Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis 2013 - pierwszy raz w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.01.2014 11:26

Będziemy w lipcu w Baska Voda i z pewnością odwiedzimy Omis- to będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji i już nie mogę się doczekać by to o czym czytam i co oglądam skonfrontować z rzeczywistością. Przy okazji Darku gdzie parkowaliście podczas wyprawy na Punta Rata w Breli.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.01.2014 11:31

Sorry - pytanie miało być do Damiana,Darek to mój kolega ,który od lat jeździ do Chorwacji ale w tych okolicach jeszcze nie był. Mocno namawiał mnie na Rovinij lub Korculę ale ja na debiut wybrałem Rivierę Makarską- czy dobrze zobaczymy.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 22.01.2014 22:33

kibic hr napisał(a):Będziemy w lipcu w Baska Voda i z pewnością odwiedzimy Omis- to będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji i już nie mogę się doczekać by to o czym czytam i co oglądam skonfrontować z rzeczywistością. Przy okazji Darku gdzie parkowaliście podczas wyprawy na Punta Rata w Breli.


Zobacz na mapę w Google. Skręciliśmy w ulicę put Solina (duże skrzyżowanie ze wskazem na Brele) zjeżdża się ostro w dół kilkoma zakosami prawie do końca i skręca się ostro w prawo w ulicę Filipinska, ta ulica to właściwie parkingi przy hotelach połączone ze sobą, jedziesz nią ile się da i dojeżdżasz do widocznego na zdjęciach w Google Maps kortu tenisowego, jest tam sporo miejsca do zaparkowania bo znajdują się tam jakieś rujny budynków pamiętające chyba miniony system, zostawiasz samochód w chaszczach lub na uklepanym placyku obok drogi i z buta przechodzisz dwadzieścia metrów wypadając z sosnowego lasku centralnie na Punta Rata. Dzień wcześniej zrobiliśmy rekonesans wybierając się na zachód słońca w Breli, żeby było wiadomo co, gdzie i jak. Dnia następnego z rana dokonaliśmy desantu na wspomnianą plażę zajmując dogodne miejsca i okopując się na z góry upatrzonych pozycjach :lol: Mimo, że była połowa września koło południa ludzi było jak mrówków.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 22.01.2014 22:57

Dzięki za odpowiedź. Też najpierw pojadę sprawdzić co i jak a któregoś dnia z rana uderzymy na plaże - chyba że stwierdzimy że nie jest dużo lepsza od tych w Baśce. A jakie jest Twoje zdanie o plaży w Omisie- słyszałem że jest piaszczysta i długo jest płytko- czy warto podjechać tam na jeden dzień i poplażować.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.01.2014 23:09

kibic hr napisał(a): o plaży w Omisie- słyszałem że jest piaszczysta i długo jest płytko- czy warto podjechać tam na jeden dzień i poplażować.


Plaża w Omiśu nie należy do specjalnie czystych :wink:

20120609183912(1).jpg
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 23.01.2014 22:07

Zdjęcie pokazuje plażę miejską przy porcie na której nie byłem, my plażowaliśmy na plaży po drugiej stronie Cetiny, która ciągnie się dość spory odcinek w stronę Splitu. Wybitnie czysto to nie było, jakieś niedopałki i inne drobne śmieci, no ale piach nie był przesiewany co rano jak ma to miejsce w Krynicy Morskiej :lol: Wszystko jednak zależy od plażowiczów, niektórzy się kultury i tak nie nauczą.
wojuwoju
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojuwoju » 19.02.2014 18:00

Damian78 napisał(a):
piekara114 napisał(a):A napisz jak wejść na ten góry zamek?
Bo w Omisiu byłam na tym dolnym, a jak zdecydujemy się na Brelę w 2014 to Omis odwiedzimy ponownie to i górny zamek by się zdobyło.

Idąc w górę rzeki od mostu po stronie starego miasta przechodzimy przez krótki tunel za którym jest parking. Kierujemy się w głąb parkingu, gdzie zaczyna się szlak przy drzewach i krzakach, na jakiejś rozwalonej budzie jest strzałka wskazująca szlak na zamek. Samo wejście na szlak jest zasłonięte bujna roślinnością i trzeba go poszukać, ja trafiłem przez przypadek na szlak zostawiając pewnego dnia samochód na parkingu. Podejście jest strome, lepiej w popołudniowych godzinach się wybrać by upał nie dawał się we znaki. By nie schodzić tą sama drogą idziemy szlakiem na południe, wzdłuż grzbietu góry na którym jest zamek i po około 200m schodzimy w prawo w dół, zakosami schodzimy w kierunku zabudowań miasta. Szlak kończy się za budynkiem straży pożarnej, w pobliżu portu i wyjścia ze starego miasta.


Jak długo podchodziliście pod zamek?
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 06.03.2014 22:40

Na tabliczce pisało coś koło godziny, ale w 45 min. daliśmy radę.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.05.2014 20:16

Witam serdecznie autora tej relacji. Wybieram się w czerwcu do Omisu i z przyjemnością obejrzałam Twoje zdjęcia. Są cudne.
Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku w tym roku.
Gosia :)
wojetek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojetek » 27.05.2014 12:37

I pomyśleć, że za dokładnie miesiąc będziemy mieli okazję podziwiać Omis na żywo - to nasz pierwszy urlop w Chorwacji.
Dzięki wielkie za relację i piękne fotki.. potwierdzasz, że Omis to bardzo dobry wybór :)
Obiecuję podzielić się wrażeniami po powrocie.
Pozdrawiam
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 27.05.2014 12:44

ooo piękny Omis :) wprawdzie mieszkaliśmy w Stanici ale w Omisie bylismy codziennie jedzonko,zwiedzanie, zakupy, super relacja i te fotki powalające - aaa i tez rok ubiegły czerwiec :lol:
pozdr Jacek :hut:
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 23.06.2014 23:26

Ja także przyłączę się do podziękowań za relację. Mam tylko pytanie - nie działają mi na pierwszych dwóch stronach "Obrazki". Kolejne odpalają się jako linki...ale też bez zdjęć. Czy pozostali czytelnicy też tak mają?
Wybieramy się za ....18 dni...a z pochwał wynika, że coś mnie minęło!
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.06.2014 00:05

ur-arek napisał(a):Ja także przyłączę się do podziękowań za relację. Mam tylko pytanie - nie działają mi na pierwszych dwóch stronach "Obrazki". Kolejne odpalają się jako linki...ale też bez zdjęć. Czy pozostali czytelnicy też tak mają?
Wybieramy się za ....18 dni...a z pochwał wynika, że coś mnie minęło!


...coś obrazki zniknęły :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.06.2014 21:48

mervik napisał(a):
ur-arek napisał(a):Ja także przyłączę się do podziękowań za relację. Mam tylko pytanie - nie działają mi na pierwszych dwóch stronach "Obrazki". Kolejne odpalają się jako linki...ale też bez zdjęć. Czy pozostali czytelnicy też tak mają?
Wybieramy się za ....18 dni...a z pochwał wynika, że coś mnie minęło!


...coś obrazki zniknęły :wink:


Niestety też tak mam.
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 13.07.2014 22:34

...już fotki mam! Może dlatego że akurat jestem w CRO?! :D
Zdjęcia faktycznie są przepiękne! I ogromna frajda widzieć to na żywo.
Załączniki:
5 widok na zamek fortecę Omis.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Omis 2013 - pierwszy raz w Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone