Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś - co możecie powiedzieć na ten temat?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mrsperfect
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2012
Omiś - co możecie powiedzieć na ten temat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrsperfect » 26.05.2012 00:50

Witam, wybieram się do Chorwacji w tym roku po raz pierwszy na dwa tygodnie. Jedziemy we czwórkę ze znajomymi. Jesteśmy studentami tak więc co możecie polecić do zobaczenia, zjedzenia, zabawy itp. Nocleg już zaklepany. Przeglądnełam google i czytałam coś i raftingu, starym mieście, wodospadach. Ktoś był? Może cos polecic? Będę wdzięczna :)
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 26.05.2012 06:57

Bylismy w zeszlym roku w Omisiu i polecam bardzo. Rafting na Cetinie tez fajna sprawa(okolo 3.5 godziny plyniecia). Miasteczko pieknie wyglada z zamku piratów, zwlaszcza w nocy.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.05.2012 11:07

wpisz TUTAJ słowo Omisz i wyświetlą się całe zasoby forum na ten temat.
Pozdrawiam
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.05.2012 11:10

Byliśmu wzeszłym roku 8 km od Omisz .Mieścinka sympatyczna,stara zabudowa nadaje swoisty charakter.W lipcu festiwal pieśni dalmatyńskich "KLAPA"- to oczywiście taka nazwa a nie recenzja :wink:
Dobra baza wypadowa na rejsy na Hvar cz Brać,mozna również popłynąć łodzią w góre rzeki Cetiny lub zaliczyć wpomniany juz rafting.
Jeżeli chodzi o plaże to tej w Omiszu nie polecam-brudno
Ale miasteczko warte odwiedzenia.
http://www.omisinfo.com/pl/omis/o-omisu/
Ostatnio edytowano 26.05.2012 21:23 przez Rafał78, łącznie edytowano 2 razy
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 26.05.2012 20:25

Poprzedni urlop w Cro to był w Duce Luka kolo Omisu. Miejsce Duce Luka jak i Omis bardzo przyjemne i ładne.
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 26.05.2012 21:01

Hm...zależy, co kto lubi. Byłem w Omiszu w ubiegłym roku w sierpniu - na jednodniowym wypadzie. Zapamiętałem go tak:

1. Piękne, zapierające dech w piersiach widoki (zwłaszcza ze wspomnianej wyżej twierdzy piratów).
2. Tłumy ludzi w centrum miasta (im bliżej wieczoru tym więcej ludzi).
3. Zatłoczona, głośna i dość brudna plaża.

Czułem się trochę jak w Łebie :D (krajobraz trochę inny :D ).

Uważam, że w Chorwacji jest wiele lepszych miejsc na spędzenie urlopu, ale "ilu ludzi - tyle opinii". Osobiście wolę spokojniejsze miejsca ----> zadupia. :D
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 26.05.2012 21:52

Uważam, że w Chorwacji jest wiele lepszych miejsc na spędzenie urlopu, ale "ilu ludzi - tyle opinii". Osobiście wolę spokojniejsze miejsca ----> zadupia. :D[/quote]

No to tak jak piszesz tylko że to właśnie takie zadupie oczywiście to moja prywatna opinia. :lol:
mrsperfect
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrsperfect » 28.05.2012 21:48

Dzięki za opinie :) a jeżeli chodzi o rafting to jakie ceny? i jaki język najczęsciej jest tam używany?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 28.05.2012 22:00

mrsperfect napisał(a):Dzięki za opinie :) a jeżeli chodzi o rafting to jakie ceny? i jaki język najczęsciej jest tam używany?


Wiele,a właściwie wszystko znajdziesz tu:

forum/viewtopic.php?t=33159

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=347188#347188

O język się nie martw.
Dogadasz się też i po polsku :wink:
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 29.05.2012 10:02

ojtus napisał(a):Hm...zależy, co kto lubi. Byłem w Omiszu w ubiegłym roku w sierpniu - na jednodniowym wypadzie. Zapamiętałem go tak:

1. Piękne, zapierające dech w piersiach widoki (zwłaszcza ze wspomnianej wyżej twierdzy piratów).
2. Tłumy ludzi w centrum miasta (im bliżej wieczoru tym więcej ludzi).
3. Zatłoczona, głośna i dość brudna plaża.

Czułem się trochę jak w Łebie :D (krajobraz trochę inny :D ).

Uważam, że w Chorwacji jest wiele lepszych miejsc na spędzenie urlopu, ale "ilu ludzi - tyle opinii". Osobiście wolę spokojniejsze miejsca ----> zadupia. :D


Nie do końca się zgadzam. Również w zeszłym roku byliśmy w tamtej okolicy, dokładnie na tzw. zadupiu 9km od Omisia, dlatego samo miasto miało super klimat śródziemnomorskiego porciku z piękną starówką. W lipcu i sierpniu przypuszczam, że wszędzie jest tłoczno, dlatego wypoczywać fajniej jest z dala od miasta i brudnej plaży, ale samo miasteczko jest piękne. Proponuję zwiedzenie Makarskiej dla porównania i doświadczenia co to znaczy tłok.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.05.2012 10:12

Witam

Omis - gdy jestem na MR, zawsze tam zaglądam na jeden dzień.
Ładna starówka (w Makarskiej takiej nie ma) z klimatem.
Knajpki takie sobie.
Ale w centrum koło katedry jeden z najfajniejszych i tańszych sklepików z pamiątkami w Dalmacji.
Wyjście na twierdzę Mirabella i widok z niej (jest druga twierdza, ale wyżej .. i inną drogą - Interseal tam był).

Cetina i rafting.
Knajpki w górze rzeki - bodajże Kremenko w Svinisce i Kunjak w Kucisce.

Reasumując - okolica do zwiedzania super.
Do pobytu wakacyjnego już gorzej - trochę tłoczno w sezonie.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 29.05.2012 10:30

mrsperfect napisał(a):Dzięki za opinie :) a jeżeli chodzi o rafting to jakie ceny? i jaki język najczęsciej jest tam używany?

http://www.raft.hr/Html/Polish/cetina.htm
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 29.05.2012 10:49

W Omis polecam restaurację Milo i pizzerię niemal na przeciwko niej. Na początku głównego deptaku dwie kobiety prowadzą sklep z trunkami. Trzeba uwarzać, mnie wypuszczały dopiero gdy widziały, że mam już dość ;)
mrsperfect
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrsperfect » 31.05.2012 17:56

dziękuję bardzo:) a jak z pieniędzmi? Drogo? Jedziemy pierwszy raz i jak wcześniej pisałam jesteśmy studentami :) chcielibyśmy zwiedzać, bawić się kupić trochę pamiątek, i raczej nie mamy w planach codziennego gotowania. Nocleg i droga sa juz zapewnione ciekawi mnie ile potrzeba na osobę żeby tam przetrwać spokojnie. I co tam je się najczęściej? Tylko owoce morza? i czy tamtejsze jedzenie ujdzie w tłoku?
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 31.05.2012 19:37

Codziennie na owoce morza to raczej nie na portfel studenta :wink: tzn może i będzie Was stać, ale w przeliczeniu na ilość z pewnością można zjeść więcej i taniej innych potraw poszukaj o jedzonku jest bardzo dużo na forum :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omiś - co możecie powiedzieć na ten temat?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone