Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majdan72
Cromaniak
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 23.04.2019 12:41

toomas napisał(a):
kaeres napisał(a):I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.

Rozumiem ból:) Ja w 2018 wracając do PL dzięki GM zjechałem wcześniej i pojechałem na Cvetlin.

Ja w zeszłym roku kontrolowałem sytuację podczas powrotu i dzięki wcześniejszemu zjazdowi na Cvetlin byłem ok. 1,5-2h do przodu.
Nawiasem mówiąc prawie zawsze tamtędy jeżdżę i jeszcze nigdy nie żałowałem. Jak do Cro, tak i z powrotem.
Pozdrav :papa:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2019 13:58

kaeres napisał(a):I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.

W ubiegłym roku miałem podobnie, zjechałem na Cvetlin i straciłem ok 1,5h (korek zaczynał sie w okolicach cmentarza w Cvetlin).
Niestety GM nie pokazują natężenia ruchu na trasie przez Cvetlin :?
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 23.04.2019 20:10

rzdrozny napisał(a):Alechandro, z jakim wyprzedzeniem rezerwujecie ten hotel Marche Draganić?

Nigdy nie rezerwuję, 3 razy tam byłem i zawsze z drogi o różnych godzinach ( 15.30, 18.00, ostatnio prawie 24.00 ) i nie zdarzyło się aby brakowało pokoi. Z tym, że ja jeżdżę niedziela/poniedziałek ( zawsze w sezonie ) więc jak jedziesz piątek/sobota to lepiej rezerwuj.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 24.04.2019 12:08

sito_zabrze napisał(a):Na objeździe zdarzyło nam się kiedyś jechać po szutrze, przez jakieś pipdówy kukurydziane z zakrętami.

Widzę, że każdy chyba to przerabiał :)
Rok temu jechałem już z winietą, ale to ze względu, że ubździłem sobie zwiedzanie Planicy i okolic :) Także wjeżdżałem do CRO w Metlika. W tym roku jadę w sierpniu i poczekam na rozwój sytuacji :twisted:
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.04.2019 14:45

Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.
irekz12
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 25.04.2019 00:36

Cześć wariaty
w tym roku kolejny już raz,ale po raz pierwszy cisnę autostradą,jako ze jedziemy Fitem Scudo w 8 osób a Scudo łapie się na kategorię winiety A2 to autostrada wyjdzie po kosztach
powiedźcie gdzie kupić winietę po przekroczeniu granicy tak by się nie zagapić i nie przejechać bez winiety
jadę z 2-ego na 3 -ego lipca środek tygodnia ,granice w Macelj przekraczałem już pięć razy miedzy 02.00 a 04.00 w nocy i nigdy nie stałem w korku.dlatego teraz też tak pojadę, ile np od granicy mogę bezpiecznie jeszcze jechać bez winietki ,czy zaraz za granicą mam gdzie kupić czy spokojnie jeszcze mogę nie wiem 5/10 km przejechać i w tym czasie szukać stacji
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.04.2019 06:41

irekz12 napisał(a):Cześć wariaty
w tym roku kolejny już raz,ale po raz pierwszy cisnę autostradą,jako ze jedziemy Fitem Scudo w 8 osób a Scudo łapie się na kategorię winiety A2 to autostrada wyjdzie po kosztach
powiedźcie gdzie kupić winietę po przekroczeniu granicy tak by się nie zagapić i nie przejechać bez winiety
jadę z 2-ego na 3 -ego lipca środek tygodnia ,granice w Macelj przekraczałem już pięć razy miedzy 02.00 a 04.00 w nocy i nigdy nie stałem w korku.dlatego teraz też tak pojadę, ile np od granicy mogę bezpiecznie jeszcze jechać bez winietki ,czy zaraz za granicą mam gdzie kupić czy spokojnie jeszcze mogę nie wiem 5/10 km przejechać i w tym czasie szukać stacji

Tu masz ostatni punkt zakupu winiet:
https://www.google.pl/maps/@46.6850091, ... !1e3?hl=pl
Zaraz za przejściem masz po prawej Kompas Shop, pod wiatą też są punkty sprzedaży ale chyba do 22. Za to na stacji paliw jak zaznaczyłem jest całodobowo.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 08:57

Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...

W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.
james84
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 25.04.2019 09:50

wielbiciel napisał(a):Tu masz ostatni punkt zakupu winiet:
https://www.google.pl/maps/@46.6850091, ... !1e3?hl=pl
Zaraz za przejściem masz po prawej Kompas Shop, pod wiatą też są punkty sprzedaży ale chyba do 22. Za to na stacji paliw jak zaznaczyłem jest całodobowo.

Czy ceny w Kompas Shop są standardowe czy zawyżone ?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 10:04

toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...

Nie Rogatec, tylko Dobovec u Rogatca, ale tak.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 10:24

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):

Mi chodziło o to miejsce
rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 25.04.2019 11:48

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):

Jechał ktoś? Wydaje się być sensownym rozwiązaniem.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 12:47

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):

Mi chodziło o to miejsce

A, w takim razie ok. Nie wpadłem na to, że ktoś mógłby chcieć przekraczać tam granicę, skoro obok jest lepszy Dobovec.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 13:17

Marsallah napisał(a):
A, w takim razie ok. Nie wpadłem na to, że ktoś mógłby chcieć przekraczać tam granicę, skoro obok jest lepszy Dobovec.

W sumie masz racje...jakoś mi się wydawało, że Dobovec to przejście dla lokalnego ruchu a tak nie jest.

https://www.policija.si/eng/areas-of-work/border-matters-and-foreigners/border-crossings
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 15:04

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):

W sumie masz racje...jakoś mi się wydawało, że Dobovec to przejście dla lokalnego ruchu a tak nie jest.

:lol:

No to witaj w klubie - ja tak całe lata, jeżdżąc przez Dobovec, myślałem o Rogatcu, zawsze jak mijałem to przejście o sto metrów :lol: Inna sprawa, że wygodniejsza droga do Đurmanca (porównywałem na Gmaps) jest przez Dobovec.

Rok temu w ogóle olałem Słowenię - spodobały mi się Węgry i w tym roku powtarzam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 240
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019