Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

konoba Kremenko--hen wysoko,wysoko pod samiuskim niebem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007
konoba Kremenko--hen wysoko,wysoko pod samiuskim niebem

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 14.06.2008 18:51

Chce zapytac cromaniakow o wrazenia z pobytu w tum super miejscu??na pewno tam dotarliscie,opiszcie wrazenia. ja bylam zachwycona,konoba w jaskini a ten dojazd...bardzo urokliwe miejsce.,Omis za plecami ma prawdziwe cuda.. 8O
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 14.06.2008 20:33

Niestety nie miałam okazji tam być ale czytałam o tym miejscu. Jak możesz to napisz mi jak tam dojechać z Omisu. Może masz jakieś zdjęcia z tego miejsca to zamieść je na forum.
Pozdrawiam Monika
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.06.2008 00:42

Byłem,
dojazd rzeczywiście robi wrażenie. Lokalizacja wyjątkowa, jeśli nie chcecie jechać własnym samochodem można zamówić transport (busiki widoczne na zdjęciu) np z parkingu przed marketem Studenac.
Jak już nacieszymy oczy krajobrazami to warto również patrząc na mijane domostwa uświadomić sobie, że Chorwacja to nie tylko luksus nadmorskiego wypoczynku - po drodze zobaczycie trochę inną Chorwację...
a konoba ma niepowtarzalny klimat :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 16.06.2008 09:50

Czy można prosić o dokładniejszy opis dojazdu :oops: :papa:
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.06.2008 10:21

jacusd napisał(a):Czy można prosić o dokładniejszy opis dojazdu :oops: :papa:


Przed mostem na Cetinie skręcamy w prawo w kierunku widocznego na pierwszym zdjęciu tunelu, potem pilnie śledzimy strzałki i tablice informacyjne (konoba Kremenko) pnąc się w górę do miejscowości Svinišce. Na pierwszym rozjeździe za tunelem drogowskaz niezbyt precyzyjnie wskazuje jazdę: dołem czy lekko do góry w prawo (?) - obie drogi doprowadzą do celu choć jedna z nich jest trochę bardziej kręta i stroma:)
Pozdrav

Znalazłem jeszcze folder reklamowy z mapką - skan poniżej:

Obrazek

tu zobacz mapę w powiększeniu
Ostatnio edytowano 16.06.2008 10:43 przez andy.pl, łącznie edytowano 1 raz
morawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) morawa » 16.06.2008 10:21

Też chętnie przękąsił bym dina :-) poproszę o jakieś namiary
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.06.2008 10:46

morawa napisał(a):Też chętnie przękąsił bym dina :-) poproszę o jakieś namiary


W międzyczasie dołożyłem mapkę - widać na niej nry telefonów.
Radzę rezerwować sobie miejsce bo zwłaszcza w sezonie ciężko o wolny stolik. Nie wiedziałem i trasę widokową zaliczyłem dwa razy :lool:
Przyjemności :hut:
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 16.06.2008 13:26

Cześć andy.pl.
Jadąć od camp Galeb to te tunel jest za mostem. Prawda? Dzięki za zdjęcia i mapkę. A co byś polecił spróbować w tej knajpce?
Pozdrawiam Monika
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 16.06.2008 23:48

monika2277 napisał(a):Cześć andy.pl.
Jadąć od camp Galeb to te tunel jest za mostem. Prawda? Dzięki za zdjęcia i mapkę. A co byś polecił spróbować w tej knajpce?
Pozdrawiam Monika


Andy,dzięki za nawigację. a co polecam? hobotnica ispod peke...rewelka.w ogóle kuchnia tej konoby jest nieziemska..podobnie jak jej polożenie. dobar tek svima! :lol:
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 17.06.2008 00:31

monika2277 napisał(a):Cześć andy.pl.
Jadąć od camp Galeb to te tunel jest za mostem. Prawda? Dzięki za zdjęcia i mapkę. A co byś polecił spróbować w tej knajpce?
Pozdrawiam Monika

I kuchnia i atmosfera jest fajna - jak się uśmiechniesz do kelnera to Cię zaprowadzi do kuchni i pokaże co i jak przygotowują - ja nie pamiętam nic z menu, wiem, że próbowałem parę rzeczy na zasadzie (zwiedzając kuchnię): o kurcze, ale to świetnie wygląda! musi być super! I jeszcze to bym chciał spróbować!! :)
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 17.06.2008 00:54

Też byłem u KREMENKI w zeszłym roku, BAAARDZO polecam.
Niestety nie wiedziałem, że jest tak oblegana więc tylko dzięki uprzejmości obsługi wcisnęliśmy się na szybki obiadek (Kanoba jest czynna od godz. 17 i należy wcześniej zamówić miejsce telefonicznie) przed gości, którzy mieli przyjechać nieco później.
Tu podaję namiary:
Matko (Alen) Bartulin
Svinisce , Croatia
+385 (21) 860291
a tu pare linków:
http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... -BR-1.html
http://www.omis24.de/galerie/kremenko/
http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=4121
http://www.totaldalmacija.com/tvrtka.as ... anyid=9679
Niestety przez to, że mieliśmy tylko 1 godzinę to nie mogliśmy spróbować owoców morza gdyż te wg obsługi przyrządzane są do dwóch godz. żal. Więc tylko mięsko np. ciapevici, stek itp.
Za obiad dla trzech osób (mało nie mogących) plus picie kawa i jamnica zapłaciliśmy 270 kun (na okrągło 300 za bardzo miłą obsługę) niestety żona przeszła na islam, młody za młody a ja prowadziłem to wina nie spróbowałem.
Ale mimo, że wina nie piłem to BAAARDZO polecam (a jakie na sąsiednim stoliku langusty rąbali ach jaki żal).

PS.
Do Admina
Co zrobić, żeby zamiast myślników nie wyskakiwały jakieś takie: –
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 18.06.2008 00:15

Też byliśmy i też polecamy,sam dojazd -przyspieszone bicie serca,niezapomniane emocje,miejsce super,potwierdzam miejsca trzeba rezerwować,nam się udało, bo byliśmy jeszcze przed otwarciem, a knajpa i tak była już pełna,ale akurat ktoś wychodził.Złapała nas tam burza i ulewa, więc byłam przerażona jak w tej ciemnicy i deszczu wrócimy,ale daliśmy radę,choć wylądowaliśmy u kogoś na podwórku.Nie zapomnę, jak prawie składaliśmy lusterka,żeby przejechać między dwoma domami...
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 18.06.2008 13:53

Dziękuje wam BARDZO. W tym roku na pewno odwiedzę tą konobe. I tak jak mówicie zarezerwuje miejsce wcześniej.
Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku. Monika
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 15.05.2013 13:04

Mam pytanko - czy orientuje się ktoś od kiedy (jakiego miesiąca) konoba jest czynna i czy można rezerwować stolik mejlowo? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.05.2013 14:15

Radno vrijeme: pon - ned: 17 - 24 h (ljetno radno vrijeme)
Rezervacija: rezervacije na 021 864 477, 021 860 291, 091 2508 017
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.facebook.com/profile.php?id=1746938048
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
konoba Kremenko--hen wysoko,wysoko pod samiuskim niebem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone