Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2019 00:56

...na pewno jutro, lub pojutrze wyślę link jak omijamy autostradę w Słowenii. W tym roku jedziemy w kilka samochodów, więc na pewno warto...

Tylko pierwszy raz jadąc do Croatii uiszczałam opłatę sloweńskiej autostrady, jak dotychczas był to ostatni raz...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 30.06.2019 08:57

Wczoraj zaliczyłem objazd M-L-P-C.
Miałem jechać w nocy ale drzemka na parkingu mi się przedłużyła i zrobił się świt.
Trasa do przełknięcia ale rzeczywiście sporo zakrętów i serpentyn. Jechałem zgodnie z przepisami, więc wyszło trochę ponad półtorej godziny. Dla kierowcy z ręczną skrzynią biegów sporo wachlowania biegami. Zabłądzić się nie da, bo po stronie słoweńskiej trasa do granicy dobrze oznakowana, od Cvetlina również. Chociaż ja wbiłem w nawigacji Macelj przez Cvetlin i poprowadziła mnie bezbłędnie a na znakach drogowych tylko kontrolowałem ją.
Czy z powrotem pojadę objazdem? Jeszcze się zastanawiam, ale chyba odżałuję te 15 e i pojadę na trasą. No chyba, że będą korki na granicy.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.06.2019 09:26

Slavko1974 napisał(a):Czy z powrotem pojadę objazdem? Jeszcze się zastanawiam, ale chyba odżałuję te 15 e i pojadę na trasą. No chyba, że będą korki na granicy.


Ja się przerzuciłem na autostradę. Objazd pozostał tylko awaryjnie w przypadku korka na granicy.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2019 22:28

...no cóż, my również podjęliśmy wspólną decyzję i w Austrii podczas tankowania, wykupiliśmy miesięczne winetki na Słowenię.

Przekraczaliśmy dzisiaj granicę ok. 20.00, ruch był bardzo mały, autostrada nieomal pusta. Nawiasem mówiąc nocujemy właśnie również w Słowenii ☺
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 01.07.2019 11:49

Czy taki objazd jest realny?
Zakładałem że wcześniej zjadę na Durmanec, później na Cvetlin, ale jak się tak przyjrzałem to pomyślałem o takiej opcji.
Mniej kręcenia by było.

https://mapy.cz/s/3uDXO

objazd1.jpg


Jadąc do Cro przebiłem się z Iliz > Ptuj > Cvetlin. Ale odcinek od Iliz nie przekonał mnie do jazdy ( jechałem w nocy ) za dużo kręcenia i wąsko było. :)
Jutro powrót stąd analizuję powrót, jak nie będzie korków jadę autostradą, ale alternatywę trzeba mieć bo w tamtym roku ponad 2 godziny w czerwcu stałem, a przegapiłem zjazd na Durmanec jadąc lewym pasem.
Pozdrawiam aktualnie z Cro ( wsypa Brać - Postira, wyspa Pag - Mandre ) :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.07.2019 12:19

Nie do końca rozumiem - chcesz ominąć przejście graniczne bokiem?
Jeśli tak to nie radzę próbować. Chyba że źle mapę odczytałem.

Na SV od strony słoweńskiej to wygląda tak https://www.google.com/maps/@46.2770946 ... 312!8i6656
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 01.07.2019 12:58

Dzięki, masz racje teraz patrzę na zdjęcia satelitarne Google. Mapy cz tak mi wytyczyły mylnie, zawsze trzeba sprawdzać trzy razy :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2019 13:00

yabko napisał(a):Dzięki, masz racje teraz patrzę na zdjęcia satelitarne Google. Mapy cz tak mi wytyczyły mylnie, zawsze trzeba sprawdzać trzy razy :)


Mapy.cz to bardzo mało znana aplikacja. Ja w PL tego używam do jeżdżenia rowerem, gdyż to tego świetnie się nadaje. Autem z tym nie podróżowałem
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.07.2019 23:50

...dzisiaj wjeżdżając rano do Croatii, na granicy był mega korek. Staliśmy w nim na pewno ponad godzinę, w zasadzie tylko po to, żeby wyciągnąć i schować paszporty lub inne dowody tożsamości.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.07.2019 00:09

majeczka napisał(a):...dzisiaj wjeżdżając rano do Croatii, na granicy był mega korek. Staliśmy w nim na pewno ponad godzinę, w zasadzie tylko po to, żeby wyciągnąć i schować paszporty lub inne dowody tożsamości.

Płacisz i stoisz :idea: :? Nie podglądaliście z ciekawości jak na przejściu w Cvetlinie lub Rogatecu?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.07.2019 08:13

W Cvetlin nie ma chyba kamerek, a Google Maps też nie pokazuje natężenia ruchu.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 02.07.2019 10:27

Ja chciałem swoje 3€ wtrącić w temacie omijania płatnej autostrady w Słowenii i nawigacji.
W sumie może było, nie sprawdzałem (przyznaję), ale wychodzę z założenia, że lepiej przekazać dwa razy, niż zero.

Używam nawigacji Sygic, kupiłem ją kiedyśtam dawno, kosztowała mnie chyba w okolicy 19€ za wieczystą licencję.

Do rzeczy: ustalając trasę w Sygicu, można ustawić odrębne "opcje trasy" dla każdego przejeżdżanego kraju.
Dla przykładu: przez Polskę i Czechy i Austrię chcę jechać autostradami i drogami płatnymi:
Obrazek

ale przez Słowenię już nie:
Obrazek

Wystarczy więc odhaczyć drogi płatne w Słowenii, a Sygic sam zmieni trasę.

Z autostradami:
Obrazek

Bez autostrad:
Obrazek
Obrazek
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.07.2019 10:42

Na ostatnim zdjęciu prowadzi płatnym odcinkiem z Ptuja przed Podlehnik :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.07.2019 10:55

Tak, kamer nie ma. W ubiegłym roku jak trafił się koreczek w Cvetlinie GSV i waze wyświetlały drogę na czerwono.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 02.07.2019 10:56

Koenig napisał(a):Na ostatnim zdjęciu prowadzi płatnym odcinkiem z Ptuja przed Podlehnik :)

Można dodać dowolne punkty pośrednie dla trasy i zapisać ją jako ulubioną, żeby nie ustawiać za każdym razem.
Dodatkowo, ja zawsze robię też tak, że przed samą granicą słoweńską kasuję nawigację i wyznaczam tylko najbliższy odcinek do granicy chorwackiej, z pominięciem dróg płatnych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 259
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone