Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2016 11:12

piekara114 napisał(a):I 3 strony nabite o objeździe bez słoweńskiej winiety, ale za to z winietą węgierską :mrgreen: Trzeba chyba to dać do FAQ jako przestroga.....

Ten wątek jest dyskusyjny - konkrety są wydzielone.
To chyba pierwszy przypadek jazdy przez Słowenię z e-winietą węgierską.
Na szczęście bez mandatu.
Prawdopodobnie dlatego, że tak jak szybko wjechali na autostradę, tak szybko z niej zjechali.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2016 11:44

keeey3 napisał(a):Witam

Tak, tak już zdążyłam doczytać ale dopiero tutaj na forum.

Na trasie nie było takiej informacji więc nie mogłam tego wiedzieć.

Taka sytuacja może trafić na każdego dlatego nie warto się stresować za 16,50 euro w 2 strony.

Witam.
Byłby stres, gdyby była kontrola.
Sprzedano Wam e-winietę węgierską.
Jak długo (ile kilometrów) jechaliście w Słowenii autostradą w dwie strony :?: :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2016 12:04

Raczej jechali autostradą w obie strony, cytat z innego tematu:
keeey3 napisał(a):Witam

Wróciłam wczoraj z Chorwacji trasa z Breli (riwiera Makarska) do Żor (śląsk).

Trasa płatnymi autostradami przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Czas przejazdu 1150km w 11:50h (prowadziliśmy z mężem na zmianę).

Pomijając wszystkie zwężenia i przebudowy o których mowa w powyższych postach na drodze nie było żadnych korków.

Jedynie było widać że na trasie w przeciwnym kierunku czyli do Chorwacji robił się mały korek na granicy Austria-Słowienia (na około 30-50 samochodów).

Qrcze a niektórzy boją się wjechać "ślimakiem" za Ptuj, na objeździe M-L-P żeby mandatu nie dostać. A tu sobie pojeździli po Słowenii bez ważnej winiety i nic, prawie jak szóstka w LOTTO :oczko_usmiech: :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.06.2016 12:12

dids76 napisał(a):Raczej jechali autostradą w obie strony, cytat z innego tematu:
keeey3 napisał(a):Witam

Wróciłam wczoraj z Chorwacji trasa z Breli (riwiera Makarska) do Żor (śląsk).

Trasa płatnymi autostradami przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Czas przejazdu 1150km w 11:50h (prowadziliśmy z mężem na zmianę).

Pomijając wszystkie zwężenia i przebudowy o których mowa w powyższych postach na drodze nie było żadnych korków.

Jedynie było widać że na trasie w przeciwnym kierunku czyli do Chorwacji robił się mały korek na granicy Austria-Słowienia (na około 30-50 samochodów).

Qrcze a niektórzy boją się wjechać "ślimakiem" za Ptuj, na objeździe M-L-P żeby mandatu nie dostać. A tu sobie pojeździli po Słowenii bez ważnej winiety i nic, prawie jak szóstka w LOTTO :oczko_usmiech: :mrgreen:

To jak sobie uświadomią, że mogli jeszcze po Węgrzech pojeździć to im się przykro zrobi :mrgreen:
jaremy
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaremy » 29.06.2016 13:04

Mam prośbę. Jadę pierwszy raz do chorwacji (dokładnie do breli).
Mam zaplanowaną trasę: Łódź - Ostrava - Wiedeń - Murfeld - Mureck (tutaj chyba omijam płatne odcinki drogi w Słoweni) - Ptuj - Brela

Nie mogę jeszcze umieszczać linków


Chcę ominąć autostradę na Słowenii.
Powiedzcie czy dobrze myślę, że powinienem kupić winiety na Czechy, Austrię natomiast Chorwacja płatna jest na bramkach.
Z góry dzięki za podpowiedź
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2016 13:08

jaremy napisał(a):Mam prośbę. Jadę pierwszy raz do chorwacji (dokładnie do breli).
Mam zaplanowaną trasę: Łódź - Ostrava - Wiedeń - Murfeld - Mureck (tutaj chyba omijam płatne odcinki drogi w Słoweni) - Ptuj - Brela

Nie mogę jeszcze umieszczać linków


Chcę ominąć autostradę na Słowenii.
Powiedzcie czy dobrze myślę, że powinienem kupić winiety na Czechy, Austrię natomiast Chorwacja płatna jest na bramkach.
Z góry dzięki za podpowiedź

Tak. Dobrze myślisz. Czechy, Austria winiety. W Słowenii będziesz jechał objazdem więc nie kupuj. Cro bramki...
jaremy
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaremy » 29.06.2016 13:11

a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2016 13:19

jaremy napisał(a):a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?

"Pakuj się" niczego się nie musisz obawiać. Tu masz link do dyskusji na ten temat video-objazd-autostrady-slo-dyskusja-t29291.html?hilit=Objazd
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 16:02

Czy pakować się w objazd czy nie to musisz sam zdecydować czy szkoda Ci 30e czy też nie ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2016 17:48

anlama napisał(a):
jaremy napisał(a):a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?

"Pakuj się" niczego się nie musisz obawiać. Tu masz link do dyskusji na ten temat video-objazd-autostrady-slo-dyskusja-t29291.html?hilit=Objazd

A konkrety są tutaj >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 29.06.2016 20:13

jaremy napisał(a):a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?

to żadne pakowanie poprostu jedzie się tylko za paliwo a nie za 30euro :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 29.06.2016 21:56

jaremy napisał(a):a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?

Lepiej autostradą, ale 30 euro :D
Ja jechałem 4 razy objazdem ale już nie pojadę https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc mam traume :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2016 08:28

jasio napisał(a):
jaremy napisał(a):a pakować się w ten objazd czy lepiej jednak autostradą?

Lepiej autostradą, ale 30 euro :D
Ja jechałem 4 razy objazdem ale już nie pojadę https://www.youtube.com/watch?v=q5q-oLmwypc mam traume :lol:


Na czym polega ta trauma?

Że cały czas przekraczasz dopuszczalną prędkość nawet na krótkim odcinku gdzie wiadomo, że jest 50% na spotkanie suszarki nawet w środku nocy?

To nie trauma ale brak rozsądku

Tu jak widać nie sprawdza się powiedzenie "Polak mądry po szkodzie", tu czy przed czy po jednakowo g....

Ja jeżdżę od lat MLP i nie dość, ze 30E w kieszeni to często jeszcze szybciej ale każdy decyduje za siebie

Samochodem trochę śmigam, nie tylko PL

Po za PL na zwykłych drogach a zwłaszcza w terenie zabudowanym licznikowo dodaje maksymalnie 10 km/h
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2016 08:41

Wstałeś lewą nogą ? Wyluzuj.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2016 08:57

miro78 napisał(a):Wstałeś lewą nogą ? Wyluzuj.


Prawą, zawsze sprawdzam :)

W tym wątku niezmiernie często pojawia się info o patrolach na tej trasie, osobiście widuje je pewnie w 70% a jechałem tamtędy kilkanaście razy

Słowacka a nawet Czeska Policja tępi naszych ale nie dziwie się temu patrząc jakie blachy mają tablice pędzących i łamiących przepisy aut, no niestety

Słoweńska pilnuje porządku na bardzo popularnej tranzytowej drodze i jak widać się opłaca

Pisanie, że więcej się tamtędy nie pojedzie bo dostało się mandat (zapewne za prędkość) moim zdaniem jest dziwne

Skoro objazd pasował to może jednak warto cały czas zaoszczędzić te 30E tylko zastosować się do prawa obowiązującego w danym kraju?

Traumę to można mieć jak na krętej drodze w lesie wyskoczy dzik przed maskę, jak wpadnie się w nieoznakowaną dziurę na środku jezdni i złapie kapcia czy wjeżdża na wąski mostek gdzie nagle zapada się fragment jezdni ;)

Może poniżej takie brzydkie porównanie za które z góry przepraszam:

Mówi kolega do kolegi po wakacjach w cro: "ja tam więcej nie pojadę, traumę mam, no słuchajcie, nasrałem na wycieraczkę przed Konzumem i mi mandat dali"

Mnie mniej ludzi na objeździe nie martwi ale takie podejście do życia i prawa nieco wkurza ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone