Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 20.04.2019 17:34

cromanT napisał(a):
robertms napisał(a):ale czy obowiazkiem jest wiedziec wczesniej


Jadąc do obcego kraju masz obowiązek znać przepisy obowiązujące w tym kraju. Nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z jego przestrzegania lub nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem.


Mozna to takze rozumiec, ze masz obowiazek znac znak informujacy o winiecie, a nie siatke wszystkich platnych drog np. w Slowenii...

Prosty przyklad: jedziesz bez nawigacji, googlemapsow i tym podobnych, czyli wg znakow drogowych - przed Toba znak informujacy o platnym odcinku i droga jednokierunkowa...
Co robimy dalej...?

pozdrawiam
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 20.04.2019 18:09

robertms napisał(a):przed Toba znak informujacy o platnym odcinku i droga jednokierunkowa...
Co robimy dalej...?


Po pierwsze wjeżdżając do obcego kraju masz informację na tablicach o opłatach i na jakich drogach obowiązują (np. S i autostrady). Nidy nie ma tak, iż przed wjazdem na płatny odcinek nie ma info o opłatach a jak już jesteś na jednokierunkowym wjeździe to przegapiłeś znaki A odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta, jedziemy dalej, kupujemy winietę i po problemie. Za gapiostwo trzeba płacić.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 20.04.2019 18:24

cromanT napisał(a):
robertms napisał(a):przed Toba znak informujacy o platnym odcinku i droga jednokierunkowa...
Co robimy dalej...?


Po pierwsze wjeżdżając do obcego kraju masz informację na tablicach o opłatach i na jakich drogach obowiązują (np. S i autostrady). Nidy nie ma tak, iż przed wjazdem na płatny odcinek nie ma info o opłatach a jak już jesteś na jednokierunkowym wjeździe to przegapiłeś znaki A odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta, jedziemy dalej, kupujemy winietę i po problemie. Za gapiostwo trzeba płacić.


Dlaczego pytam...
W zeszle lato udalo mi sie bez winiety oczywiscie, przez gapiostwo wlasnie (i brak zasiegu dla netu) wjechac pod Lendava na platny odcinek slowenskiej A5, ktorym dojechalem oczywiscie do Letenye (M70). Moj syn jeszcze przed Zagrzebiem znalazl info "gdzies" na stronie DARS-u, ze po pierwszym info/znaku o winiecie masz obowiazek ja nabyc (oczywiscie nie bylo gdzie na autostradzie) i obowiazuje wtedy od drugiego info/znaku, ktorego ja sobie nie przypominam do granicy wegierskiej ponownie.
Wiec teraz, (oczywiscie szczesliwy z "zaoszczedzonych" 300E ewentualnego mandatu) zastanawiam sie, czy mialem tzw. szczescie nowicjusza i DARS mi "darowal", czy jechalem za szybko, zeby kamerki zczytaly numery rej... :)

pozdrawiam
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 20.04.2019 19:05

A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.04.2019 19:30

babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.


Ja mam podobnie. Winietę kupuje ale w rezerwie jest jedynie objazd granicy przez Cvetlin. Reszta autostradą.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2019 21:38

babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.

Ja mam tak samo, odkąd na pokładzie jest kolejna pasażerka, daruję sobie objazdy aby jak najszybciej dojechać do Hotelu Draganic Marche.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 21.04.2019 23:03

robertms napisał(a):Witam Swiatecznie

Moze troche z boku - piszecie o koniecznosci posiadania winiet - ale czy obowiazkiem jest wiedziec wczesniej, czy jesli widzicie info juz po wjezdzie na autostrade/platny odcinek, to nalezy "jak najszybciej" takowa winiete nabyc (nie wiem - stacja paliw, internet, policja...)???
Czy ktos czytal przepisy DARS-u na ich stronie?

pozdrawiam

Nie musisz wiedzieć wcześniej, przed wjazdem na płatną drogę masz znaki informujące - podobnie jak to ma miejsce u nas.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.04.2019 23:40

alechandro napisał(a):
babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.

Ja mam tak samo, odkąd na pokładzie jest kolejna pasażerka, daruję sobie objazdy aby jak najszybciej dojechać do Hotelu Draganic Marche.


My, mimo ze do bogaczy nie należymy , od 3 lat robimy tak samo i nie żałujemy :wink:
W sumie nie tylko o koszt chodzi. Na objeździe zdarzyło nam się kiedyś jechać po szutrze, przez jakieś pipdówy kukurydziane z zakrętami. Przy odpowiednim terminie wyjazdu argument o zapchanej granicy tez do nas nie dociera, jezdzimy albo we wrześniu albo w środku tygodnia. W tym roku jedziemy w sierpniu, jak bedzie korek na granicy to wtedy bedziemy się martwić objazdem :wink:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 22.04.2019 12:52

sito_zabrze napisał(a):
alechandro napisał(a):
babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.

Ja mam tak samo, odkąd na pokładzie jest kolejna pasażerka, daruję sobie objazdy aby jak najszybciej dojechać do Hotelu Draganic Marche.


My, mimo ze do bogaczy nie należymy , od 3 lat robimy tak samo i nie żałujemy :wink:
W sumie nie tylko o koszt chodzi. Na objeździe zdarzyło nam się kiedyś jechać po szutrze, przez jakieś pipdówy kukurydziane z zakrętami. Przy odpowiednim terminie wyjazdu argument o zapchanej granicy tez do nas nie dociera, jezdzimy albo we wrześniu albo w środku tygodnia. W tym roku jedziemy w sierpniu, jak bedzie korek na granicy to wtedy bedziemy się martwić objazdem :wink:

Ja również robię od 5 lat tak samo kupuje winety na Słowenie jadę autostradą po za tym śledzę natężenie ruchu na google maps i waze i wtedy decyduje czy zjechać z autostrady czy nie.Choć na kilka ostatnich lat tylko raz byłem zmuszony jechać przez Cvetlin z powodu korka w Macej a tak to było raczej spokojnie i nie warto było omijać tego przejśćia. Pozdro.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2019 14:50

sito_zabrze napisał(a):My, mimo ze do bogaczy nie należymy , od 3 lat robimy tak samo i nie żałujemy :wink:

Tu nie chodzi tylko o koszt jak napisałeś. Raz, że ten objazd podobał nam się wizualnie bo słoweńskie wioski są urokliwe, dwa to to, że robiliśmy dwa przystanki - w Mureck, który bardzo nam się podoba zatrzymywaliśmy się na kawę a w Pri Mici na pizzę. Teraz nam trochę tego brakuje ale szkoda czasu tym bardziej, że w ostatnich latach regularnie nocujemy w Marche Draganić. Zawsze wyjeżdżam w niedzielę lub poniedziałek i jak do tej pory nigdy większych problemów na granicy nie było.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.04.2019 11:18

babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.

Jeżeli by tylko chodziło o 15e to nie byłoby takiego wątku.
Najgorszy jest korek, na który możemy się naciąć na granicy w Macelji.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.04.2019 12:07

kaeres napisał(a):
babiszado napisał(a):A my z rodzinką żegnamy już w tym roku wszelkie objazdy. Przetrenowane kilka opcji (Ilz, Cvetlin (ta najfajniejsza) itp. ) ale jednak przy połączeniu całej Słowenii w autostradę wszelkie alternatywy wydają mi się stratą czasu, niepotrzebnym zwiększeniem zmęczenia, którego nie zrekompensuje 15E.

Jeżeli by tylko chodziło o 15e to nie byłoby takiego wątku.
Najgorszy jest korek, na który możemy się naciąć na granicy w Macelji.


dlatego trzeba kontrolować sytuację wcześniej i ewentualnie odbić na cvetlin albo inne przejście
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.04.2019 12:11

I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 23.04.2019 12:11

alechandro napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):My, mimo ze do bogaczy nie należymy , od 3 lat robimy tak samo i nie żałujemy :wink:

Tu nie chodzi tylko o koszt jak napisałeś. Raz, że ten objazd podobał nam się wizualnie bo słoweńskie wioski są urokliwe, dwa to to, że robiliśmy dwa przystanki - w Mureck, który bardzo nam się podoba zatrzymywaliśmy się na kawę a w Pri Mici na pizzę. Teraz nam trochę tego brakuje ale szkoda czasu tym bardziej, że w ostatnich latach regularnie nocujemy w Marche Draganić. Zawsze wyjeżdżam w niedzielę lub poniedziałek i jak do tej pory nigdy większych problemów na granicy nie było.


Alechandro, z jakim wyprzedzeniem rezerwujecie ten hotel Marche Draganić?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.04.2019 12:12

kaeres napisał(a):I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.


Rozumiem ból:) Ja w 2018 wracając do PL dzięki GM zjechałem wcześniej i pojechałem na Cvetlin.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 239
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone