Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 01.07.2016 20:56

Drugi przejazd przez objazd M-L-P .pierwszy raz jechałem w zeszłym roku i oba przejazdy były bezbłędne. Nie ma się czego bać poczytać pooglądać i jechać. Pozdrawiam z Vodic. :boss: :papa:
Piotr i Magda
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.12.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr i Magda » 01.07.2016 23:47

Wczoraj wracaliśmy z Baśki po raz pierwszy objazdem wg opisu - trasa prosta, widokowo bardzo piękna i spokojna. Ale uwaga Słoweńcy budują autostradę z Ptuj do granicy - planowany termin oddania listopad 2017 - trzeb będzie być czujnym :D
P.S. To był nasz dziewiąty raz w CRO i już planujemy następny wyjazdy za rok :papa:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.07.2016 00:04

Dzisiaj wróciłem z Chorwacji. Objazd istnieje i ma się dobrze. Jedyne wahadło ma ok. 100 metrów długości i jest regulowane światłami, żadne korki się tam nie tworzą.
keeey3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.08.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeey3 » 03.07.2016 14:24

piekara114 napisał(a):
walp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Winietka kupiona na stacji Lormanje w Słowenii to jest na autostradzie A5 która prowadzi do granicy węgierskiej, więc skoro już byli na autostradzie słoweńskiej to kto mógł się spodziewać na tej stacji że chcą winiete którą już powinni mieć, sprzedali im więc na kolejne państwo czyli Węgry ;-)

I to jest - myślę - rozwiązanie tej ciekawej zagadki. :lol:

W sumie to macie rację :D
I 3 strony nabite o objeździe bez słoweńskiej winiety, ale za to z winietą węgierską :mrgreen: Trzeba chyba to dać do FAQ jako przestroga.....

Koleżanka może się jeszcze zdziwić jak coś przyjdzie do domu... Koszta wczasów w Cro pójdą w górę :? ....
Może koleżanka się jeszcze odezwie?



Witam

Rzeczywiście mocno się zdziwiłam czytając wasze posty :D

Ja już nawet nie przyglądałam się tej winiecie. Z powrotem jechaliśmy całą Słowenię na pewniaka myśląc, że mamy dobrą winietę :)

Kupując winietę Pan tylko zapytał gdzie jedziemy - odpowiedziałam że na Zagrzeb. Troszkę dziwne, że sprzedał nam winietę na Węgry skoro to nie jest po drodze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2016 14:37

Wasze szczęście, że nie było kontroli winiety naklejonej na szybę. :idea:
A przez Węgry do Zagrzebia można jechać, tylko bardziej naokoło :wink:
yaromir
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yaromir » 04.07.2016 14:15

Witam, czy oprócz słynnego ronda Pesnica pod A1 są inne znane, podobne miejsca przecięcia autostrady z drogami krajowymi, gdzie możemy zapłacić za brak winiety?
SenS
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.06.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) SenS » 05.07.2016 08:30

Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.07.2016 09:25

Wklep sobie sam objaz na Google autostradą a później objazdem.
Jak z jedziesz w Austrii już w Ilz to za oszczędzisz parę kilometrów i zatankujesz auto prawie złotówkę na litrze taniej niż na autostradzie ( rok i 2 temu było ponad 20 centow taniej na litrze 95)
Google podaje orientacyjny czas może się okazać że realny czas przejazdu będzie inny o różnej porze ale pokaże też tą orientacyjną różnicę w czasie przejazdów.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 05.07.2016 09:38

SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.

Jeśli na autostradzie będzie korek, a ona czasem korkuje się na końcu-zwężenie, to może okazać się, że objazdem będzie szybciej.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2016 09:40

SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.


Jeśli chodzi o kilometry to różnica znikoma. Czas to w moim przypadku 50 minut dłużej.....
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 05.07.2016 09:42

ka_sia8 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ka_sia8 napisał(a):Witam,
mam pytanie na temat tego "nieszczęsnego" objazdu autostrady SLO, otóż za 3 tygodnie jedziemy rodzinką pierwszy raz do Chorwacji ...

A konkretnie gdzie :?: :?:

Konkretnie to z Bydgoszczy do Seget Vranjica


kiedy startujecie ? ja ruszam z Kcyni 30/07 koło 14stej i też będę leciał na objazd M-L-P...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 05.07.2016 09:50

miro78 napisał(a):
SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.


Jeśli chodzi o kilometry to różnica znikoma. Czas to w moim przypadku 50 minut dłużej.....

50 minut dłużej? To musiał być spory ruch. Jadąc w miarę zgodnie z przepisami całą Słowenię przejechałem w ~55minut.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 05.07.2016 09:54

miro78 napisał(a):
SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.


Jeśli chodzi o kilometry to różnica znikoma. Czas to w moim przypadku 50 minut dłużej.....


50 minut dłużej? Nie wiem jak długo się jedzie autostradą, ale droga od Mureck do Ptuja zajęła mi właśnie góra 50 minut. Jadąc przepisowo. Nie sądzę więc, żeby droga autostradą była dużo krótsza, pewnie góra 15-20 minut mniej, pod warunkiem że na jej końcu nie ma korka, bo wtedy objazd ma przewagę.

Edit
Kolega mnie uprzedził :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.07.2016 10:37

Koenig napisał(a):
miro78 napisał(a):
SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.


Jeśli chodzi o kilometry to różnica znikoma. Czas to w moim przypadku 50 minut dłużej.....


50 minut dłużej? Nie wiem jak długo się jedzie autostradą, ale droga od Mureck do Ptuja zajęła mi właśnie góra 50 minut. Jadąc przepisowo. Nie sądzę więc, żeby droga autostradą była dużo krótsza, pewnie góra 15-20 minut mniej, pod warunkiem że na jej końcu nie ma korka, bo wtedy objazd ma przewagę.

Edit
Kolega mnie uprzedził :)


W moich wyliczeń na autostradzie jest szybciej o ok 30 min.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 05.07.2016 10:44

toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):
miro78 napisał(a):
SenS napisał(a):Witam, mam pytanie odnośnie tego objazdu. Wiadomo że jest to oszczędność około 150zł w dwie strony, jednak jak wygląda to czasowo? Ile dłużej jedzie się tym objazdem niż płatną autostradą? W ilości km też jest pewnie różnica.


Jeśli chodzi o kilometry to różnica znikoma. Czas to w moim przypadku 50 minut dłużej.....


50 minut dłużej? Nie wiem jak długo się jedzie autostradą, ale droga od Mureck do Ptuja zajęła mi właśnie góra 50 minut. Jadąc przepisowo. Nie sądzę więc, żeby droga autostradą była dużo krótsza, pewnie góra 15-20 minut mniej, pod warunkiem że na jej końcu nie ma korka, bo wtedy objazd ma przewagę.

Edit
Kolega mnie uprzedził :)


W moich wyliczeń na autostradzie jest szybciej o ok 30 min.


Czyli autostradą jedziesz przez Słowenię ile, 25 minut? Objazd to niecała godzina przecież. I to w godzinach "szczytu"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone