Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis 2013 - pierwszy raz w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 27.12.2013 15:12

ale piękne widoki, piękne zdjęcia:)
świetna relacja, balsam dla mej duszy w zimowe wieczory :oczko_usmiech:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 27.12.2013 21:26

olcia85 napisał(a):ale piękne widoki, piękne zdjęcia:)
świetna relacja, balsam dla mej duszy w zimowe wieczory :oczko_usmiech:


Ech, zima w tym roku jakaś niewydarzona, ale może to i lepiej, nie trzeba odśnieżać :D
Jeden z kolejnych dni to rejs na wyspę Brać do miejscowości Bol, na wiadomą plażę, Złoty Róg. Rejs trwał dwie godziny, może było by i szybciej, gdyby żona nie przejęła sterów :lol:
Obrazek
Bardzo podobało mi się to miejsce, piękna pogoda, cieplutko, pachnące sosny, żyć nie umierać.
Zanim dobiliśmy do brzegu.
Obrazek
Obrazek
Potem plaża.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcie z samego czubka rogu.
Obrazek
Było pięć minut do odpłynięcia statku, to jeszcze małą rundkę po mieście się zrobiło.
Obrazek
Obrazek
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 28.12.2013 18:12

Kolejny dzień to wizyta w Breli. Tyle się tutaj naczytałem o wspaniałości plaż w tej miejscowości, że plażowanie tam było obowiązkowym punktem w programie wakacyjnym. Dzień wcześniej wybraliśmy się na rekonesans do Breli, zaliczając przy okazji zachód słońca. Czytałem też gdzieś, że plaża Punta Rata w Breli to jedna z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie, więc wybór miejsca plażowania na dzień następny wydawał się oczywisty. Na plaży byliśmy dość wcześnie by mieć dużą dowolność w wyborze miejsca do leżenia, do południa plaża szczelnie się zapełniła. Duże wrażenia zrobiła na mnie czystość na plaży jak i bliższej okolicy, stylowe prysznice :lol: i toaleta jak na statku kosmicznym.
Miejsce naszego plażowania.
Obrazek
Brela w promieniach zachodzącego słońca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I w drodze powrotnej zachód słońca z Jadranki.
Obrazek
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 30.12.2013 01:55

Witam.
Świetne profesjonalne zdjęcia, zapierają dech w piersi.
Fajna relacja i miło mi powspominać znane miejsca.
Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.12.2013 09:07

mirasowski napisał(a):Witam.
Świetne profesjonalne zdjęcia, zapierają dech w piersi.
Fajna relacja i miło mi powspominać znane miejsca.
Pozdrawiam.


faktycznie robią wrażenia i oddają cały urok Breli, ale chyba trochu podrasowane (szczególnie 6te), lub bdb sprzet i fotograf; jak ma to upiększyć to czemu nie;

widzę miejscówkę mieliście z naturalnym zadaszeniem :mrgreen:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 30.12.2013 22:28

Wszystkie zdjęcia w większym lub mniejszym stopniu są poddane obróbce, robione Nikon 5100 ze szkłem Nikkor 17-55/2.8. Fotografia robiona amatorsko :D
Dzień następny, pogoda kiepska, zbiera się na ulewę, nici z plażowania, więc jedziemy do Split-u. Jakimś cudem znajdujemy miejsce parkingowe i na czuja udaje nam się trafić spacerkiem na nabrzeże. Nadciąga jednak burza stulecia.
Obrazek
Godzinę stoimy pod jakimś marnym zadaszeniem kąpani strugami chorwackiego deszczu, normalnie biały szkwał na lądzie :lol: potem zahaczamy się w małej pizzerii i jak deszcz odpuszcza wychodzimy poszwendać się po uliczkach Pałacu Dioklecjana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W końcu pogoda klaruje się na dobre i robi się tak jak w Chorwacji być powinno.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zwiedzenie Splitu ograniczyliśmy tylko do rejonu pałacu a i tak dzień zleciał w oka mgnieniu, jakoś za specjalnie się nie interesowałem czy jest jeszcze coś ciekawego do zobaczenia w tym mieście, może następnym razem bardziej się wgryziemy w historię tego miasta.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.01.2014 17:49

Ciekawa relacja. Zostaję z Wami :D
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 04.01.2014 19:53

Kilka ostatnich dni było pod chmurką, więc była okazja zobaczyć coś mniej morskiego. Był plan przejechać się samochodem w górę kanionu Cetiny, ale stanęło na podziwianiu widoków z łódki. Łódki odpływają z przystani za mostem w Omisiu, płyną około 45min. w górę rzeki, gdzie jest przystań wysiadkowa przy starym młynie, mamy godzinkę na "zbijanie bąków" i wsiadamy w podróż powrotną. Generalnie jakichś super wrażeń nie ma się co spodziewać, ot taka wycieczka dla zaliczenia i zabicia czasu jak już wszystko w koło się zobaczyło. Kilka widoków kanionu rzeki i Omisia z rzeki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 04.01.2014 20:02

Przysiadam bo Omiś jest jedna z opcji na tegoroczny urlop
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.01.2014 18:08

Z przyjemnością oglądam zdjęcia w Twojej relacji. Szacun.

Pozdrawiam
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 07.01.2014 16:00

Jak cudnie przeżyć to jeszcze raz. Nasze wakacje 2013 wygdądały prawie identycznie, z jednym wyjątkiem... Zostawiliśmy Mostar na następny raz :) i ten następny raz niebawem, więc wskazówki się bardzo przydadzą. Twoje zdjęcia :-) wielki szacun, moje pokazuje tylko najbliższym ;) Świetna relacja!
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.01.2014 19:37

Ładne zdjęcia! My też wybieramy się tym roku w te okolice więc z przyjemnością będziemy śledzić relację.
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 07.01.2014 20:27

Bardzo ciekawa relacja, a zdjęcia - zwłaszcza Omis wieczorową porą - dla wielu z nas -jak słychać - nieosiagalne :D
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.01.2014 11:38

Świetne HDR-y.
Najbardziej podobaja mi się te z Breli.

Pozdrawiam
Rafał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.01.2014 12:56

Rafles278 napisał(a):Świetne HDR-y.


tak misię spodobały te zdjęcia, że zapodam sobie jakiś prg do tworzenia hadeerów, bo w posiadanym takiej funkcji brak

czekamy na cd
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Omis 2013 - pierwszy raz w Chorwacji. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone