Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 08.03.2019 11:27

Czytając wpisy, można dojść do wniosku, że u niektórych dzieci mają co roku 5 lat od 10 lat :D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.03.2019 12:20

arturescu napisał(a):Czytając wpisy, można dojść do wniosku, że u niektórych dzieci mają co roku 5 lat od 10 lat :D


Moje ma 4 lata
Rok temu w Makarskiej mialo 3
Dwa lata temu w Baśce miało 2
A trzy lata temu w Srimie miało rok z hakiem

W zeszłym roku na 12h jazdy ponad 8h przespało, 3h oglądało bajki a tylko godzinke pytało czy daleko jeszcze :oczko_usmiech:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.03.2019 12:54

kaeres napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...

Grunt to być optymistą nie ? :)
Szkoda, że cała rodzina później się denerwuje, a dzieci dają tak w kość, że odechciewa się myśleć pozytywnie....i to w drodze na wakacje.
Ja tylko radzę z doświadczenia.
Każdy tak pisze ja Ty do czasu pierwszego zatwardzenia na Macelj.

Przez przejście graniczne w Mecelj będą jechać obecnie ci, którzy jadą ze słoweńska winietą nowym odcinkiem autostrady. Bezpłatnie to tylko bokami np. Cvetlin, Rogatec, ... Na tych przejściach zapewne zwiększy się ruch w tym sezonie przez jadących M-L-P-... Trzeba brać uwagę na ewentualne zatwardzenia na tych przejściach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.03.2019 12:57

Koenig napisał(a):Jeżdżę w tygodniu, więc nigdy jeszcze nie stałem na granicy jadąc w tamtą stronę. W 2018 roku jechałem przez Cvetlin żeby poznać nową drogę na ten rok. Ale faktycznie zastanawiam się, czy Cvetlin się nie zakorkuje. Być może trzeba się będzie przerzucić na Ilz - Ormoż, choć bardzo lubię objazd M-L-P.
Trzeba będzie po prostu analizować posty tych, którzy pojadą na początku sezonu.

W ubiegłym roku w drodze powrotnej w Cvetlin stałem ok 1,5 godziny (korek był aż do okolic cmentarza), więc może się korkować :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Jak na razie na GM nie ma informacji ruchu przez Cvetlin, więc wcześniej nie wiadomo co się tam dzieje :?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.03.2019 13:10

No właśnie, brak kamerek i GM trochę utrudnia. W ubiegłym roku Cvetlin wziąłem "z marszu" :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.03.2019 08:59

Tak się zastanawiam, gdzie to siedzi w człowieku?
W domu nie ma problemu usiąść czy rozwalić się na kanapie/fotelu z książką w ręku (zakładam, że społeczność cro.pl jest oświeconym towarzystwem) i dwie-trzy godziny trwać tak w bezruchu szeleszcząc co jakiś czas kartkami.
W samochodzie w takiej sytuacji (bezruchu) jakby zwierz jaki się w człowieku budził...

Korek? Super, przeczytam parę/naście/dziesiąt stron...
A jeśli to korek "aktywny" (czyli trzeba jednak operować pedałami i patrzeć aby nie zaparkować w bagażniku) to załączam sobie tę książkę jako audiobooka.
Osobiście mam jakieś 50GB audio na sticku. Z czego ponad połowa to "mowa", czyli odczyty, referaty, wykłady, książki itp.
Podczas jazdy i stania wolę to od muzyki. Choć muzykę też załączam, ale krajobraz również musi pasować :wink:

Często się słyszy: "daj mi spokój, zostaw mnie w spokoju"
Nie, proszę państwa, zacznijcie do siebie samych mówić: "daj sobie spokój, zostaw się w spokoju" *


* obawiam się, że dotrze to zaledwie do ułamka promila
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 10.03.2019 15:02

Jadę w tym roku w czerwcu, na początku. Zastanawiam się, czy też będą problemy z objazdem, czy warto objeżdżać...Czytam wpisy i mam coraz więcej wątpliwości.. Może do czerwca będę mądrzejszy. Prawdę mówiąc, opłaty tranzytowe za autostrady są rzeczywiście w Słowenii wysokie za kilka kilometrów i aż krzyczą by się nie dać... Jadę z Legnicy, pewnie przez Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor i na Rogoźnicę. Ponieważ to czerwiec, to liczę na małe korki.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.03.2019 15:21

Grigorij napisał(a):Jadę w tym roku w czerwcu, na początku. Zastanawiam się, czy też będą problemy z objazdem, czy warto objeżdżać...Czytam wpisy i mam coraz więcej wątpliwości.. Może do czerwca będę mądrzejszy. Prawdę mówiąc, opłaty tranzytowe za autostrady są rzeczywiście w Słowenii wysokie za kilka kilometrów i aż krzyczą by się nie dać... Jadę z Legnicy, pewnie przez Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor i na Rogoźnicę. Ponieważ to czerwiec, to liczę na małe korki.


W czerwcu korki ? 8O
W zeszlym roku nie miałem ich nawet pod koniec czerwca a jechaliśmy na pierwszy wakacyjny weekend
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 10.03.2019 15:26

Dziękuję. Czyli nie ma potrzeby kombinowania.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 11.03.2019 10:00

boboo napisał(a):Tak się zastanawiam, gdzie to siedzi w człowieku?
W domu nie ma problemu usiąść czy rozwalić się na kanapie/fotelu z książką w ręku (zakładam, że społeczność cro.pl jest oświeconym towarzystwem) i dwie-trzy godziny trwać tak w bezruchu szeleszcząc co jakiś czas kartkami.
W samochodzie w takiej sytuacji (bezruchu) jakby zwierz jaki się w człowieku budził...

Korek? Super, przeczytam parę/naście/dziesiąt stron...
A jeśli to korek "aktywny" (czyli trzeba jednak operować pedałami i patrzeć aby nie zaparkować w bagażniku) to załączam sobie tę książkę jako audiobooka.
Osobiście mam jakieś 50GB audio na sticku. Z czego ponad połowa to "mowa", czyli odczyty, referaty, wykłady, książki itp.
Podczas jazdy i stania wolę to od muzyki. Choć muzykę też załączam, ale krajobraz również musi pasować :wink:

Często się słyszy: "daj mi spokój, zostaw mnie w spokoju"
Nie, proszę państwa, zacznijcie do siebie samych mówić: "daj sobie spokój, zostaw się w spokoju" *


* obawiam się, że dotrze to zaledwie do ułamka promila


Bardzo trafne spostrzeżenie:) Bardzo. Miałem podobnie. Dopóki nie zacząłem dzieci wozić na różne zajęcia dodatkowe - kiedy często trzeba czekać. Uzbrojenie się w cierpliwość to nie jest wyświechtane hasło:) Polubiłem ten czas - książka, film i hejże ha. Oczywiście, czasami korek i realna strata czasu potrafi doprowadzić do szału, ale jadąc na wakacje, mając ze sobą rodzinę, wiedząc, że przed Wami fajne miejsca i świetny czas, nie warto się denerwować:)

Mam jeszcze jedną, zbliżoną obserwację - jak tylko wakacyjne plany zawierają jazdę samochodem (zazwyczaj co 2 lata), jakoś noga sama schodzi z gazu:) Podświadomie i świadomie ograniczam zdobywanie punktów karnych i ...realną groźbę utraty prawa jazdy. Nawet tylko czasową:)
darkside80
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.03.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkside80 » 12.03.2019 21:41

Witam.
Planuje w tym roku objechać autostrady w Słoweni tymi trasami

Nie mogę dac linka wiec opisze miastami
1 trasa (opisuje tylko odcinek od granicy Austrii do Chorwacji)
Spielfeld(Austria)-Maribor-Starse-Gmina Kidricevo-Breg-Stoperce-Gmina Rogatec-Przejscie Dobovec-Krapina(Chorwacja)


2 trasa
Spielfeld-Jelence-Pernica-Spodnja Volicina-Ptuj-Cvetlin-Krapina.

Czas obydwu tras porównywalny,choc z tego co widziałem na GM to droga prze maribor troche lepsza i szersza.
Będę jechał we wtorek ok 22 sierpnia.
Jakies opinie co do tych tras?
Dodam ze będę Wyjeżdzał z Wiednia ok godz 12-15 wiec na granicy Spielfeld będę ok 14-17 i potem musz podjąć decyzje którędy jechać ,robie przystanek właśnie w Krapinie w Chorwacji na jedna noc.Poźniej już na spokojnie do Brodarica
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.03.2019 12:05

darkside80 napisał(a):Witam.
Planuje w tym roku objechać autostrady w Słoweni tymi trasami

Nie mogę dac linka wiec opisze miastami
1 trasa (opisuje tylko odcinek od granicy Austrii do Chorwacji)
Spielfeld(Austria)-Maribor-Starse-Gmina Kidricevo-Breg-Stoperce-Gmina Rogatec-Przejscie Dobovec-Krapina(Chorwacja)


2 trasa
Spielfeld-Jelence-Pernica-Spodnja Volicina-Ptuj-Cvetlin-Krapina.

Czas obydwu tras porównywalny,choc z tego co widziałem na GM to droga prze maribor troche lepsza i szersza.
Będę jechał we wtorek ok 22 sierpnia.
Jakies opinie co do tych tras?
Dodam ze będę Wyjeżdzał z Wiednia ok godz 12-15 wiec na granicy Spielfeld będę ok 14-17 i potem musz podjąć decyzje którędy jechać ,robie przystanek właśnie w Krapinie w Chorwacji na jedna noc.Poźniej już na spokojnie do Brodarica

Czyli planujesz jechać tak:
https://goo.gl/maps/HCXwv3HDQSy
lub tak:
https://goo.gl/maps/fucTtkVF6po
A nie myślałeś o "Standardowym" objeździe M-L-P + Cvetlin? Czyli Tak:
https://goo.gl/maps/fyD52oe5YEq
Jedziesz w tygodniu, według Twoich informacji w okolicach Mariboru będziesz w godzinach popołudniowego szczytu, dobrze by sprawdzić czy nie tworzą się tam gdzieś korki :papa:
darkside80
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.03.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkside80 » 14.03.2019 07:08

W sumie prze M-L-P tez jest nawet ok.
No cóż jeszcze trochę czasu jest ,więc może ktoś się wypowie kto w tym roku juz bedzie po wakacjach i bedzie objeżdżał autostrady w Słoweni.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 16.03.2019 16:27

Mariusz (Dids76) dobrze pisze jeśli chcesz ominąć autostrady w Słowenii to przez Cvetlin.
Jeśli nie chcesz kombinować zakup winietę i po sprawie.W zeszłym roku było po trasie L-M-P parę objazdów we Wrześniu bo trwały remonty więc osobiście wybrałem Autostradę ale trasa przez L-M-P jest mi znana i przyjemna.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 23.03.2019 01:12

kodens79 napisał(a):Mariusz (Dids76) dobrze pisze jeśli chcesz ominąć autostrady w Słowenii to przez Cvetlin.
Jeśli nie chcesz kombinować zakup winietę i po sprawie.W zeszłym roku było po trasie L-M-P parę objazdów we Wrześniu bo trwały remonty więc osobiście wybrałem Autostradę ale trasa przez L-M-P jest mi znana i przyjemna.

Skoro jechałeś w kolejności Lenart-Mureck-Ptuj... to nie mogła to być prosta trasa ;)
A poważniej: jeśli Słoweńcy nie zaplanują na te wakacje niespodzianek w postaci kolejnych remontów i objazdów-nie powinno być ciężko :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 235
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone