Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś - co możecie powiedzieć na ten temat?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 31.05.2012 19:42

o jedzonku chociażby tutaj, ale jest jeszcze kilka innych tematów forum/viewtopic.php?p=948206
Pozdrav
mrsperfect
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrsperfect » 01.06.2012 00:16

dziękuję bardzo:) czy na 2 tygodnie 800- 1000 zł dla jednej osoby spokojnie starczy odliczając nocleg i drogę?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.06.2012 07:42

mrsperfect napisał(a):dziękuję bardzo:) czy na 2 tygodnie 800- 1000 zł dla jednej osoby spokojnie starczy odliczając nocleg i drogę?


Ile kosztuje urlop w Chorwacji
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.06.2012 23:30

Buber napisał(a): Omis - gdy jestem na MR, zawsze tam zaglądam na jeden dzień. ...

Gdybyś choć raz zatrzymałaś się kilka kilometrów przed Omiszem (w wiadomym miejscu), to MR zamieniłbyś na OR ;)

mrsperfect,
Burek w Omiszu to podstawa! > Chorwackie targi, kramy,kramiki..czyli na zakupy czas....
Arbuzy dużo tańsze w markecie KONZUM.
Trunki u straganiarzy można kupić jak komuś zależy na ładnym wazoniku - zawartość wylałem do zlewu. :evil: Najwięksi naciągacze i ściemniacze jakich w Cro spotkałem (aaa.. i koleś z budki w Bol na Brac, który za 1,5l wody zawołał 20kn)! Jak Bubi napisał, po wszelkie pamiątki udać się do sklepu lub do BV, a kasę - mimo wielu kantorów - wymienić w banku.
konoba Kremenko--hen wysoko,wysoko pod samiuskim niebem
KRKA sobie darować, chyba że po kąpieli pod wodospadem udacie się na lody do Trogiru. Jednak to region, który przeważnie się zwiedza stacjonując w okolicach Trogiru tudzież Primosten. KRKA "dupy nie urywa" a dzień stracony - przejazd przez Split plus siły trzeba jeszcze zachować na korek przed Omiszem (tworzy się od strony Splitu).
Obowiązkowo > http://www.dalmatiarafting-cetina.hr/ (wyżej w linku moja "instrukcja" jak się przygotować)
Plaża? Najbliższa godna około 12km na południe od Omisza.
Na forum moja praca dyplomowa z tej okolicy, szukać info.

Makłowicz w podróży > Środkowa Dalmacja - Słodka Cetina

p
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2012 12:11

Za kapelusz słomiany chłopaczek na początku głównej drogi Omisia chciał 50 kn :( ...jak mu pokazałem identyczny, który po drugiej stronie kupiłem za 30 kn to powiedział, że ten papir, karton i zwiał z pola widzenia :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.06.2012 20:46

alessandro1977 napisał(a):Za kapelusz słomiany chłopaczek na początku głównej drogi Omisia chciał 50 kn :( ...jak mu pokazałem identyczny, który po drugiej stronie kupiłem za 30 kn to powiedział, że ten papir, karton i zwiał z pola widzenia :D

A i dobrze się może stało, bo jak kolega by wyglądał w słomianym kapeluszu :roll: :wink:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 02.06.2012 22:22

alessandro1977 napisał(a):Za kapelusz słomiany chłopaczek na początku głównej drogi Omisia chciał 50 kn :( ...jak mu pokazałem identyczny, który po drugiej stronie kupiłem za 30 kn to powiedział, że ten papir, karton i zwiał z pola widzenia :D

Ojtam ojtam .Chłpoaczek też potrzebuje zarobić :wink:
SylwiaSz85
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaSz85 » 08.01.2018 10:32

Mam pytanie ad. twierdzy Mirabello. Czy ktoś wchodził tam z małym dzieckiem (2lata) ?- jeśli tak to jak wyglada wejście ?Wiem ze może głupie pytanie zadaje ale tam jeszcze nie byliśmy, a zawsze jeżdżąc do Chorwacji staramy się dużo zobaczyć, jednak w tym roku będziemy nieco ograniczeni przez malutka jeszcze córeczkę... mimo wszystko nie chcemy 2 tygodnie leżeć na plazy plackiem :roll: 8O
AlbatrosPoland
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlbatrosPoland » 06.08.2022 21:54

Omiś:
Pojechaliśmy, bo kolega był i zdjęcia pokazał.
+ piękne widoki, bajkowe bym powiedział, piaszczysta (żwirek i muchomorek) plaża,
- jeden wielki tłum ludzi i jedna wielka kolejka samochodów... Tłumy Polaków (miałem wrażenie, że jestem w PL). Nie rozumiem, jak tam można wypoczywać (ruch samochodowy i tłumy ludzi)... Byłem tam 2 noce, o 2 za dużo. Byłem w HR 5 raz, ale zawsze na mało znanej wyspie, na której tablica PL to rzadkość. Tu dopiero zobaczyłem tłumy rodaków, tu zobaczyłem "przeprowadzaczki" i to na 3 przejściach na obok siebie. Gdyby nie one, to nie wiem, co by było. Tu zobaczyłem, że prawdziwy Chorwat przejedzie Cię po przejściu, bo pieszy, to jakiś śmieć... Zatrzymał się Ukrainiec, Polak, ale miejscowi po nogach przejadą... Ci naganiacze, na te łódki, są natrętni, jak miejscowe osy...

Lody droższe niż "u mnie" o 2 łasiczki, czyli 12 kun, cukier ;-) tańszy o 3 kuny.

Coś dla rodziców: Na fortecę, tą na szczycie góry wchodziliśmy ścieżką "hard" z 7 i 12 letnią córką. Starsza w ręka w ortezie. Szliśmy równe 45 minut, mimo wielu przerw na picie. Także, da się. Schodziliśmy ścieżką "easy". Niby łatwiejsza, ale na końcu ciężko się zorientować, w którym kierunku schodzić. Cena 25 łasic. Za 7 latkę nie skasował nic.

Pozdrawiam z Bydgoszczy.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omiś - co możecie powiedzieć na ten temat? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone