodzin z dziećmi ze względu na łagodne wejscie do wody" - zgodze się z tym pod warunkiem ,że dzieci mają conajmniej 20 lat...
Jest niedziela decyzja jednogłośna wyjazd,ale nie ma właściciela apartmana ,dzwonie do znajomego w Kastel Luksić ma wolne dopiero od piątku,musieliśmy zostać wyjazd w piątek
Jestem obecnie w tym ,jak pare osób określiło,brudnym zalewie kasztelańskim woda tego samego koloru jak w Orebić ale takiego syfu na tych plażach nie widzę ,w niedzielę był atak jakieś trawy ale się skończyło
minusem tej lokalizacji są samoloty -po 2 dniach się ich nie zauważa
jest plaża szersza, węższa,nie odpowiada toważycho w jednym miejscu ide dalej 10m,200,jak ktoś ma ochote to km
jest starówka nie obwieszona tym "wiecznym odpustem" ale żyje życiem "tambylców" szczególnie wieczorem
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.08.2016 08:50

Są dwie opinie o Orebiciu.
mniamniuśna i Twoja.
Nikt nikomu nie będzie wytykał kto jak postrzega dane miejsce. Mnie się nie podobało na Krk i wielbiciele mnie chcieli zjeść żywcem.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.08.2016 09:08

Nie wyrażam nigdy negatywnych opinii na temat Cro , bo jednemu się podoba to , drugiemu tamto.
....ale co do tego , że Orebić to porażka , jest zgoda , byłem dzień i nigdy więcej.

:mrgreen: Teraz możecie mnie zjeść.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.08.2016 09:19

Ale że w Orebiczu nie ma super plaż było pisane na forum wiele, wiele razy :roll:
O tym, że nie ma starówki również (ja sama w kilku relacjach o tym wspominałam :wink: )
O tym, że jest port też chyba powszechnie wiadomo ... :roll:
Wystarczyło trochę poczytać przed wyjazdem ... :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.08.2016 09:28

Dlatego ja Agnieszko tylko z ciekawości by sprawdzić jak jest w tym słynnym Orebiczu tam zajrzałem , będąc na Korculi. :mrgreen:
To nie jest moje miejsce w Cro , do którego bym wracał.
W moim odczuciu wielkim plusem Orebicza jest bliskość na Korculę , która jest cudowna . :D
Na temat Peljesaca się nie wypowiadam , bo tylko go przejechałem.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.08.2016 09:36

maniust napisał(a):Na temat Peljesaca się nie wypowiadam , bo tylko go przejechałem.

I całe szczęście ... :wink: ,
spróbowałbyś coś złego na Peljesacz powiedzieć ... to bym Cię zjadła :lool:
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 30.08.2016 09:43

Szkoda że piszesz po fakcie, Pelješac to piękne miejsce a Orebič to świetna baza wypadowa.
Gdybyś zapytał wcześniej to dowiedział byś się że:
- w Orebiču jest fajna plaża przy hotelu Grand (ogólnodostępna)
- w Orebiču jest klasztor z przepięknym widokiem i starym kapitańskim cmentarzem
- Trstenica jest przereklamowana i nie warto :)
- starego miasta może nie ma ale przy deptaku są piękne stare wille kapitańskie
- jeśli chcesz starego miasta to na Korčule pływają tanie stateczki a podróż trwa 10-15 min
- na półwyspie są jedne z najpiękniejszych plaż wpisz w przeglądarkę: Divna i Duba o innych nie wspomnę
- można iść w góry na sv.Ilija
- trzeba odwiedzić Mljet i popływać w słonych jeziorkach
- trzeba odwiedzić Ston a w nim zobaczyć mury, salinę i koniecznie spróbować tutejszych ostryg
- trzeba przejechać przez tunel i zobaczyć małe piękne za tunelowe plażyczki i spróbować pysznych win z tamtejszych winnic
Moim zdaniem powinieneś teraz wrócić na półwysep :), bo co do tego że następny raz zapytasz nie mam wątpliwości.
P.S.
Mam nadzieję że zdrowie Żony już w porządku ?
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 640
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 30.08.2016 09:52

mysza73 napisał(a):
maniust napisał(a):Na temat Peljesaca się nie wypowiadam , bo tylko go przejechałem.

I całe szczęście ... :wink: ,
spróbowałbyś coś złego na Peljesacz powiedzieć ... to bym Cię zjadła :lool:


Potwierdzam Peljesacz super :lol: , w Orebiću byłem 2 raz, tym razem w Pernie i nam się tam podoba. Fajnych plaż jest dużo, że tylko wymienię Extravaganza, Duba, Divna itd.. :papa:
pkatyz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkatyz » 30.08.2016 10:02

Witam wszystkich.
Pozwolę sobie wypowiedzieć swoje (podkreślam subiektywne) zdanie na temat Orebić. Spędziłem tam prawie 3 tygodnie w 2012 r. w końcówce czerwca. Uważam te wakacje za jedne z bardziej udanych, na pewno też ze względu na to, iż trafiłem na wspaniałych Gospodarzy. Na pewno też nie traktowałem tej lokalizacji jako wczasów stacjonarnych, bo faktycznie brak tutaj klimatycznej starówki i po tygodniu pobytu może się znudzić. Natomiast jest to świetne miejsce wypadowe do zwiedzania półwyspu Pelješac, miasta Korcula, murów w Ston-ie, jak również Dubrownika (byliśmy tam 2 razy). Co do plaż w Orebicu to niech każdy sam oceni, ale wg mnie nie odbiegają standardem od większości plaż w Chorwacji. Jest łagodne zejście do morza, woda czysta, obok przy deptaku knajpki z przekąskami i zimnymi napitkami, czego chcieć więcej.
20120613_160414_CRO_Orebic.JPG
Plaża Trstenica

20120613_160440_CRO_Orebic.JPG
Plaża Trstenica

20120613_160458_CRO_Orebic.JPG
Plaża Trstenica

20120613_160655_CRO_Orebic.JPG
Plaża Trstenica

20120613_163844_CRO_Orebic.JPG
Plaża Trstenica

20120614_131223_CRO_Orebic.JPG
Plaża przy deptaku od Trstenicy w stronę portu

20120624_121559_CRO_Orebic.JPG
Plaża przy deptaku od Trstenicy w stronę portu

20120624_154510_CRO_Orebic.jpg
Widok z knajpki przy deptaku

20120624_171054_CRO_Orebic.jpg
Plaża przy deptaku od Trstenicy w stronę portu

20120626_173618_CRO_Orebic.jpg
Plaża przy deptaku od Trstenicy w stronę portu

20120626_180727_CRO_Orebic.jpg
Plaża przy deptaku od Trstenicy w stronę portu

Co do tytułowych 1362 km, to cóż każdy wie gdzie się wybiera i ile ma do przejechania kilometrów, trudno robić Orebicowi zarzut z tego gdzie się znajduje.
Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio edytowano 30.08.2016 10:18 przez pkatyz, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.08.2016 10:18

Kolega chyba tylko zaklepał, obejrzał zdjęcia w g. nawet nie sprawdzając czy dobrej okolicy zdjęcia ogląda i więcej się tematem nie interesował. Bo jak by się interesował to wiedziałby to, co wypunktował Kobal66.
Zanim zarezerwuję kwaterę (nie ważne gdzie i w jakim kraju) to sprawdzam za pomocą g.street najbliższe plaże, aby nie było rozczarowania.

okuma4 napisał(a):miała być miejscowość dla "rodzin z dziećmi ze względu na łagodne wejscie do wody" - zgodze się z tym pod warunkiem ,że dzieci mają conajmniej 20 lat...
To chyba masz lekko ograniczone w ruchach dziecko (nie chodzi mi o dzieci o ograniczonej sprawności, bo to inna kwestia) (zapewne większość czasu siedzi przed TV lub tabletem, bo teraz nawet 2latki się sadza, aby mieć spokój), bo wiadomo, że dziecku raczej nic nie przeszkadza (a dzieci, które nie chodzą to im już totalnie wszystko jedno), przeszkadza rodzicom.

okuma4 napisał(a):W akcie desperacji postanowiłem szukac jakies plaży samochodem -nema komentara szkoda paliwa przejedziesz x kilometrów i nic ciekawego nie znajdziesz
Widać, że w ogóle nie szukałeś, albo nie chciałeś znaleźć, bo wystarczy pojechać w kierunku Perna/Kuciste i już są piękne zatoczki...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 10:31

kaeres napisał(a):Są dwie opinie o Orebiciu.
mniamniuśna i Twoja.
Nikt nikomu nie będzie wytykał kto jak postrzega dane miejsce. Mnie się nie podobało na Krk i wielbiciele mnie chcieli zjeść żywcem.



Moja też...nigdy Orebica, jadac parę kilometrów dalej mam wybór wszelakich kwater, ciszę, spokój, zajebistą plażę, kawiarenki w zasiegu ręki. Orebic jest totalnie przereklamowany. :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.08.2016 10:36

Kolega chyba całą okolica jest zdegustowany, skoro żal paliwa na szukanie ładnych plaż, bo ich nie ma w okolicy :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.08.2016 10:58

piekara114 napisał(a):Kolega chyba całą okolica jest zdegustowany, skoro żal paliwa na szukanie ładnych plaż, bo ich nie ma w okolicy :roll:

Niestety , bo jak ktoś jedzie do Cro nie przygotowany to potem wszyscy są winni , tylko nie ja (w sensie ten co pojechał).
Ja wiedziałem , że Orebicz jest przereklamowany , zajrzałem tam tylko z ciekawości by się przekonać.
Tak jak napisałaś wcześniej , ja też każdy kolejny wyjazd do Cro planuję , czytam , analizuję , jeżdżę ludzikiem w lewo w prawo na gogle by się nie potem rozczarować. :D

Mam nadzieję że autor jednym wyjazdem nie zraził się do Cro , a jak tak , to będzie nam lużniej na plażach.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 30.08.2016 11:13

Kobal66 napisał(a):- trzeba odwiedzić Ston a w nim zobaczyć mury, salinę i koniecznie spróbować tutejszych ostryg



MMMmmm... dla samych ostryg wróciłabym na Peljesać :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 30.08.2016 11:15

Ja też jeżdżę gdzie się da "ludzikiem" i czytam jak najwięcej, ale czasem takie podejście to przekleństwo :mrgreen: Bo ciągle coś nie pasuje :mrgreen: Sam się przekonałem, że są miejsca które na żywo wyglądają zupełnie inaczej.
W Orebic jeszcze nie byłem, jeszcze dużo przede mną.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Orebić -1362 km i n i g d y więcej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone